Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak a nők gyereket...

Miért vállalnak a nők gyereket, ha utána a férfinak kell őket eltartania egyedül?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan esetet látok, ahol a nő úgy szül gyereket, hogy előtte nem volt munkája, így a szülés után csak a GYES-t és a családi pótlékot kapja. Tehát a férfi (jobb esetben, ha neki van munkája) fogja őket eltartani, ami a mai fizetésekből elég kivitelezhetetlen. Egyes nőknél azt veszem észre, azért csinálják ezt, hogy ők kivonhassák magukat a napi megélhetési problémák alól, és a férfira hárítják annak minden terhét. Van egy ismerősöm, ahol a nő se a szülés előtt pár évvel, se utána nem dolgozott, még amikor a gyerek 3 éves elmúlt, akkor sem. A férfi éjjel-nappal dolgozott, ők meg strandra jártak, játszótérre, stb. A nő akkor sem ment el dolgozni, amikor lett volna hova. Olyan ismerős is van, ahol a nő uzsorástól akart kölcsönt felvenni, holott nyilván nem ő fizette volna azt vissza, hiszen nincs neki miből, és ezt a terhet is a férje nyakába rakta volna. És ilyen nőkből látok 20 éveseket, és idősebb, érett nőket is. Ők ilyenkor arra nem gondolnak, mi lesz, ha a férfivel valami történik? Hogy tudnak nyugodtan, boldogan élni, miközben bármi közbejöhet, és kihasználják azt, akit szeretnek (elvileg)? Tudom, nem mindenki ilyen szerencsére, de aki ilyen, az hogy? Véleményekre lennék csak kíváncsi, hogy más ezt miként látja, ill. Ti is ismertek-e ilyeneket.

2012. nov. 16. 15:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
#10-es, igazad van, csakhogy a következmények vállalása az a gyerek nevelésének költségeihez való arányos hozzájárulás, és itt anyagi értelemben ki van téve a pont. Senki sem köteles a munkaképes párját eltartani... (a GYED-GYES időtartama nem munkaképtelenség, ugyanis ezek igénybevétele nem kötelesség, hanem jog.)
2012. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

"Ugye azt ismered, amikor "véletlenül" nem veszik be a tablettát?"

Na, tudod ki szedje...

Amúgy 1 hónapja járt le a Gyesem, keresem a munkát nonstop, de nem találok...

Előtte nem dolgoztam, suliba jártam OKJ-ra. De nekem 6 éves kapcsolatba született a lányom...

És nem jókedvemben vagyok otthon, én örülnék a legjobban, ha lenne munkám...

2012. nov. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim válasza:
30%
Senki nem mondta, hogy minden nő ilyen. Nem tudom, most miért írtad le, hogy te nem azért vagy otthon, mert nem akarsz dolgozni.
2012. nov. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
22-es, persze senki nem köteles eltartania a párját, de ha meg lelép (és közben fizeti mellette a gyerektartást), előjön a "szegény, elhagyott kisgyermekes anya" ütőkártya. Tudom, h provokatív kérdés, csak kíváncsi voltam, mások véleményére, tapasztalataira. Az is igaz, h sok a buta ember, de ez a téma most nagyon közel áll hozzám, mert hirtelen lett több ilyen ismerősöm.
2012. nov. 16. 16:06
 25/37 anonim ***** válasza:
19-es. A 8as vagyok :) Azt hogy megbízható férfinek szüljünk azt úgy értettem, ahogy korábban is leírtam. Akit ismerünk (nem egy éve), akinek van munkája, ismerjük a jellemét. Tudom, hogy nem lehet előre mindent kiszűrni, van ami évek múltán derül ki, de a nagy részét igen. Azt hogy milyen a pasi, hogyan viseli a problémákat, hogyan kezeli azokat, ha segítségre van szükséged mit tesz érted. Ha együtt vagy valakivel 3-4 évet azért már sok mindent megtapasztalsz. Szűrni kell és nem tűrni.
2012. nov. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Engem marhára nem érdekel, hogy buta, tanulatlan, pénztelen nők mit miért csinálnak, és hogy bässzák el az életüket.


Maximum sajnálom őket, hogy egész életüket elbässzák, anyagi fogságban vannak, és abból áll az életük, hogy függenek mástól meg a lakásukban rabszolgák, gyerekkel bajlódnak meg főznek-takarítanak. Mire rájönnek, hogy milyen sivár életük volt és mennyire elrontották, már öregek és csúnyák lesznek.


Én inkább örülök annak, hogy fiatal nő létemre nem függök senkitől, nem vagyok senki házirabszolgája, oda megyek, ahova akarok, azt csinálok amit akarok, azokkal, akikkel akarok, álmodhatok és megvalósíthatom ezeket az álmokat.

2012. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Bár nem ez volt az indító téma: Az tök mindegy hogyan védekezik valaki. Ha nem veszel be gyógyszert nem veszel (ha meg igen figyelni ki arra, hogy milyen más gyógyszert szedsz be ami esetleg üti, hasmenés, hányás) De ott a gumi. Azt is észre lehet venni ha kilyukad. Szerintem sem létezhet ennyi véletlen gyerek amennyiről hallunk. Ha minden tízezredik az (nem tudom a pontos hiba arányt) az oké, de ha csak minden tízezredik a nem becsúszott, ott alapvető védekezési problémák vannak.
2012. nov. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Szerintem itt senki nem írta azt hogy sajnálják ezeket a nőket. Sőt :) A gyereket kell sajnálni ez esetben
2012. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én olyat láttam, ahol a férfi 30-on túl volt, ezért kérte meg a barátnőjét (később már feleségét), hogy legyen gyerek. A nő azóta dolgozik, de többnyire időszakos munkákra kérik fel. Aztán egy másik esetben fizikailag alkalmasnak érezte magát a hölgy, ezért mondta a párjának, hogy itt lenne az idő. Ő még nem dolgozik, a diplomáját fogja nem sokára megszerezni.
2012. nov. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%
Aha, pont tegnap volt egy kérdés, amit egy nő tett fel, hogy ő meg akarja várni, amíg nem csak gyest kap, hanem egyéb támogatásokat is, mert nem akarja, hogy bármi baj esetén az utcára kerüljenek. Erre mindenki lehordta a sárga földig, hogy önző, és nem bízik a párjában. Akkor most hogy is van ez? Senkinek nem jó semmi!
2012. nov. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!