Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok így gyereket?...

Ti vállalnátok így gyereket? Már van egy 2 éves kislányunk. Párom 30 évvel idősebb, ő már nem nagyon szeretne. Elmondta az érveit, én pedig nem tudok dönteni, hogy a szívemre, vagy az eszemre hallgassak-e. Többi lent!

Figyelt kérdés
Önk. bérlakásban lakunk, 1 szobás. Ugye itt a korkülönbség, kijelentette, hogy lehet, de ő már nem nagyon tudná kivenni a " részét". Persze azt is így imádná, mint a lányunkat. Attól fél, hogy nem tudnám egyedül felnevelni, ráadásul az előző terhességem is nehéz volt ( vesegörccsel kórház, toxémia miatt az utolsó 3 hetet bent töltöttem), műtét után alig tudtam mozogni, neki kellett ellátnia a kicsit. Most annyiban vagyunk előrébb, hogy tudom, mit kellene tenni, hogyan lehetne kivédeni ( talán) ezeket a dolgokat. Ő már kicsit pihenne, ellazulna. Most legyen tesója a kicsinek, vagy egy életre tegyek le arról, hogy még egy csöppség anyukája legyek. Már most belefájdul a szívem, ha az utóbbira gondolok. ( bár úgyis nemet mondanátok, nem is tudom, miért írom ki). Szóval szerintetek mit tegyek? Már teljesen kivagyok idegileg, hisz mindkettőnek látom a előnyét-hátrányát.
2012. dec. 31. 23:50
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ismét. Az anyagiakon és a helyen is gondolkodunk. Nagyon nehéz. Talán később nagyobb lakásba tudnánk költözni, utána kellene néznünk.
2013. jan. 1. 15:10
 22/28 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem a kérdésedben ott a válasz is. Te szeretnéd, ő nem. Mindegy is mik az okok (egyébként teljesen érthető a párod hozzáállása - bár ezt az elején lehetett volna tisztázni és akkor most nincs akkora szívfájdalom)..

A lényeg, ha az egyik fél nem akarja, akkor baromi nagy tisztességtelenség lenne vele szemben, ha kijátszanád, és mondjuk a tudta nélkül nem védekeznél.


Nem az a kérdés, hogy a szívedre vagy az eszedre hallgass,hanem az, hogy tiszteletben kéne tartanod a párod döntését.

2013. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én sem vállalnék még egy gyereket....főleg,hogy így kijelentette,hogy ő nem akarná.Elég húzós 2 gyerekkel,nekem 2van egy 5 éves,meg egy fél éves,a férjem maximálisan segit mindeben,de egyedül nem biztos,hogy birnám,sokszor igy is ki vagyok merülve,pedig nagyon jó gyerekeim vannak.Nagyon gondold át,mert piszok nehéz lenne egyedül.
2013. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Utólsó előtti: a kérdező tartsa tiszteletben a férje döntését, de a férjnek nem kell tiszteletben tartania a felesége kérését? Ez hol igazságos?

Utólsó: ne haragudj, de két gyerekkel és egy maximálisan segítő férjjel azt mondod, hogy alig bírod, pedig még a gyerekek is jók? Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.... Nekem három van és nem segít a férjem, max a fürdetésben, ha addig hazaér. 4éves, 2 éves és hat hónapos manóim vannak. Elevenek, igazi gyerekek. Nem olyan nehéz ez. :-)

2013. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Gabka77 válasza:


Utólsó előtti: a kérdező tartsa tiszteletben a férje döntését, de a férjnek nem kell tiszteletben tartania a felesége kérését? Ez hol igazságos? "


Sehol nem igazságos. De a másik akarata ellenére gyereket vállalni, az mennyivel jobb? Számtalan kérdést olvasok itt, hogy "nem akar a párom gyereket, hogy beszéljem rá?"Sehogy... Valaki vagy szeretne gyereket vagy nem. És ráerőltetni valakire erősen tisztességtelen.

2013. jan. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok gerinctelen, soha nem hazudnék a páromnak nem csak ilyen témában, semmi másban sem. Mi értelme lenne? Átverni főleg nem tudnám, mert óvszerrel védekezünk, az meg feltűnő lenne, ha az összeset kilyukasztanám :)

Most abban állapodtunk meg, hogy nem fogunk védekezni, így ha jön, jön, ha nem, nem. Nem görcsölünk rá egyikre sem. Nem tudom, mi változott meg, miért akarok ennyire testvérkét. Valójában ő is benne lenne, ha nem ennyi idős lenne, vagy határozottabb lennék. Mivel a kislányunkra 8 évet vártunk, így elég kicsi az esély. Azt mondta, ha Csenge előbb jött volna, akkor még benne lett volna joban a kettőben. Így viszont fél egy kicsit.

2013. jan. 2. 20:02
 27/28 anonim ***** válasza:
Látom, hogy régi téma, de hogy döntöttetek? Vállaltatok még egy babát? Mennyi idős a férjed?
2014. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
SZia. Már nem figyeltem :) Hát.. Nem teszünk ellene. Viszont sok probléma felmerült a lányunkkal ( eü és egyéb is...). Így én mondtam azt, ha még egy lenne, kifutnék a világból!!! :D
2014. dec. 21. 18:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!