Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Most pontosan mennyibe kerül...

Most pontosan mennyibe kerül az abortusz?

Figyelt kérdés
Barátnőm megy abortuszra, és segitenék neki amyahilag, ee nem tudom mennyibe kerül. Férje váratlanul elhagyta egy nőért és most kiderült spirál melett mégis terhes lett . Vam egy 3 és egy 4 éves.kislánya, egyedül nem menni neki...
2012. dec. 9. 15:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Vagy van valami kedbezménye? Gyesen van jelenleg
2012. dec. 9. 15:25
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Kedvezmény nincs rá, 30 ezer körül van most.
2012. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Van rá kedvezmény. El kell mennie a családsegítőbe, ott van a papír, hogy mik a kritériumai a kedvezménynek.

A teljes ára kedvezmény nélkül 28500 ft jelenleg.

2012. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, a családsegítőben elmondják neki, mik a lehetőségek, mert ebben az esetben tuti van vmi "támogatás".
2012. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és lelkilekben hogyan támogathatnám?

Nagyob kivan, most hivtam őt azt mondta hogy ő egy gyilkos, megfog ölni egy babát, nyugtattam hogy pici lesz még semmit nem érez, de csak sirt, annyira sajnálom szegényt, de ugye a doki azt mondta hogy a spirál kivétele után több az esélye a vetélésnek, inkább történne ez, mert nem hiszem hogy egy abortuszt fel tudna dolgozni

2012. dec. 9. 17:06
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:


Az abortusz most 80 forint híján 29 ezer forintba kerül. Az egészségügyi okból indokolt abortuszokat az OEP automatikusan finanszírozza, van lehetőség viszont arra is, hogy a nő szociális rászorultság alapján támogatást kérjen. A műtét 30%-át kell megfizetni például akkor, ha a kérelmező vagy párja szociális ellátásra jogosult, 50%-át, ha a kérelmező vagy párja gyest kap.

2012. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

"Pici még, semmit nem érez."

Nem a barátnődet akarom bántani, Őt megértem a lelkem mélyén. De azért ilyet mondani! Attól mert még nem érez, még egy életről van szó! Nem vagyok mániákus abortusz ellenes, ha muszáj hát muszáj de könyörgöm azért ilyenekkel ne támogassunk már semmit, hogy jaj úgyse érez semmit, mindegy is...

2012. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom a barátnődet és a kisbabát is, akinek semmi esélye. Nem tudok tanácsot adni, de részvétem az anyukának. :(
2012. dec. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A terhességmegszakítás térítési díja

Főszabály szerint a beavatkozás térítésköteles, a díjat az Egészségbiztosítási Alap számlájára kell befizetni. Szociális helyzet függvényében, anyagi rászorultság alapján lehetséges, hogy a kérelmező csupán a térítési díj felét vagy csak 30%-át fizesse meg, illetve indokolt esetben egészében mentesüljön a díjfizetés alól.


Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft.


50 %-os kedvezményre jogosultak gyermekgondozási segélyben, gyermeknevelési támogatásban, átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban, egészségkárosodási járadékban, öregségi nyugdíjban, rokkantsági járadékban, rokkantsági nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban részesülők. A térítési díj összege 14 855 Ft.


A térítési díj 30%-át, 8 913 Ft-ot kell megfizetnie azoknak, akik munkanélküliek járadékában, álláskeresési járadékban, álláskeresési segélyben, ápolási díjban, átmeneti segélyben, kiskorúak járadékában, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben, rendkívüli szociális segélyben, vállalkozói járadékban, keresetpótló juttatásban, rendelkezésre állási támogatásban részesülnek.


Térítésmentes a beavatkozás a magasabb összegű családi pótlékban, fogyatékossági támogatásban, vakok személyi járadékában, rendszeres szociális segélyben részesülőknek.

2012. dec. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én mondtam hogy nem érez semmit, de mégis mivel vígasztaljam? Tegnap este felmentem hozzá, akkor azt mondta megtartja, amugy abortusz ellenes vagyok, de így szerintem hiba lenne, albérletben 2 picivel ugy már 3al.... Egyedül, én segitenék de mi sem élünk nagy lábon én egyedül vagyok albérletben 2 évesemmel, hát igy is néha lehetetlen a helyzet, nem még 3 gyerekkel. Örökbeadást rágtuk át tegnap,de az sem lenne neki könnyű, de azt mindta legalább nem ölné meg a gyereket, és lehe
2012. dec. 10. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!