Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az első gyereknél amikor...

Az első gyereknél amikor megszületett lemondtam a védőnőt, most megint kismama vagyok, és nem tudom, hogy ha már lemondom a terhesség alatt, akkor ki fogja a pappírjaimat intézni?

Figyelt kérdés
Semmit nem ért a "szolgálata", mindig csak írjam alá a papírt, és a munkáját pedig nem végezte, a kiskönyvemet sem hozta el stb.Szerintetek?
2013. jan. 7. 08:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
63%
Kedves, intézd te magadnak. :) Olyan kis ügyi vagy, hajrá.
2013. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
53%

Abban igaza van a kerdezonek, hogy le lehet mondani a vedonot. De! A vedono KOTELES (ebben az esetben akar eljaras is indulhat a vedono ellen) jelenteni ezt a gyermekfelugyeletesek fele, aki kotelesek kijonni hazhoz es megvizsgalni a csaladi helyzetet, illetve ezt havonta megtenni, a gyerel erdekeben. En anno azert nem mondtam le a vedonot, mert inkabb o jarjon ki, mint a gyermekfelugyelet, annak ellenere, hogy minden a legnagyobb rendben van.

A kerdesre a valasz, ha nem szeretned a regi vedonot, akkor valaszthatsz masikat is, de a kiskonyv kelleni fog. Bar egy magankorhazban pl. tudnak sajat vedonotol kerni liskonyvet, ahova eleg az orvosi pecset. Nem tudom, allami rendeloben ezt megteszik-e. De a szules utan kotelezoen ki kell mennie a vedononek, ez nem allami szolgaltatas, hanem kotelezp a gyermek vedelme erdekeben. Akarmilyen szuper jo csalad lehettek, de ezt az allam nem tudja, nemcsak azert jar ki a vedono, hogy tanacsokat osztogasson a kusmamanak, hanem elsosorban, hogy megfigyelje a gyereket, hogy rendben fejlodik-e, nem bantjak-e, stb.

Es ugy tudom, hogy a terhesseg alatt is kijarhat a vedono keresre, legalabb is hozzam kijart hazhoz.

2013. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
62%
Rendkívül arrogáns vagy, kérdező. Ha nem felel meg a védőnő, akkor intézd magad az ügyeid.
2013. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Miért intézném, van arra is egy ember, és itt most AZ A KÉRDÉS, HOGY KI AZ?

(HA EDDIG NEM ESETT VOLNA LE...)

Mert nem én az TUTI! :)

2013. jan. 7. 11:12
 25/38 anonim ***** válasza:
65%
Azt az embert védőnőnek hívják.
2013. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
41%
Hat nem vagy piskóta......
2013. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Akkor senki nem tudja, hogy ki állítja ki ilyen esetben a papírokat, ha a védőnő szolgáltatása le van mondva?


Nem kéne ködösíteni, én csak erre voltam kíváncsi.

2013. jan. 7. 11:16
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem, ha nincs védőnőd, akkor tényleg neked kell intézned a dolgokat. Mivel azt gondolom, hogy a védőnői szolgálat arra van, hogy a vérvételes papírokat kiállítsa, figyelmeztessen a gyermek megszületése után a státuszvizsgálatokra stb. Szerintem nincs olyan szolgálat, aki a védőnőt helyettesítené. De ez nem biztos, ez csak az én véleményem. Az egyik hozzászóláshoz írnám még, hogy a védőnő nem választható, hanem adott körzethez adott védőnő tartozik. Tehát nem úgy van, hogy nekem nem tetszik a védőnőm és választok helyette másikat! Szerencsémre én jót fogtam ki!
2013. jan. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Milyen papírokra van szükséged? Kis könyvet a védőnő ad. Beutaló az orvos ad. Tgyas, GYED, igénylést a munkahelyeden, GYES es csaladipotlek igényt a MAKnal kell kérni. Mi kell meg?
2013. jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
A vizsgálatokkal kapcsolatos dokumentációkra gondoltam.
2013. jan. 7. 11:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!