Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A konyhában, nappaliban...

A konyhában, nappaliban hogyan oldjátok meg, hogy ne nyitogassa a szekrényeket, fiókokat?

Figyelt kérdés

Ahova lehetett, vettem ilyen kis zárakat, amit csak én tudok inyitni. De a konyhában csak 2 helyre jó, a többi olyan, pl 5 fiók egymás felett, vagy csak 1 ajtós kisszekrény a konyhában. Ilyen helyekre mit tettetek? Mindenhol csak olyat találtam, amihez át kell fúrni a szekrényt, viszont nem szeretnénk a méregdrága KIKÁs konyhabútort örökre tönkretenni.

Hiába vagyok ott mellette, valamit mindig kinyit, és volt hogy majdnem magára rántotta az turmixgépet, és még sorolhatnám. Kicsi a lakás, így járóka sehova nem fér el.


2009. szept. 1. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a konyhát csak úgy tudtam megoldani, hogy ajtórácsot tettünk fel, babazárasat. Egyszerűen mindent pakolt volna, kész életveszély volt. A nappaliban mindent próbáltam magasra rakni, és az egyik szekrényt amit mindig nyitogatott, az aljára az ő cuccait raktam be, azóta már nem érdekli a szekrény.Nálunk sem fér a járóka, úgyhogy szinte egy embert lefoglal ha nem alszik, hol a virágokat próbálja kiültetni, hol a nagytesó szobájába próbál bejutni.
2009. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora a gyerkőc, de nekünk úgy másfél éves koráig az jött be hogy vastag ragasztószalag (ez az átlátszó mint a cellux olyan) azzal ragasztottunk le minden ilyesmit a végét egy centis csíkon visszahajtva.

Nekem nem szedte fel a konyhabútor színét, és persze cserélgetni kellett, de amíg ilyen kicsi volt, addig nem látta meg mivel ugye átlátszó a szalag, és a finommozgása sem volt még olyan hogy lekapargálja.

A másik, hogy van ez a tépőzáras szalag megoldás ( a bebibolt.hu-n is lehet kapni meg brendonban) mondjuk nekem arra nagyon hamar rájött hogyan kell szétszedni.

Most 22 hónapos, A VILÁGON SEMMI se tartja vissza a fiókok kipakolásától sajna :((((

pedig egy időben engedtem is neki hogy mindent kiszedjen, és csak veszélytelen dolgokat tettem a fiókokba (amitől persze tiszta kupi lett a konyhám és semmit se találtam ) gondoltam hátha megunja.

Hát NEM unja meg....

szóval nem tudom, én csak remélem nektek jobb lesz mint nekünk :)

2009. szept. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még csak 10 hónapos.

A ragasztószalagot már próbáltam, de nem vált be. Egyszer meglátta, hogyan teszem fel, és hogy nyitom ki, azóta leszedi, ha visszaragasztom.

Sajna a konyhában nem tudok felpakolni, mert tetőtéri lakás miatt csak alsó konyhabútorok vannak. És így ott vannak tányérok, poharak, stb...

de megnézem ezt a tépőzáras megoldást, hátha bejön. :)

2009. szept. 1. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:

amiota kuszott-mászott a fiam, a háloszoba és furdoajtot csukva tartottam, oda tilos volt neki egyedul bemenni. a gyerekszobában csak 1 szekrény volt, ez nem érdekelte, a kis komod ajtaját pedig osszekotottem gumival, ritkán használt cuccok vannak csak benne.

a nappalit kicsit átalakítottuk: az ulogarniturát elhuztuk a faltol, így a virágokat osszepakoltam egy sarokba és nem fért oda a fiam. az uveges és fiokos komod elé odahuztuk a fotelt, így sem az ajtokat, sem a fiokokat nem lehet kinyitni. 2-3 fiok volt, amire nem tudtam mit kitalálni, szoval az néha eszébe jutott a drágának, olyankr pakolta:(

a konyha huzosabb...also szekrényekbol minden veszélyeset (mixer, reszelo stb) felpakoltam a felsokbe, amit lehetett, osszegumiztam, a tobbinél idegeskedtem, h pakol a gyerek...néha ugy mosogattam, hogy egyik lábammal az egyik szekrényt nyomtam vissza, másikkal a másikat, kezemmel a fiokot:) Másfél éves a fiam, már egy jo ideje mindent békén hagy végre:))))

a ragasztocsíkos otlet nekem is tetszik!!!

2009. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi ikea-ba vettünk biztonsági ajtózárat, konyhaszekrényre, fiókra is kiváló, igazából pont ezekre lett kitalálva. 1000 ft volt 5 db azt hiszem. Csak a nagyok tudják kinyitni a kis pakolós ördög nem. :))
2009. szept. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!