Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikreket vársz. Az egyikük...

Ikreket vársz. Az egyikük biztosan egészséges lesz, a másik viszont süket lesz és mozgássérült. Elveteted, vagy megtartod őket?

Figyelt kérdés

Nem lehet az egészségeset megmenteni, ha másikat elveteted.

Sajnos az eset megtörtént a rokonságban 4 éve, majd elmondom, hogy ők hogyan cselekedtek, de kíváncsi vagyok, ti hogy döntöttetek volna.


2013. jan. 12. 15:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Méhen belül nem lehet megállapítani hogy a magzat süket és mozgássérült lesz géniusz!
2013. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
80%
Leszámítva hogy kamu a sztori, nyilván elveteném őket. Ez a logikus döntés, mert beteg gyereket gondozni nem leányálom és tönreteszi az ember életét a folyamatos aggódás és stressz. Akinek volt már tartósan beteg háziállata, az tudja miről beszélek, pedig az csak állat és nem gyerek.
2013. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
87%

Le lehet pontozni,de én elveteném,akármennyire is fájna lelkileg a dolog.Az egyik rokonom értelmi fogyatékos otthonban dolgozik,sokat járok be,nagyon durva. Nem azért durva,mert a "gyerekek" ott fogyatékosak,attól ők is emberek,hanem azért durva,mert fájó látni,mennyire nincs életük,mennyire nem tudnak sajnos önállóak lenni.

Van köztük sajnos olyan,aki pl azt sem tudja,hogy létezik,csak a testi szükségletei alapján él,eszik iszik,wcre jár,és ennyi.

Én nem akarnám,hogy a gyermekemnek ilyen élete legyen.....

2013. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
83%
Elvetetném. Az egészséges gyerek is szenvedne.
2013. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Jesszusom..

Na mindegy.

Az eset Svájcban történt.

A gyermek gyönyörű, az arca ugyanolyan mint az egészséges testvére, és szellemileg értelmes, normálisan reagál.

1 évesen megműtötték, így valamilyen szinten már képes hallani, de nagyon-nagyon minimálisan. Viszont végtaghiánya van. Mosolygós, kedves kislány.

A házaspárnak már volt előtte egy 5 éves gyereke, aki most 9, és elkényeztetett kislány lett, mivel ajándékokkal próbálják kiengesztelni, amiért nem kaphat elegendő figyelmet a beteg gyermek miatt. Pedig előtte ő volt a világ legédesebb kislánya, ugyanolyan mosolygós volt mint az ikerpár.

2013. jan. 12. 15:28
 16/40 anonim válasza:
83%

Nem értem az eddigi válaszolókat.Ha kamu,ha nem,miért nem lehet normálisan válaszolni?Mindegy,hogy kivel történt meg,a kérdező ezt a kérdést tette fel,nem kell mindenbe belekötni.


Kedves kérdező,én elvetetném,mert egész életemben sajnálkodva nézném a gyerekemet,ha nem lenne egészséges..

2013. jan. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
25%

Persze, hogy hülye kérdés. Pl. te sem tudsz fogalmazni: "ikreket vársz". Nem, kösz, ÉN nem. Egyet sem, nemhogy kettőt.


A kérdést helyesen így KELLETT VOLNA kiírnod:


"Van egy ember, aki ikreket vár. ...Mi a véleményed? Az jobb, ha elveteti, vagy az, ha megszüli őket?


Érted?! Ne tedd rám és mindenki másra azt, ami nem az én bajom. Nekem, ahhoz hogy véleményt formáljak bármiről is, éppen elég az, ha tudom a tényeket és bele tudom élni magam más helyzetébe - nem kell teljesen azonosulnom vele.


Egyébként teljesen egyértelmű: elvetetni mindkettőt, megsiratni, meggyászolni és próbálkozni újra. Ha a következő kör is génhibás, akkor elmenni egy genetikushoz, és ha ott az a vélemény, hogy a pár ne erőltesse a genetikai hibás egyedek világrahozatalát, akkor ezt elfogadni, beletörődni, meggyászolni és továbblépni.


Max. ha annyira anya akar lenni az illető, akkor örökbe fogad egy kis (két stb.) kis árvát.


Minden más csak képmutatás és hangulatkeltés, cirkusz.

2013. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%

Emberek! Nem lehetne a rosszindulatot félretenni egy kicsit? A kérdező normál hangnemben kérdezett, de egyes válaszolók azt nézik, hogy mibe tudnak belekötni.


"Amúgy is mit érdekel téged ez? Azokat a rokonokat érdekelje, ne pedig téged. Nem vagy képes megállni, hogy a másik életébe ne vájkálj. "

Pajtás, akkor te mit keresel ezen az oldalon? Itt mások életéről olvasol!

2013. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

"

Persze, hogy hülye kérdés. Pl. te sem tudsz fogalmazni: "ikreket vársz". Nem, kösz, ÉN nem. Egyet sem, nemhogy kettőt.


A kérdést helyesen így KELLETT VOLNA kiírnod:


"Van egy ember, aki ikreket vár. ...Mi a véleményed? Az jobb, ha elveteti, vagy az, ha megszüli őket?


Érted?! Ne tedd rám és mindenki másra azt, ami nem az én bajom. "



Mi ez az elképesztő rosszindulat? Van egy olyan érzésem, hogy tipikusan az az ember vagy, aki sosem lesz boldog.

Szedjél magnéziumot.

2013. jan. 12. 15:43
 20/40 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen igazat adok Kérdező! Félelmetes egyes emberek felfogása! Minek írnak választ, ha ennyire nem tetszik nekik a kérdés, vagy nem tudnak úgy írni, hogy ne legyen a válaszuk sértő.

Ők vajon a családjukkal is ilyenek?

2013. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!