Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikreket vársz. Az egyikük...

Ikreket vársz. Az egyikük biztosan egészséges lesz, a másik viszont süket lesz és mozgássérült. Elveteted, vagy megtartod őket?

Figyelt kérdés

Nem lehet az egészségeset megmenteni, ha másikat elveteted.

Sajnos az eset megtörtént a rokonságban 4 éve, majd elmondom, hogy ők hogyan cselekedtek, de kíváncsi vagyok, ti hogy döntöttetek volna.


2013. jan. 12. 15:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki, akkor én tudnék itt igazán érdemben válaszolni, ha lenne erre válasz, de nincs.

3 gyerekem van, ketten közülük ikrek, az egyik egészséges, a másik mozgás és értelmi sérült.


KÉRDEZŐ! A KÉRDÉSEDRE NINCS JÓ VÁLASZ!!! KÁR IS PRÓBÁLKOZNI EZZEL!

2013. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
87%
Megtartanám őket. Mások is képesek fogyatékos gyerekeket nevelni, akkor én is képes vagyok rá. Egyik legjobb barátnőm egyébként épp gyógypedagógusnak tanul, az egyik szakterülete a hallássérültek pedagógiája. Ő biztos segítene, tudna szakembereket ajánlani. Különben meg anyagilag nem hiszem, hogy több pénzbe kerülne egy ilyen gyermek ellátása, mint egy egészséges gyereknek majd később a suliba a külön foglalkozások. Azonkívül a másik gyermek egészséges, nem? Nem is gondolkodnék rajta, hogy megtartsam e őket vagy sem... (nem olvastam még el a többi válaszolót, de ha el is tér a véleményünk, kérlek titeket ne pontozzatok le, bár tudom, hogy ez egy meddő kérés, mert itt sajnos divat az ellenkező véleményűt lehúzni).
2013. jan. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
50%
Megtartanám süket gyerek sem kerül többe mint az egészséges társai.
2013. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom...félelmetes mennyi rosszindulatú, kötekedő, undorító ember van itt. Az Isten óvjon az ilyenektől.
2013. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

én azt hiszem megtartanám őket, bár baromi nehéz kérdés, és nagyban függ a válasz a körülményektől (családi, anyagi háttér)

én személy szerint a siketséget és a mozgássérült állapotot nem tartom akkora tragédiának, hogy emiatt kioltsak két életet (nekem a szellemi fogyatékosság nagyobb tragédia)


nekem az fura még a válaszokban, hogy az egészséges gyermeket senki nem említi meg, csak azt hogy a beteg gyermek miatt elvetetné mindkettőt

2013. jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
94%

Nem vetetném el őket. Ha egy gyereket várnék, és róla tudnám, hogy biztosan süket és mozgássérült lesz, őt sem vetetném el, mert tudom, hogy így is lehet teljes életet élni. Csak abban az esetben vetetném el, ha élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége lenne, vagy ha csak vegetálna egész életében.

Úgy gondolom, hogy az a házasság, ami tönkremenne egy sérült gyermek miatt, az nem alapulhat túl mély érzelmeken.


Egy mozgássérült anyuka

2013. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok. Akik szerint az egészséges gyerek is szenvedne azért, mert a testvére süket és/vagy mozgáskorlátozott, azok mire alapozzák ezt a feltevést? Miért kell ettől szenvedni? Pláne, ha az érintett illető nem szenved tőle, márpedig szerintem ti is ismertek olyan embert, aki nem teljesen egészséges, mégsem szenvedés az élete. Higgyétek el, egy mozgássérült élete nem feltétlenül arról szól, hogy ül otthon és sajnálja magát.
2013. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
16%

De most nem értelek, Kérdező! Mi célod volt azzal, hogy ennek a családnak a nyomorát megosztottad velünk?? Min ájuldozol, min jézusomozol? Normális ember nem tart meg egy fogyatékos gyereket. Be is igazolódott, hogy az lett.

De minek írtad ezt ide?? Ha utána meg szörnyülködsz, hogy van aki elvetetné. Sokkal jobban tette volna az a család is, ha így jár el.

Te tényleg szerethetsz más életében vájkálni, ha még azt is odaírod rosszallóan, hogy a nagy már csak ajándékokat kap. Elég baj az neki.

De mégis mi volt a célod ezzel a kérdéssel? Ha az ember néz tévét, úgyis előbb-utóbb akaratlanul is beleütközik az ilyen szomorú tragédiákba. Minek kell még ezen az oldalon is bejelenteni, hogy van ilyen is a világon?

2013. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

"? Ha utána meg szörnyülködsz, hogy van aki elvetetné. "

Az emberek felém irányuló rosszindulatán szörnyülködtem, úgyhogy personally rád célozva megismétlem: Jesszusom.

Na szóval, én is elvetettem volna.

2013. jan. 12. 22:32
 30/40 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, és mindenki más, aki elvetetné a nem tökéletes gyereket.

Ha mondjuk születés közben, vagy után történik valami, amitől a baba valami maradandó sérülést szerez, akkor mit csinálnátok? Örökbe adnátok, vagy esetleg intézetbe dugnátok?

Nem kötözködésből kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2013. jan. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!