Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok így gyereket?...

Ti vállalnátok így gyereket? Már van egy 2 éves kislányunk. Párom 30 évvel idősebb, ő már nem nagyon szeretne. Elmondta az érveit, én pedig nem tudok dönteni, hogy a szívemre, vagy az eszemre hallgassak-e. Többi lent!

Figyelt kérdés
Önk. bérlakásban lakunk, 1 szobás. Ugye itt a korkülönbség, kijelentette, hogy lehet, de ő már nem nagyon tudná kivenni a " részét". Persze azt is így imádná, mint a lányunkat. Attól fél, hogy nem tudnám egyedül felnevelni, ráadásul az előző terhességem is nehéz volt ( vesegörccsel kórház, toxémia miatt az utolsó 3 hetet bent töltöttem), műtét után alig tudtam mozogni, neki kellett ellátnia a kicsit. Most annyiban vagyunk előrébb, hogy tudom, mit kellene tenni, hogyan lehetne kivédeni ( talán) ezeket a dolgokat. Ő már kicsit pihenne, ellazulna. Most legyen tesója a kicsinek, vagy egy életre tegyek le arról, hogy még egy csöppség anyukája legyek. Már most belefájdul a szívem, ha az utóbbira gondolok. ( bár úgyis nemet mondanátok, nem is tudom, miért írom ki). Szóval szerintetek mit tegyek? Már teljesen kivagyok idegileg, hisz mindkettőnek látom a előnyét-hátrányát.
2012. dec. 31. 23:50
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
60%

nem tudom mit mondjak neked mert ha férjednek munkánk kivül pluszban ennyi mindent kell csinálnia akkor nem szivesen javaslom a 2.gyereket,ha nem lenne ennyi plusz feladata akor azt mondom hogy válaljátok be mégegyett de igy nem.

az én férjem is elmult már 50 éves ,és 3 szép gyerekünk van de a munkánk kivül nincs plusz feladata igy tud piheni.de ha szolok akor jön és segit a kislányunkat ö pelenkáza este be és öltözteti pizsibe.

2013. jan. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
63%

Amikor a párod felvállalta a nagy korkülönbséget kettőtök között, azt is látnia kellett, hogy egy fiatal nőt nem foszthat meg attól, hogy úgy éljen, ahogy egy ennyi idős nőnek élnie kell! Ráadásul tesó nélkül nagyon silány az élet, a kislányotoknak is rossz lenne egykeként felnőni. Tőled sem várható el, hogy ne szülj többet!

A toxémia nem nagyon szokott második terhességnél is kialakulni, ettől nem kell előre parázni, amúgy pedig igaz a mondás: ha odaérünk, azon a hídon is átkelünk!

Én mindenképp bíztatlak, hogy vállalj még babát - egy életre megbánnád, ha nem tennéd, főleg, ha nagyon vágysz is rá.

2013. jan. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem vállalnék, egyrészt a korkülönbség miatt, másrészt pedig az 1 szobás lakás miatt! Gondolom, így most hárman vagytok együtt a kislánnyal?!

Ugye egy gyerkőcöt egyedül, bármit is hoz az élet, fel tudsz nevelni, de a kettő már ugye lehet kimerítené a lehetőségeidet!

1szoba pedig nagyon kicsi 4embernek, ha felkel a pici éjszaka, sír, felkel a nagyobb, arról nem beszélve, hogy kellene nekik saját szoba, hogy azért ne egymás hegyén hátán legyetek, mert az senkinek sem jó.

2013. jan. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem, azért előbb-utóbb nagyobba mehetünk. Alvásról csak annyit, hogy mindig ennyit aludt, nem a gyerek miatt, hanem a megszokás miatt alszik ilyen keveset.
2013. jan. 1. 11:07
 15/28 A kérdező kommentje:
Ja, még azt elfelejtettem, hogy rengeteg cuccunk van a kislányról. Annak idején több zsák ruhát kaptunk, aminek fele nem is lett használva, és 120-as méretig van is több karton. Kiságy, babakocsik, stb. vannak. Igazából csak a pelenka meg a tápszer(?) lenne.
2013. jan. 1. 11:39
 16/28 anonim ***** válasza:
39%
Én most biztos le leszek pontozva,de nem értek egyet az előttem szólókkal.Kicsit önző dolog,de ha a te szíved azt diktálja,hogy szeretnél még egy gyerkőcöt,akkor beszéld rá a férjedet és nem feltétlen miattatok kéne vállalni még egy babát,hanem a lányod miatt.Tényleg nagyon jó dolog,ha az embernek testvére van.
2013. jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves utolsó, én nem pontozok le senkit. Nem szokásom. Egyszerűen nem tudok döntésre jutni. Talán lesz lehetőség nagyobb lakásra, talán nem. De azt is tudom, ha most nem vállalok, többet nem lehet. Nagyon nehéz így meghoznom a döntést.
2013. jan. 1. 12:25
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Tènyleg jò dolog, ha az embernek testvère van, mondom ezt ùgy, hogy 3 testvèrem van, DE nàlunk csak egy gyerkőc van, ès nincs tovàbb. Egy gyereket minden könnyebben nevel fel az ember. Na meg a zsùfoltsàg! 2,5 szobàs lakàsban èlünk, ebből egy a fèrjem dolgozòszobàja, egy a hàlò ès egy a gyerekszoba. Nekem fontos, hogy mindenkinek meglegyen a sajàt közege, ha szüksèg van rà, ès csendre vàgyik, el tudjon oda vonulni kicsit! Mindennèl jobban szerettem volna a lànyomnak testvèrt, de belàttam, hogy akàrhogy alakul az èlet, egyet könnyebben fel lehet nevelni, arra pedig nem alapoztam, hogy van ruha bőven, mert ha fiam lett volna a lànyom utàn, nyilvàn nem öltöztetem ròzsaszìnbe, az sem biztos, hogy el tudtam volna adni a ruhàkat, amik most jòl jönnek, mert bàtyàmèknàl jön a baba ès szüksègük van rà. Èn ìgy gondolom.
2013. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Én nem a korkülönbség, hanem a körülmények miatt nem vállalnék ebben a helyzetben még egy gyereket. Ha lenne még egy pici szoba, nem kéne az anyóst is ápolni - azaz lenne lehetősége a férjednek a feltöltődésre, pihenésre - úgy már igen.
2013. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nálunk 26 év a korkülönség és 2 és fél éves a lányunk. Én is nagyon szeretnék még egyet, egyelőre nem vállalunk, de nem az életkora miatt. Az anyagiakon gondolkodjatok el. Fel tudnátok nevelni tisztességesen a kettőt? Akkor is, ha a pároddal ne adja ég történne valami? Ha igen, akkor hajrá.
2013. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!