Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engeditek, hogy a gyereketek...

Engeditek, hogy a gyereketek annyi édességet egyen, amennyit kér?

Figyelt kérdés

Nem olyanokra gondolok, hogy veszel neki egy fagyit, elfogyott, kér még, veszel még egyet. Hanem pl. sütsz sütit, evés után mindenki kap belőle, a gyerek is. Ettől még nem fogy el az összes. Megeszi, és kér még. Kaphat? Vagy kap 4 kocka csokit (a táblásból), és enne még. Adsz neki? Ha van még belőle, akkor ehet annyit, amennyit szeretne, vagy nemet mondasz?

Olyanok válaszát várom, akik adnak édességet a gyereknek, olyat ne írjatok légyszi, hogy "nem, mert az enyém semmi iylesmit nem eszik"! Tudom, hogy van, aki így csinálja, de rájuk nem vonatkozik a kérdésem.


2012. aug. 5. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A rövid válaszom: nem. Meg van szabva mennyit engedek. Különben felkajálna szinte akármennyi sütit csokit stb rosszullétig is akár!!! Plusz normális kajából meg nem enne egész nap. (fiam 5 éves kifejezetten vékony rosszevő és 3 éves lányom aki normál alkat és nagyon jó evő)
2012. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

4 és 2,5 évesek a gyerkőceim.

Ha rendesen bekajáltak a főttételből, akkor annyi házisütit ehetnek ami még beléjük fér.

Csokit csak minimálisan ehetnek, mert nagyon megfogja őket, de ha pl más nasit nézek, akkor pár szemet/darabot kapnak csak - egyrészt mert ketten vannak és osztozni kell, másrészt meg mert nagyon szűkösen élünk és be kell osztani ami van :)

amúgy szerencsére nem akarnak vég nélkül torkoskodni (általában), meg tudják, hogyha mindent felfalnak akkor nem lesz és kész (saját sütikre ez nem vonatkozik mert azt sokszor csinálok, de bolti finomságok általában nálunk mindig csak kiporciózva vannak, pl napi 1 rudi, vagy tejszeletféle nasi vagy ilyesmi, ezt is a mamik szokták hozni nekik) .

A férjem tanító, ami bonbont vagy csokit kap évzáróra, meg amit húsvétkor/mikuláskor a családtól kapnak a gyerekek, azt osztjuk be egész évre.

2012. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is úgy van, hogy amíg nem eszi meg a reggelit/ebédet/vacsorát, addig semmi. Ha megette, akkor pedig annyit, amennyit épp adok (pl. 2 kocka csoki vagy 3 db gumicukor). Ha még kérne, akkor nem, többet nem lehet, maj másnap :) Sütivel kicsit másabb a helyzet, abból azért többet, persze mindig a normál étkezés után. Nem szokták degeszre enni magukat belőle. Időnkét kiváltjuk az édességeket gyümölccsel, pl. van, hogy vacsi után is inkább egy adag görögdinnyét adok, mint csokit. Óvoda előtti reggeli után nincs semmi, akkor bent meg sem ennék, amit adnak ;D
2012. aug. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem! A fiam amúgy is a mohóbbik csoporthoz tartozik,sajnos hányásig tudná magát enni ha engedném! Én nem ismerem azt amikor egy gyerek nem eszik,nálunk inkább nekünk szülőknek kell "megfékezni"a gyereket mert annyit enne amennyit csak lehet ha engednénk!Fő étkezések előtt semmiképp nem kap édességet esetleg utána!
2012. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Én csak ebéd vagy vacsora után adok édességet, és csak akkor, ha mindent megevett. Adok amennyit gondolok, és nem kap többet. Ez kb táblás csokiból 5-6 kocka, 1 kinder csoki, 1 kinder tojás, 2 db szaloncukor. Fagyit 1 gombócot kap rolettivel. Ha kér még, akkor kap még 1 rolettit, fagyit nem. Házi sütiből ehet amennyit kér, de ehhez nem igazán fűlik a foga.
2012. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem.És nem fösvénységből vagy azért mert pont a gyerekemen akarnék spórolni,hanem azért mert akkor nagyon rá fog kapni,egyebet sem fog csinálni csak édességet zabálni.Mind tudjuk a túlzásba vitt édesség milyen eredményekkel jár.Persze ha látom,hogy nagyon jóízűen fogyaszt egy valamit és még kedve lenne hozzá,akkor egy sokkal kisebb darabot még adok és biztosítom arról,hogy holnapra is van vagy későbbi időpontot mondok Neki.

