Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki úgy érzi...

Van itt olyan, aki úgy érzi soha nem lesz babája, mert arra vár, hogy jobbak legyenek az anyagiak és legyen ház?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Albérletben lakunk. Nem mondom hogy nélkülözünk, de épp hogy ki tudjuk fizetni az albérletet és a rezsit minden hónapban. És akkor még egyen is az ember, na meg vannak más szükségletek is...Ruhát kb. 3 éve vettem magamnak utoljára...sajnálok ilyenekre költeni, mert inkább elrakom a rezsire vagy kajára....Nagyon nagyon szeretnék már babát. De az hogy ide szüljek az albérletbe teljesen eltántorít a dologtól. Szeretnénk saját házat, de ez olyan távolinak tűnik....Mindig azt beszéltünk, hogy ha majd lesz ház akkor bármikor jöhet a baba stb. De úgy érzem ha erre várok soha nem lesz gyerekem...Sőt már másnak is mondtam h igazából ez tart vissza hogy albérletben lakunk....Erre azt szokták mondani h ez ne tartson vissza. De hiába, könnyen mondja az aki a saját házában lakik. Csak most az ismeretségi körömben 9-nek született az elmúlt fél éveben babája. Nem milliomosok de mind saját házban lakik egy kivételével. Annyira irigy vagyok, persze jó értelembe. Úgy vágyok már én is rá. Mindig úgy akartuk a baba dolgot hogy akkor neki állunk és most akkor babaproject. De így én nem akarom. Persze ha netán becsúszna egyértelműen megtartanánk. Őszintén szólva ha ide születne a babán nem lennék igazán boldog amiatt h albérletben lakunk. Van egy ismerősöm, akit fent említettem h ők laktak csak albérletben, na ő 6 hónapja szült és kb. 3 hónap után elköltöztek a szüleikhez...a pasija egyedül keresett és nem bírták így hogy albérlet és még + gyerek. Én nem akarom h majd így járjunk. Én nem szeretnék soha a szüleimhez költözni. Nagyon szeretem őket, de akkor sem. Én saját kis életet akarok saját kis családdal, úgy ahogy mi felnőttünk. Régen sokkal könnyebb volt. Mindenki a saját házban élt és nem albérletben... Lehet most majd azt gondoljátok, hogy nem is igazán akarom a babát ha ez vissza tart. De akarom nagyon is. Szintem minden 3dik este azt álmodom hogy vagy terhes vagyok vagy már van babám....és reggel ilyenkor rossz szembesülni a valósággal... ráadásul ez a sok baba aki körül vesz.. a szívem szakad meg.

2012. júl. 25. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Lakásvásárlás ügyben valóban érdemes utána nézni a Fundamenta lakáskasszának. Először a párom és én havi 5-5 ezer Ft-ot fizettünk (gyűjtögettünk), erre megy egy kis kamat is minden hónapban + 72000 Ft állami támogatás évente.Önerőként is fel lehet használni lakásvásárláskor.

31 éves vagyok, 12 éve lakom albérletben. Jövő nyárra tervezzük a lakásvásárlást.

21 hetes kismama.

2012. júl. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! De sajnos akárhogy nézem olyan távolinak tűnik az hogy végre családunk legyen :( próbálok bizakodó és türelmes lenni. Tudom még rá érek, de amúgy is nagyon gyerekpárti voltam és imádom őket :) úgy érzem most lenne a legideálisabb mármint a koromat tekintve, ilyenkor még gyors a regenerálódás és persze nem egy babát szeretnék és akkor még az is beleférne 30 alatt 1-2 éven belül :) de hááát ez van...
2012. júl. 25. 20:08
 13/20 anonim ***** válasza:
81%
szia! Sajnos, nem sajnos, de osztom a véleményedet, ezt egy korábbi kérdésben le is írtam (nem pont ugyanezekkel a szavakkal, azt akartam kihozni belőle, hogy én személy szerint sosem szülnék albiba, mégis mindenki nekem esett, aki albiba szült, de ez most mellékes). Csak azt akarom mondani, hogy hiába nyugtatnak sokan itt előttem is azzal, hogy nem gáz albiba szülni, ha te ennek a problémának a rabja vagy - mint én voltam -, akkor igenis nagyon zavaró és agyilag nem tudsz rajta túllépni. HA pedig telik az idő, és teszem azt 35 évesen még mindíg albiban leszel, de tudod, hogy már muszáj gyereket vállalni, mert kifutsz az időből, és bevállalod, nem hiszem, hogy az emiatti keserű szájízed elmúlik-e, mert egyszerűen lelkileg nem tudsz elszabadulni a gondolattól (mint én. Ha valamit kell a házon csinálni, szó szerint heteken keresztül azzal álmodok éjszaka, annyira leterhel agyilag, annyira a saját ház fogalmának rabja vagyok). Nekem nem volt erre a tanácsra szükségem, mert végül 25 évesen saját házhoz jutottunk, de a mostani 31 éves fejemmel azt tanácsolnám neked, hogy előbb agyban döntsd el, hogy mi legyen. Ha nincs esélyetek saját házra semmiképp, akkor muszáj túllépned ezen a gondolaton, meg kell tanulj amolyan le-se-xarom módon hozzáállni ehhez a kérdéshez, különben egy életen át gyötörni fog.
2012. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen ezzel én is teljesen így vagyok. Szeretném a babát nagyon, de valahogy az eszembe nem jutott, hogy próbálkozzunk így, hogy albérletben élünk. Egyenlőre megpróbálok bizakodó lenni, mert a párom is azzal nyugtat hogy ha össze jönnek a dolgok úgy ahogy szeretné, akkor még talán van esélyünk házra. Tudom azt hogy nem lennék soha igazán boldog ha ide kellene szülnöm... egy albérlet nem biztos pont és bármikor bármi történtet, amire a tulaj azt monda h el kell költözni....mert pl. eladja stb. Ide meg berendezkedik az ember szépen aztán 1 vagy 2 gyerekkel kezdjen pakolászni, mert tovább kell állni....hát én ilyenbe bele sem akarok gondolni.
2012. júl. 26. 08:47
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát kb 31 éves koromig én is így agyaltam mint Te...aztán közbejött a páromnak a betegsége és olyan gyógyszereket kellett szednie hogy gyerekre még csak nem is gondolhattunk.Aztán amikor kicsit jobban lett a párom és tényleg letudtuk a ház törlesztő részletét, akkor azt mondta a párom hogy most vagy soha jöjjön a gyerek.Pánik nálam hogy mi van ha nem esem hamar teherbe.2 hónap alatt sikerült.35 évesen szültem tavaly...második babát nem szeretnénk mert ennek az egy lánykámnak is szeretnék anyagi helyzetünkhöz mérten mindent megadni.meg már idősnek is tartom magam mire a másodikat szülném.szerintem ne agyalj ilyen dolgokon....vágj bele...legyen babád minél hamarabb.hidd el néha a dolgok maguktól is meg oldódnak,főleg néha az anyagiak.én drukkolok Neked.....

