Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikreket vársz. Az egyikük...

Ikreket vársz. Az egyikük biztosan egészséges lesz, a másik viszont süket lesz és mozgássérült. Elveteted, vagy megtartod őket?

Figyelt kérdés

Nem lehet az egészségeset megmenteni, ha másikat elveteted.

Sajnos az eset megtörtént a rokonságban 4 éve, majd elmondom, hogy ők hogyan cselekedtek, de kíváncsi vagyok, ti hogy döntöttetek volna.


2013. jan. 12. 15:02
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

"Ha mondjuk születés közben, vagy után történik valami, amitől a baba valami maradandó sérülést szerez, akkor mit csinálnátok? Örökbe adnátok, vagy esetleg intézetbe dugnátok? "

Szerintem ha ismered a 'kötődés' és a 'kialakuló feltétlen szeretet' szót akkor tudod a választ.

Egy magzat felé nem fűznek különösebb érzelmi szálak. Persze van a természetes anyai kötődés a születendő gyermek iránt, de egy magzatot még nem tudok megölelni, nem tudom ÚGY szeretni.

Remélem érted mit akarok ezzel.

2013. jan. 12. 23:00
 32/40 anonim ***** válasza:
73%
Nem igazán értem. A születés előtt 5 perccel ennyire más lenne gyerekedhez fűződő viszony, mint mondjuk utána 5 perccel? Nekem ez magas...
2013. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
4%
Jaj utolsó, ne játszd már az eszedet légyszíves! Nagyon jól tudod, hogy mi a különbség egy hús-vér, már megszületett gyerek és egy néhány hetes embrió között.
2013. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Szerintem te nem próbálod megérteni az álláspontomat, hanem tudatomon kívül arra próbálsz rádöbbenteni, hogy egy lelketlen idióta vagyok.

Nem jött össze.

2013. jan. 12. 23:27
 35/40 anonim ***** válasza:
18%

Ne jesszusomozz, hanem írd le mi volt a célod a kérdéssel??

Mindenki tudja, hogy van ilyen is a világon, minek kell az orrunk alá dörgölnöd? Mégis kit érdekel? Ha ilyen témában akarsz elmélyedni, akkor látogasd meg a svájci rokonaidat personally, ne buta kérdéseket írogass ki.

2013. jan. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Ismerni szeretném embertársaimat, és ez a vágyam puszta pszichológiatanulással nem elégíthető ki.
2013. jan. 13. 00:13
 37/40 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit nagyobb megértés és kevesebb jesszusom kell ahhoz, hogy bizalmunkba fogadjanak az emberek.
2013. jan. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Igazából elég humánus dolog volt tőlem, hogy a rosszindulatra, mely az egyik legrosszabb emberi tulajdonság, egy egyszerű indulatszóval reagáltam..)
2013. jan. 13. 00:26
 39/40 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem akarlak semmire rádöbbenteni, általában mindenki meg van róla győződve, hogy helyesen gondolkozik, nehéz az embereket rádöbbenteni, hogy nem így van, így neten keresztül meg szinte lehetetlen. Engem tényleg a kíváncsiság hajtott.

Idióta nem vagy, a mai világban biztos, hogy jobban boldogulnak azok, akik így gondolkodnak. Lelketlen? Nos igen, én lelketlennek tartalak, de az nem számít, hogy én mit gondolok.

Örülök, hogy 30 éve nem volt ilyen lehetőség, hogy anyám nem szerezhetett tudomást a rendellenességemről, mert ha így gondolkozik, mint itt a többség, akkor most nem lennék itt.

Valószínűleg emiatt is látom én másképp ezt a dolgot.

2013. jan. 13. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából elég humánus dolog volt tőlem, hogy a rosszindulatra, mely az egyik legrosszabb emberi tulajdonság, egy egyszerű indulatszóval reagáltam..)"

Ebben nagyon igazad van. Én csak olvasgatom ezt a kérdést, és tényleg nem értem a rosszindulatot. Nem arról van szó, hogy a Kérdező sértett valakit a kérdésével, vagy valami. Csak feltett egy kérdést. Igaza van az egyik hozzászólónak: ez a kérdés, erre kell válaszolni.


Az én válaszom: ez függ a problémától is. Ha tudom, hogy boldog is lehet a problémájával, megtartanám (pl.: a siket emberek azért boldogok tudnak lenni az életben). Abban is igaza van az egyik válaszolónak, hogy sajnos sokszor pénz kérdése is. Az is igaz, hogy más a magzat és a gyerek... Nehéz kérdés ez.

2013. jan. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!