Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lakberendezés gyerekek mellett...

Lakberendezés gyerekek mellett, felejtsem is el, normális ha elvárnám a gyerekeimtől hogy becsüljék a környezetüket?

Figyelt kérdés

Amíg pici babák voltak, oké, de már évek óta csupasz a lakóterünk szinte csak a legszükségesebb dolgok vannak elöl, minimalista berendezés, olcsó dolgok, anyagok, mert sajnálom ha tönkreteszik. Ez most már egész életünkben így lesz? Úgy szerettem csinosítgatni az otthonunkat szépen berendezni de nem látom hogy fejlődnének. 3 és 5 évesek. Még mindig mindent összetörnek összerajzolnak összetapogatnak, letépnek. Nem mindig szándékosan nagyrészt véletlen. Most azért szidjam le őket mert véletlenül tönkretesznek ezt azt? Amúgy is eleven ördögök annyi minden miatt kell rájuk szólnom, büntibe menni stb.

Törődjek bele hogy gagyi dolgok között élünk mert mindent tönkretesznek?


2012. aug. 11. 16:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én minden másban laza vagyok a gyerekkel, de ha egy kicsit is felfordítja a lakást, arra nagyon allergiás tudok lenni. Utálok rendet rakni, ezért nekem jobb ha inkább mindig a sarkában vagyok, ha készül valami rosszat csinálni. Lehet hogy hülye vagyok, de ez van. Talán nálunk ezért sem történt még rongálás, és ebből meg is tanulta hogy nem szabad. Viszont engem is nagyon idegesít, amit egy előző válaszoló írt, amikor vendégek jönnek hozzánk és a gyerekek nem kímélnek semmit. A lányom unokatestvérének mindent szabad otthon, a lakásuk háború után csatatér, én biztos szégyellném. Amikor jönnek hozzánk, a kisfiú mindent kiborít, pancsol a parkettán, stb. az anyja meg nem szól rá, mondván hogy gyerek, neki szabad. Fordítva viszont, amikor mi megyünk hozzájuk, a lányom is néha rosszalkodik, mert utánozza az unokatesóját, olyankor én mindig rászólok, persze a kisfiú anyja meg leint, hogy nyugodtan csinálja már úgyis mindegy. Szóval mi ellentétek vagyunk, neki meg biztos én vagyok a nemnormális.
2012. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A falra való lemosható festéket hányszor lehet lemosni? Valóban mosható gyakrabban?Nem mertünk eddig olyat venni mert ára nem olcsó és nem vagyok biztos benne hogy azt adja amit ígér...de persze ha úgy lenne megérné maximálisan!

Utolsó: én sem értek egyet ezzel hogy hagy garázdálkodjanak mert gyerekek, épp ezért mert én is utálok folyamatosan helyreállítani meg takarítani utálom hogy a fél életem erről szól ( a velük való program vagy játszás rovására is!) 2. mert nem akarom hogy ilyen kis vandálok legyenek akiket utál mindenki (lásd ti se kedvelitek őket..) 3. tudom milyen rossz ha gyökeresen ellenkező nevelési elvek vannak mert barátnőmékkel is igen nehézkessé vált a kapcsolattartás mivel ő meg nem szól rá a gyerekeire akik az én kölkeimet bántalmazzák, fizikailag, szóban mindenhogy.

2012. aug. 12. 08:39
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam a lemosható festéket. Az egyik szobánkban Dulux nagyvilág színei vannak, az világos zöld (Tavaszi rét) és az ágynál bizony elég gyakran koszolódik. De nagyon egyszerűen, vizes ronggyal le lehet mosni, semmi nem látszik utána rajta. A másik szobában is Dulux van, de bordó. Ott a kutyánk szokta magát a falhoz dörgölni, meg mi is összetapogatjuk, ahogy az ágy mellett jövünk el. Az is mosható, de azt pl. nehezebb, a vizes rongy is bordó színű lesz, szóval szerintem azt nem lehet olyan gyakran mosni, jobban kopik. Nem tudom mi a különbség a két festék között, mert elvileg ugyanaz a minőség, csak a színe más. De mikor festettük is úgy jártunk, hogy egy nagy vödör zöld festék simán elég volt a nagy szobánkra, a bordóból kicsit vettünk egy fele akkora szobára és venni kellett még egy kis vödörrel. :S Ha a falat megsimogatjuk is érződik a két fal közötti különbség. De szerintem érdemes beruházni rá. Egy szakember, vagy a bolti eladó lehet, hogy tud tanácsot adni, hogy melyiket milyen gyakran lehet mosni. Egyébként nemcsak mosható, hanem dörzsölés álló is. A gyerekszobában Héra van, sárga, de ott még nem kellett falat mosni, így nem tudom az milyen tulajdonságokkal bír, de az is mosható elvileg.

2012. aug. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!! sikerült a férjemet is rábeszélni hogy alkalmazzunk legalább a lépcsőfordulónál, előszobákban ilyen lemoshatóst még most szeptemberben talán belefér.
2012. aug. 16. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!