egy 10 hónapos tündérke anyukája

2012. júl. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Örülök a boldogságodnak :)
2012. júl. 27. 09:08
 17/20 anonim válasza:
Mi sem merünk bevállalni babót :( Ah, Te írod, már Nekünk is a szívünk szakad meg. Pedig, van ház/kocsi, még egy évig hitel (25 ezer/hó) jó persze nem eget verő :( de így is hó végére alig tudunk kijönni, megtakarításunk semmi. Nah, és ki is rúgtak :( (pár hónapja) De eldöntöttük, ah és amiből csak tudunk egy picit félre teszünk :D még ha csak pár ezres is, de Nekünk "kell" a pici :D Borzasztó nagy kiadás az biztos :) De eddig nem mertük bevállalni a picit, el ne veszítsem a melóm, napi 12 óra munka 4 órás úttal jó szar fizuval (a házba öltünk mindent, megtakarítás semmi sem maradt) most ez utóbbi hiányzik csak, még ha melóm nincs is. Nagyon megbántam h, a munka miatt meg ez meg az miatt nem terveztük vagy is még csak szóba sem került a baba. Vártuk a jobbat meg a szebbet...Pff...Csak halogattuk a dolgokat,most meg már annyink sincs ami volt. Egy kis plusz kell, ezt alá írom, de már biztos h, semmi nem lesz fontosabb mint a piciiii :D
2012. dec. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Jah én is 26L vagyok :)
2012. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Érthető h, nem szeretnél a szüleiddel lakni, ennyi idősen ki szeret? De azzal tényleg rengeteget tudtok spórolni :) Valamit valamiért alapon. Az albérlet pénzt félre tudjátok rakni, a rezsibe pedig bele adtok. Én sem ismerek olyat aki albérletbe szült volna (igaz falun lakom) de sok olyat aki, nyögve nyeli a ház törlesztését...Hát hidd el az sem egy leány álom...Most is kevés van és meg lesz a ház, azt törleszteni szerinted több maradna? Aztán azért nem vállalod majd amit annyira szeretnél mert, akkor sem lesz rá keret. Fontos a saját környezet a kis családdal, de tényleg nem mindegy h, összejön totál a házra a pénz és addig a szülőkkel kell élni, vagy mindíg lesz valami amiért nem tudsz gyermeket vállalni :) nah, meg segítséged is lenne :) Ugy még könnyebb munkát találni, hogy van segítség :)
2012. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Saját házzal még nehezebb helyzetben lennétek. A helyzet manapság az, hogy lakbérre a lakás árának kb. 6%-át kell kifizetni évente (egy 10M értékü lakásnál havonta 50 ezer Ft). Ha ugyanazt megveszed sajátnak, akkor 10% körüli kamatot fizetsz a banknak a hitelre (10M-nál 83 ezer Ft havonta,ez CSAK a kamat, ezt egy az egyben lenyeli a bank, ez kidobott pénz, ezt soha nem kapod vissza, erre még rájön a tőketörlesztés!); vagy ha teljes egészében önerőből veszed, akkor 7-9% betéti vagy állampapírkamatot buksz azon, hogy nem bankbetétet vagy állampapírt veszel a pénzeden, hanem házat. Ez mondjuk 10M-nál havi 60-70 ezer Ft; ettől a kamatjövedelemtől esel el, ha betolod a pénzedet egy ingatlanba. Tehát, ilyen kamatok és lakásárak mellett akár az idők végezetéig bérelhetsz, jobban fogsz járni anyagilag, mert a lakbér kifizetése után is pluszban vagy a hiteles verzióhoz képest, és 10-20 év alatt az így félretett pénzed több lesz, mint a lakás ára, amit bérelsz. Ez a levezetés akkor nem igaz, ha az ingatlanárak erőteljesen növekednek, de hát erre (különösen vidéken) én nem mernék fogadni.


És akkor még nem beszéltünk illetékről, ügyvédi díjról, hitelbírálati díjról, és a karbantartások és felújítások költségéről, ami mind-mind téged terhel, ha tulajdonos vagy.


Ebből az is következik, hogy ha bérelve nem tudsz félretenni, akkor sajátban élve még kevésbé fogsz tudni; a babának tehát nem a lakásotok tulajdonviszonya az akadálya, hanem a jövedelmetek, mint azt előttem szólók is megállapították.

2012. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!