Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek "ciki", ha munkát...

Szerintetek "ciki", ha munkát keresek, de tudom, hogy hamarosan gyereket szeretnék?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám, de keresek. Viszont szeretnénk 3. gyereket. Nagyon kellemetlen, ha próbaidő után bemondom, hogy terhes vagyok? Azt mondjam, hogy nem volt betervezve?
2012. nov. 11. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom,hogy bárki felé,legfőképp a munkáltató felé kellene ezzel foglalkoznod.Nem tök mindegy mit gondol?Én nem magyarázkodnék egy percet sem, a te életed és had tudjad már TE hogy mit mikor akarsz.Nem kell mentegetőznöd,nem tartozol felé semmilyen ilyen jellegű elszámolni valóval.
2012. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen "etikátlannak" hangzik, keress munkát nyugodtan, ha terhes leszel, akkor megmondod, hogy terhes vagy és kész. Magyarázkodni sem kell.

Ebben a mai világban nem csak a munkavállaló, de a munkáltató sem csodálkozik semmin...

2012. nov. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért, aki szeretne gyereket, az legyen addig munkanélküli, amíg el nem megy gyásra? Ez benne van a pakliban, nehogy már "ciki" legyen gyereket szülni. Emiatt legalábbis biztos nem. Különben is, nem tudtatod, sikerül-e egyáltalán és mikor.
2012. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt már munkád eddig? ha nem, akkor legalább 1 évet legyél, pénzügyileg úgy sokkal többet fogsz kapni. de ez csak egy tipp. :)
2012. nov. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Eddig GYES-en voltam, de a munkáltatóm felmondott... mostanában jár le a felmondási időm és kilátásban van egy másik munkahely. Nagyon sokat nem várnék, mert már 37 leszek.

Azt sem tudom, hogy az eddigi GYED és GYES beleszámít-e a 365 nap biztosítotti időbe, ami majd kelleni fog.

Most, hogy az általános próbaidő 3 hónap helyett 6 hónap, gondolom kirúgnak, ha bejelentem, hogy terhes vagyok. Szerintetek?

Kell a TGYÁS és GYED alatt a munkáltatónak fizetnie valamit utánam?

2012. nov. 11. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele, hogy mit gondolnak. Ők sincsenek tekintettel a munkavállalóikra - bocs a kevés kivételnek.

Szerintem is dolgozz azért 1 évet, hogy jobb legyen anyagilag, nézz utána, mennyivel kapnál többet.

2012. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztatást! :)
2012. nov. 14. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!