Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak a nők gyereket...

Miért vállalnak a nők gyereket, ha utána a férfinak kell őket eltartania egyedül?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan esetet látok, ahol a nő úgy szül gyereket, hogy előtte nem volt munkája, így a szülés után csak a GYES-t és a családi pótlékot kapja. Tehát a férfi (jobb esetben, ha neki van munkája) fogja őket eltartani, ami a mai fizetésekből elég kivitelezhetetlen. Egyes nőknél azt veszem észre, azért csinálják ezt, hogy ők kivonhassák magukat a napi megélhetési problémák alól, és a férfira hárítják annak minden terhét. Van egy ismerősöm, ahol a nő se a szülés előtt pár évvel, se utána nem dolgozott, még amikor a gyerek 3 éves elmúlt, akkor sem. A férfi éjjel-nappal dolgozott, ők meg strandra jártak, játszótérre, stb. A nő akkor sem ment el dolgozni, amikor lett volna hova. Olyan ismerős is van, ahol a nő uzsorástól akart kölcsönt felvenni, holott nyilván nem ő fizette volna azt vissza, hiszen nincs neki miből, és ezt a terhet is a férje nyakába rakta volna. És ilyen nőkből látok 20 éveseket, és idősebb, érett nőket is. Ők ilyenkor arra nem gondolnak, mi lesz, ha a férfivel valami történik? Hogy tudnak nyugodtan, boldogan élni, miközben bármi közbejöhet, és kihasználják azt, akit szeretnek (elvileg)? Tudom, nem mindenki ilyen szerencsére, de aki ilyen, az hogy? Véleményekre lennék csak kíváncsi, hogy más ezt miként látja, ill. Ti is ismertek-e ilyeneket.

2012. nov. 16. 15:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdezö....

Nekünk 2 gyermekünk van.4,5 és 2,5 .Oviba van már mindkettö,én pedig dolgozm.

Söt majd begebedek.Háztartás,gyerekek,munka.

A férjem egésznap dolgozik,nagyszülök nagyon messze.

Egésznap minden nap minden a nyakamban van!!!!!

2012. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
55%
négyeske akkor te sem vagy különb.
2012. nov. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha lenne hozzá megfelelő anyagi körülményünk (és ez nem jelentene sokszorosan plusz terhet a férjemnek, illetve tényleg szórhatnánk a pénz - jaj a vágyálmok :D )akkor én sem adtam volna 2 évesen bölcsibe az ikreinket, hanem 4-5 éves korukig otthon vagyok, utána is csak 4-6 órás munkában. Ezzel, ha tényleg megvannak az anyagi körülmények nincs baj.
2012. nov. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
77%

azért egy kicsit provokatív a kérdésed. :)

Szerintem ez az egy-két generációval ezelőtti családminta maradéka. Épül lefelé, meg önállósodnak a nők de azért jópáran kilógnak (még) a sorból, ezt mindannyian látjuk. Alapvetően a buta emberek taktikája ez, ahogyan az ezzel járó későbbi gondok is, sokszor nem is nézik meg kinek szülnek mert azth iszik az olyan cukormázas ha van egy gyereked, és hát olyan aranyosak stb.. a lényeg hogy az ő hitrendszerük szerint értékesek legyenek a választott férfinak. Csakhogy ez nem ilyen egyszerűen működik mint látjuk mert a férfinak is van f*rka, sőt érzései is, ha nincs meg a harmónia vagy egy viszonylagos nyugalom otthon, hajlamosak ők is kikelni magukból és jön hogy a nő a bűnbak holott mindketten hülyék voltak amikor belementek egy ilyen játékba, aminek a levélt egy 3. ember issza meg. Nem kell annyira félteni a pasikat sem, csak sokszor csendben vannak ahelyett hogy kommunikálnának, amikor meg borul a bili vagy megcsalják az asszonyt akkor jönnek a bajok. Pedig egyszerűbb lenne egyenesen. de hát ez sokmindenkinek nem megy még.

Nem csak a pénzről szól minden. A játszmákról, inkább.

