Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok így gyereket?...

Ti vállalnátok így gyereket? Már van egy 2 éves kislányunk. Párom 30 évvel idősebb, ő már nem nagyon szeretne. Elmondta az érveit, én pedig nem tudok dönteni, hogy a szívemre, vagy az eszemre hallgassak-e. Többi lent!

Figyelt kérdés
Önk. bérlakásban lakunk, 1 szobás. Ugye itt a korkülönbség, kijelentette, hogy lehet, de ő már nem nagyon tudná kivenni a " részét". Persze azt is így imádná, mint a lányunkat. Attól fél, hogy nem tudnám egyedül felnevelni, ráadásul az előző terhességem is nehéz volt ( vesegörccsel kórház, toxémia miatt az utolsó 3 hetet bent töltöttem), műtét után alig tudtam mozogni, neki kellett ellátnia a kicsit. Most annyiban vagyunk előrébb, hogy tudom, mit kellene tenni, hogyan lehetne kivédeni ( talán) ezeket a dolgokat. Ő már kicsit pihenne, ellazulna. Most legyen tesója a kicsinek, vagy egy életre tegyek le arról, hogy még egy csöppség anyukája legyek. Már most belefájdul a szívem, ha az utóbbira gondolok. ( bár úgyis nemet mondanátok, nem is tudom, miért írom ki). Szóval szerintetek mit tegyek? Már teljesen kivagyok idegileg, hisz mindkettőnek látom a előnyét-hátrányát.
2012. dec. 31. 23:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem vállalnék, a 30 év korkülönbség miatt.
2013. jan. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Helyesbítek: 28 év van köztünk :) És van egy közös gyerkőcünk. :)
2013. jan. 1. 00:16
 3/28 anonim ***** válasza:
74%
En sem vallalnek. Koztem es a ferjem kozott is nagy a korkulombseg (17 ev) es nekunk is 1 gyerekunk van. Mi is a kora miatt nem vallalunk meg egy gyereket. Neha nekem is eszembe jut, hogy jo lenne egy teso a kisfiam melle de valahogy mindig belatom, hogy ez igy jo ahogy van.
2013. jan. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
61%

"ő már nem nagyon tudná kivenni a részét"

Most 2 éves a kislányod, 2-3 év korkülönbség lenne a gyerekek között, nem rosszból mondom, de most sem fogja tudni rendesen kivenni a részét. Akkor meg mindegy hogy egy vagy két gyerek.

Viszont a férjed idősebb, ha pihenni, lazulni szeretne, azt 2 gyerek mellett már nehezebb. Neki gondot okozott a gyerek ellátása, amíg te kórházban voltál? Lehet akkor gondolta úgy, hogy elég egy is.

Én a helyedben vállalnék még egyet, de csak ha tudom, hogy ki tudom védeni a betegségeket. Ha nagyon szeretnéd a második gyereket, később bánni fogod hogy mégsem lett. (később alatt azt érte, hogy mondjuk 10 év múlva, akkor a férjednek már tényleg nem lehet része benne)

2013. jan. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Miután hazajöttünk, nekem begyulladt a sebem. Illetve már a kórházban kezdődött... Így még wc-re sem tudtam szinte kimenni segítség nélkül. Mikor hazajöttünk ( tápszeres volt), ő segített, míg én szoptatni próbáltam, ő csinálta a tápszert, tette tisztába, fürdette, öltöztette. ( ráadásul tünetmentes epilepsziás vagyok), nem akartunk gondot. Így nem vettünk sem pelenkázót, sem olyan állványos kádat. Szóval a kb. 50 centi magas ágyon kellett neki állandóan hajolgatni, és ettől tönkrement a dereka :( Azóta fáj neki állandóan, gondolom, ezt nem hajlandó újra végigcsinálni...
2013. jan. 1. 00:45
 6/28 A kérdező kommentje:
A pihenést azért sem értem, mert soha nem volt az a láblógatós fajta. Buszsofőr, napi 18 órás melóval ( közben kiállással), minden másnap. Viszont emellett mindig maszekolt ( régebben), sőt, még a gyerek mellett is jutott rá ideje. Valamint itt van a szomszédban anyósom, aki nem tudja magát ellátni egyedül. ( pl neki is mi vásárolunk be, segít neki fürdeni. kb. ennyi, illetve ha kell term. orvoshoz visszük, megcsináltatjuk, ami elromlott, mivel nem tud telefonálni, stb.) Szóval most is napi 4 órát alszik átlagosan, + napközben 1-másfél órát.
2013. jan. 1. 00:49
 7/28 A kérdező kommentje:
J,a még annyit vesegörcsre kaptam pár " torna tippet", így azt ki tudm védeni, plusz figyelni a sok folyadékra. Toxémiára jobba odafigyelni, stb.
2013. jan. 1. 00:50
 8/28 anonim ***** válasza:
74%

4-es válaszoló vagyok. A pihenést arra értettem, hogy mondjuk idősebb, dolgozik is, nem olyan fiatal, akkor jobban szüksége lehet a pihenésre.

Most, jobban ismerve a körülményeiteket...hát, elgondolkoztató...talán nem vállalnék másodikat. Ha az elsőnél is gondok voltak, most is előfordulhatnak. Bár ezt nem lehet tudni, de így nem kockáztatnék. Főleg hogy az anyósról is gondoskodni kell.

2013. jan. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Szerintem teljesen érthető, hogy pihenni akar, ami valljuk be, egy 3 év körüli és egy újszülött mellett lehetetlen. Gondolom 50 felett van a férjed, nem csoda, ha nem szeretne még egy gyereket. Pláne, hogy még anyóst is ő látja el.

2013. jan. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

mennyi idősek vagytok?

Én nem vállalnék, gondolj bele, hogy napi 4 -5 órát alszik, azt egy fiatalabb szervezet is nehezen bírja hosszútávon.Hátha lenne még egy gyereketek.

Illetve 1 szobás bérlakásban laktok, az nagyon kicsi 4 embernek.


Azt kérdezd meg magadtól,hogy 2 gyereket fel tudtok-e nevelni tisztességesen,tudjátok-e majd etetni, ruházni őket, ha beteg lesz valaki, a gyógyszerek nagyon drágák.

Én inkább adok meg 1 gyereknek mindent (és most nem a luxusra gondolok), minthogy 2 gyerekem mondjuk éhezzen.

2013. jan. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!