Jutalmazni nem szoktam édességgel.

2012. aug. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sütiből engedem, hogy egyen. Kifejezetten a csokis/kakaós dolgokra kell odafigyelni, mert szorulása lesz tőle.

És persze ebéd előtt nincs édesség.

Délután viszont ehetnek bármit, ha rendesen ebédeltek.

2012. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha előtte normálisan ettek és nem a sütit zabálja kétpofára, akkor igen. Házi sütit simán, 4 kocka csoki után még 1-2 nem gond. Szerencsére változatosan esznek, ez nekem még belefér.

Nyalókát ritkán kapnak, akkor is csak egyet, abból nincs repeta.

Amit nagyon szigorúan korlátozok, az a rágó. Nem kapnak rendszeresen, de egy nap kettőnél többet enni tilos. Meg is mondtam nekik, hogy miért: egyszer egy volt kolléganőm kipróbált egy újfajta rágót, annyira ízlett neki, hogy egy délelőtt elfogyott, mert ahogy kiment az íze kiköpte és vette be a következőt. A vége egy erős hascsikarás lett, haza is kellett mennie, olyan rosszul lett. A legtöbb rágóban édesítőnek aszpartámot használnak, ami megosztja az embereket: van aki szerint veszélytelen, van aki szerint rákkeltő meg egészségtelen, én nem tudom. De az biztos, hogy nagy mennyiségben nem egészséges.

2012. aug. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, mert akkor addig ennék, míg megfájdulna a hasuk.

Édességet amúgy is csak akkor kapnak, ha előtte ettek rendesen.

Pl. a nagyobbik fiam simán megeszik egy tábla csokit vagy egy zacskó gumicukrot. Ill. a múlt héten bebizonyította, hogy képes 1 hétig szinte csak édes szénhidrátokon élni :( Nyaralni voltunk, ahol korlátlan svédasztalos étkezés volt és így nézett ki a menüje: reggelire tejbegríz, ebédre szilvás gombóc, vacsorára mákos tészta. Közben egy kis péksüti, keksz, ill. szerencsére evett gyümölcsöt is.

Ha nem engedtem, hogy ilyeneket egyen, akkor konkrétan nem evett :( És emellé kis ropi a drágám, kilátszanak a bordái :(

A 3 évvel fiatalabb öccse konkrétan többet eszik, csak úgy gyűrte be magába a húsokat és a zöldségeket :)

2012. aug. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mindegyik válasz hasznos volt!

Én sem engedem egyébként, hogy akármennyit egyenek a gyerekek. Meleg vacsora után a fiam szerintem simán bevágna fél liternyi pudingot, ha hagynánk, a kislányom meg 2 szelet tortát (nálunk, ha csinálok valamilyen sütit, az általában torta). A fiam kettő, a lányom egy éves! Én kötelességemnek érzem, hogy megálljt parancsoljak, mert nekik még nincs önkontrolljuk. Ráadásul a kicsi elég falánk, kb. kipukkadásig enne, ha hagynánk. Szombaton a nagymamájuk volt velük, este kikerekedett szemekkel mesélte, hogy WOW, mennyit ettek!!! KÉT kenyeret egyszerre (toast kenyér, héja nélkül, szerintem nem valami különleges teljesítmény egy két évestől...), és vacsora után RENGETEG pudingot, később csipszet kért a nagy, meg kólát...

Hát ja. Szóval így megy, ha nincs kontroll.

2012. aug. 6. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!