Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem akarok gyereket?

Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Furcsán, és kívülállónak érzem magam, amiért nincsenek bennem anyai ösztönök, vágy egy gyerek iránt. Egyszerűen ha meglátok egy hisztiző gyereket, az az első gondolatom, hogy „te jó isten, csak én ne jussak ilyen sorsra, mint ez a szegény anyja”. Pedig az eszemmel nagyon jól tudom, hogy a nők nagy többsége a világ legnagyobb csodájának éli meg az anyaságot.

Ugyanakkor azt sem tudom elképzelni, hogy soha ne legyen gyerekem..Kicsit vágyom arra, hogy vágyjak rá:) Talán ez a legjobb megfogalmazás. Egy-jelenlegi állapotában „hisztimentes”- gyerek sem vált ki belőlem különösebb érzéseket, aranyos, elmosolyodom rajta, de ennyi.

Fog ez változni, vagy nagyon degenerált vagyok?


21/l


2012. szept. 9. 21:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha így érzel. Még nagyon fiatal vagy. Nálam sem volt ez másképp. Kb. 30 évesen kezdett el bennem bizseregni a gondolat, de a más gyerekei akkor sem érdekeltek. Aztán 38 évesen sikerült szülni, akkor már évek óta nagyon vágytam rá, és csak szülés után oldódott fel bennem ez az érzés igazán, hogy minden apró csöppégért odáig vagyok már, és szívesen szülnék még egy tucatot, csak közben meg eljárt felettem az idő: 42 éves vagyok.
2012. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!