Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak a nők gyereket...

Miért vállalnak a nők gyereket, ha utána a férfinak kell őket eltartania egyedül?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan esetet látok, ahol a nő úgy szül gyereket, hogy előtte nem volt munkája, így a szülés után csak a GYES-t és a családi pótlékot kapja. Tehát a férfi (jobb esetben, ha neki van munkája) fogja őket eltartani, ami a mai fizetésekből elég kivitelezhetetlen. Egyes nőknél azt veszem észre, azért csinálják ezt, hogy ők kivonhassák magukat a napi megélhetési problémák alól, és a férfira hárítják annak minden terhét. Van egy ismerősöm, ahol a nő se a szülés előtt pár évvel, se utána nem dolgozott, még amikor a gyerek 3 éves elmúlt, akkor sem. A férfi éjjel-nappal dolgozott, ők meg strandra jártak, játszótérre, stb. A nő akkor sem ment el dolgozni, amikor lett volna hova. Olyan ismerős is van, ahol a nő uzsorástól akart kölcsönt felvenni, holott nyilván nem ő fizette volna azt vissza, hiszen nincs neki miből, és ezt a terhet is a férje nyakába rakta volna. És ilyen nőkből látok 20 éveseket, és idősebb, érett nőket is. Ők ilyenkor arra nem gondolnak, mi lesz, ha a férfivel valami történik? Hogy tudnak nyugodtan, boldogan élni, miközben bármi közbejöhet, és kihasználják azt, akit szeretnek (elvileg)? Tudom, nem mindenki ilyen szerencsére, de aki ilyen, az hogy? Véleményekre lennék csak kíváncsi, hogy más ezt miként látja, ill. Ti is ismertek-e ilyeneket.

2012. nov. 16. 15:17
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Kérdező (#25), na ja, ez a kártya előjön, és akkor mi van? Felnőtt ember nem függhet ennyire a környezete véleményétől, ha meg ilyen mértékben függő személyiség, az meg a saját hibája. Persze, nem kellemes, amikor a nő mondjuk a férfi saját szüleit uszítja a férfi ellen, de még ezt is túl lehet élni.:)

Egyébként meg szerintem a legcélravezetőbb az egyenes beszéd, én eddig minden nővel tisztáztam a kapcsolat első heteiben, hogy én nem vagyok konzervatív módon családcentrikus (ha magától nem jött volna rá:)), nekem nem pálya a HTB anyuka. (a sajátom az volt, védőoltva vagyok ellene:)) Ami persze nem jelenti azt, hogy bármiféle betegség vagy átmeneti nehézség (utóbbi esetben akár önhibás is) idején nem állok a párom mellett maximálisan.

2012. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
31: nekem is ez a kérdés jutott eszembe :-)
2012. nov. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:
Ilyenkor azért örülök, hogy szabad vagyok, mert nem is tudom mit csinálnék, ha "véletlenül" becsúszna egy gyerek, mivel sok ilyen lány van. Lehet, hogy ez túlzásnak hangzik, de kevesebb szex=kisebb esély a nem várt terhességre. Tudni kell uralkodni magunkon szerintem. És persze normálisan végiggondolni a dolgokat és a következményeket, nem jó dolog életekkel játszani. Szerintem a kérdező által említett nők valahol nagyon önzők. Saját életük, biztonságuk, pasijuk megtartása miatt szülnek? Vagy csak mert ezt várja el a társadalom minden nőtől? Aki csak ezért szül, és gyermekét tárgynak tekinti, nem hinném, hogy jó anya lesz.
2012. nov. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Azért nem kell kerülni a szexet :) 13 évig űztem rendszeresen, mégsem lettem sosem terhes. Védekezni kell. Én például a környezetemben egy olyan nőt sem ismerek, aki védekezés mellett terhes lett.
2012. nov. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Értsétek megfelelően :) 13 évig nem estem teherbe, csak akkor amikor már akartam. Azóta (5 éve) sem.
2012. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
31-es! Én azt a kérdést nem olvastam, de én biztos nem hordtam volna le a sárga földig, én sem szülnék úgy, hogy csak a GYES-t kapjam. Tudom én is, hogy itt sokan egyik helyzetben ezt válaszolják, a másikban azt, attól függ, hogy teszik fel a kérdést. Csak nyomasztott, és jó volt kiírni magamból, mert sajnos segíteni nem tudok rajtuk, vagy talán nem is lehet.
2012. nov. 16. 16:42
 37/37 anonim ***** válasza:
A gyerekhez két ember kell. Tehát jó esetben az apa is vállalta azt a gyereket, tudván, hogy mi lesz a jövőben (most tekintsünk el az olyan nőktől, akik hazudják, hogy szedik a foggátlót közben meg...). Meg akkor arról is beszélgethetünk, mikor tervezett a gyerek mindkét fél részéről, aztán apuka lelép, mondván ő így nem akar élni a kakis pelenkák és a szülés után kevésbé csinos felesége mellett. Arról nem is beszélve, hogy nem az én dolgom. Vállaljon gyereket, ha akar, semmi közöm hozzá, csak aztán ne sírjon utólag...
2012. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!