2012. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
100%
A volt osztálytársam nővére pultosként dolgozgatott. Aztán lett barátja, akivel elég sokat veszekedett, és amikor nem volt már munkája, akkor úgy döntött,h inkább szülni fog, az mégis kényelmesebb, aztán azt hiszem, még egy gyereke lett még utána. A barátja melózik, ő meg több éve otthon üldögél. Igazából az a meglepő,h ő meg ki is mondja,h azért szült, mert nem nagyon kapott munkát ( végzettség nélkül már miért kapott volna?), és mégis kényelmesebb gyerekkel otthon lenni. Rengeteg fiatal nő ezt játssza egyébként. Nemrég is beszéltem egy 20 éves lánnyal, aki talán ha 1 évet dolgozott, utána "véletlenül" teherbe esett, és azóta otthon ül. Arra se nagyon tud válaszolni, hogy miért vállalt gyereket.
2012. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Én itt nem azokra a helyzetekre gondoltam, ahol a nőnek nincs hova mennie dolgozni. Van az ismerőseim közt olyan, akinek lett volna hol dolgozni, de nem akart "rongyos" 80e Ft-ért gürizni, persze a férfi az tegye meg. Nekem három ismerősöm van ilyen, abból egy baba "véletlen" csúszott be, rövid ismertség után. De van olyan is, ahol 5 év után jött a baba, a férfi még nem tervezte, de ha már a nő teherbe esett, nem vetették el. A 3.-nál nem tudom, mennyire volt tervezett. Persze értem én, h a pasiknak is van lehetne több esze, de ettől függetlenül miért kell ezt kihasználni? Ha meg terhesen elhagyták volna a nőt, mert ők nem akarták még a gyereket, akkor meg ők lesznek szemétnek titulálva. A másik lehetőségük, h balekok lesznek, és ott maradnak, hogy eltartsák a nőt és a gyereket.
2012. nov. 16. 15:44
 17/37 anonim válasza:
45%

"Mi az hogy a nők??? Talán megszállja őket a szentlélek, vagy mi?

Ha a pasi nem akar gyereket, akkor védekezik. Akkor is, ha a nő nyaggatja meg zsarolja. Aki nem, az viselje a következményeket. "


Ugye azt ismered, amikor "véletlenül" nem veszik be a tablettát?

2012. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
77%

8-as! "És csak megbízható férfinak szülni."


Ezt előre nem lehet tudni. A legtöbb nő azt hiszi a gyerek születése előtt, hogy a férje megbízható, csakhogy a legtöbb férfiről csak a gyerek születése után derül ki, hogy hogy viseli a gyerekkel járó dolgokat, előre ezt nem lehet tudni. A gyerek születése előtt minden oké, mivel akkor nincs konfliktusforrás, és minden nő azt hiszi, hogy az ő férje "megbízható".


Aztán megszületik a gyerek, lesz rengeteg konfliktus, és a házasságok nagyrésze tönkre is megy benne.


Nem egy olyan esetet ismerek, ahol kifejezetten a férj akart gyereket, majd amikor megszületett a baba, rájött a pasi, hogy nem olyan, aminek ő elképzelte, és egy éven belül ott is hagyta a feleségét meg a gyerekét.


És akkor még nem is beszéltem arról, hogy mi van akkor, ha váratlanul beteg / viselkedészavaros stb. a gyerek, és még több a probléma. Ilyenkor még nagyobb a lelépő férfiak aránya.

2012. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Kedves 12-es! Ne vedd magadra, nem minden nőre értem ezt, én is nő vagyok, de sose tennék ilyet, pedig lehetett volna. Az egyik ismerősöm, akiről beszélek, konkrétan az exem, de én nem tettem ilyet vele. Néhányan kicsit eltérnek a témától, mert nem is arra gondolok, amikor mindketten akarják a gyereket, aztán az apának mégsem fűlik hozzá a foga. Akikre én gondolok, abból 2 még mindig tartja magát, eltartja a családot, ahogy bírja. De kérdés, hogy meddig bírják így, és sajnálom őket, mert a nők meg közben meg sem próbálnak munkát keresni, vagy segíteni valahogy.
2012. nov. 16. 15:52
 20/37 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező! A felsorolt esetekre mindre a válasz az, hogy mind nő, mind a férfi buta.


Amelyik nő ilyet csinál, az azért csinálja, mert gyereket is akar, és kényelmeseb az anyaszerepben otthon lenni, mint melózni. Ahhoz pedig buták ők is meg a férjük is hogy tovább gondolják, ezért hagyják, hogy ez történjen.


A buta emberek ilyenek: hülyeségeket csinálnak a többi buta ember jóváhagyásával. Ezen mit csodálkozol? Ennél sokkal durvább dolgokat is csinálnak hülye emberek.


Kit érdekel, hogy buta emberek hogy bässzák el a saját életüket?

2012. nov. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!