Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mihez van joguk a védőnőknek?!

Mihez van joguk a védőnőknek?!

Figyelt kérdés

Az öcsémék a nagymama miatt örökbe akarták adni a babát, de szüléskor meg gondolták magukat. A védőnőjük egy ő által ismert családot mutatót be nekik. A leendő baba és az anya ez által egy városban éltek volna!Szülés után, nem adhatót nevet a gyermekének, az örökbe fogadók nevezték el a babát. Kérdem én milyen jogon és ki engedélyezte?!

Majd jöttek a felfoghatatlan dogok. Az örökbe fogadóknak mutogatta a kórház a babát, az édesanya nem láthatta. Majd jött a terror a védőnőtől, hogy döntse el akkor mit . Mikor az anya úgy döntött megtartja megnézhette a babát, az öcsém nem. Mivel nem házasok. A nővérek azt az utasítást kapták. Én laikusként úgy tudom, hogy az anya annak mutatja meg a gyermekét akinek akarja, mivel nem mondott le róla. Most a baba neve az örökbe fogadó családtól kapót név,10000ft átírják! Kérdésem, mihez van joguk a védőnőknek?!


2013. jan. 18. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem védönöi dolog. Ehhez a védönönek semmi köze nem lett volna. Gondolom ha örökbe fogadás van természetesen a terhességet ugyan úgy végig kell a kismamával csinálnia (azt hiszem 3x megjelenni a védönönél), majd az örökbe fogadás papírjaival az anyának megjelenni a védönönél és lejelenteni hogy nincs már meg és tövényesen adott túl rajta.


nem akarok ítélkezni de az öcsédék is elég bután csinálták. nem voltak felkészülve. és bele mentek egy gyerek csak úgy leadásába. az örökbe adásnak is van hivatalos része, és azon kötelezö átmenni.

2013. jan. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A védőnőnek semmihez. A kismamának van joga szülés után 6héten belül visszavonni az örökbefogadást.
2013. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Mi köze lenne ehhez a védőnőnek. Szerintem az gyámügyes volt nem védőnő.

Amúgy nem ismerem a testvéredéket, de az örökbefogadó családot nagyon sajnálom. Teljesen beleélhették magukat hogy lesz egy gyermekük, és amikor megszületik, közlik velük hogy mégsem.

2013. jan. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó szakember foglalkozott az örökbe fogadni szándékozó családdal, akkor fel kellett volna készíteni őket is, hogy ne éljék bele magukat, mert a letelt hat hét után biztos az örökbefogadás. Én is sajnálom őket. Meg nem is, hiszen a saját édesanyjánál maradt a pici.
2013. jan. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt amit leírtál (bár kissé zavaros hogy érted hogy a nagymama miatt akarták örökbeadni?) úgy hívják nyílt örökbefogadás, amikor is a terhes nő ismeri a családot, ahova a babája majd kerül. Ezért élhetnek akár egy városban is, ez nincs megszabva hol lakhatnak. A névadással nem vagyok tisztában, de az biztos hogy nyílt örökbefogadásnál nincs 6 hét visszakozási idő, ott ha együttesen egy helyen megjelenve mindenki aláírja a papírt akkor nincsen olyan hogy 6 héten belül meggondolja magát az anyuka.

Ilyen csak a zárt örökbefogadásnál van.

Az örökbefogadónak, (ez akár a védőnő volt akiről írsz akár a gyámügyes) gondolom azért "mutogatta" a gyereket mert öcsédék korábban határozottan azt nyilatkozták hogy lemondanak a gyermekről. Gondolom szegény örökbefogadó család beleélte magát, azt hitte minden oké.

Aztán ha erről nyilatkozott az öcséd párja hogy ő igenis megtartja a babát, akkor onnantól annak mutatja meg, meg oda viszi ahova akarja, de ha aláírta a papírt hogy lemond róla akkor ennyi volt.

Ez se tiszta számomra hogy most akkor nyilatkozott hogy mégis felneveli? És erről szólt is szüléskor vagy csak ő magában meg öcséddel megbeszélte hogy meggondolta magát? Gondolom mielőbb szólni kellett volna a gyámügyesnek-kórházi védőnőnek hogy igen úgy volt, hogy odaadja de végül mégsem. Ha ezt időben megteszi akkor szerintem az ő nevére kerül a gyerek ( a sógornődére) ha nincs apasági nyilatkozat. Ha van, akkor az öcséd nevére.

2013. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérlek írd le kicsit részletesebben a történetet, mert így tényleg nem tiszták a dolgok!
2013. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írd le értelmesebben,mert kicsit zavaros,ha még sem mondtak le a babáról akkor miért az örökbefogadók adtak nevet? Ha szüléskor úgy döntött megtartja akkor már semmi keresnivalója az örökbefogadó szülőknek,pláne nem nevet adni neki.
2013. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!