Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben, úgy érzem lassan kikészülök, és nagy baj lesz?

Figyelt kérdés

Van egy lányom, akit be kell valljam, mivel egyke, talán a kelleténél jobban elkényeztettünk. Elég fiatalon sajnos terhes lett, mint később kiderült, egy kisebbségi fiútól. Későn szólt direkt, hogy ne lehessen elvetetnie, és a fiúhoz is ragaszkodott. Lelki betegen, de belementem abba, hogy befogadjuk a fiút. Egy hónap normális viselkedés, majd kimutatta a foga fehérjét:semmit nem segített, netezett egész nap, zabált, és egy fillért nem adott a rezsibe, nem dolgozott, majd mikor elküldtük, úgy távozott, hogy jó pár értékes holmit elvitt. Ettől függetlenül a lányom tartotta vele a kapcsolatot, majd ismét terhes lett (jelzem ekkor már 3 havi injekcióra hordtam, mert nem bíztam abban, hogy védekezik), de szintén akkor szólt, mikor már késő volt.

Azt kell mondjam nem jó anyuka: én főzök, mosok, takarítok, neki nem nagyon van türelme a gyerekhez, egész nap netezik, és csak veszekedések árán látja el az alapdolgokat. A nagyobb gyereken ez látszik, ő nem nagyon kötődik hozzá. Állilag mos eljutott odáig agyilag, hogy nem találkozik apukával, aki azóta se ad egy fillért se, 100%osan mi neveljük a gyerekeket. Erre kiderült, hogy megint terhes a lányom!!! Szintén késő már az elvetetésre!

Most azt állítja, nem többi gyerek apjától, hanem mástól, ő viszont nem akarja a gyereket, és nem is hiszi el, hogy tőle van.

Ami biztos, elköttetjük a lányom, de kikészültem, nem bírom.

Ez alatt az évek alatt a normális életünknek vége lett, anyagilag tönkrementünk, a férjemmel csak veszekszünk.

Mit tehetnék? adjuk örökbe? Sajnos nem menne bele a lányom, és én is azt hiszem még jobban tönkre mennék idegileg. Szívem szerint elzavarnám a lányom, de akkor az unokáimat is viszi, őket viszont imádom, és nem akarok nekik rosszat! Nem lehet a lányommal beszélni, olyan mint egy 15 éves, azt hiszi, mi mindent bírunk, de sajnos tényleg már a létminimumon tengődünk. Üvöltenék vele, ha csak rá kell néznem, annyira haragszom rá, pedig nem így neveltük...Mit tegyek?


2013. jan. 29. 06:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hány éves amúgy a lányod?
2013. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A pénzét én kezelem:ebből pelenkát, gyógyszert, ovodai ebédet fizetek a nagyobbnak, valamint ami marad az megy a gáz számlára, mert a két kicsire azért kell fűteni. Vagy egyéb csekkekre. Sajnos ez a pénz nagyon kevés, így is folyamatosan van csekk elmaradva...Pedig mielőtt elsőre szült volna, tényleg szépen éltünk. Semmi hitelünk nem volt. Most meg... 2 személyi hitel, plusz az elmaradások...

Az a baj, hogy csak a lányom...de annyira csalódott vagyok...Legalább azt látnám, hogy igyekszik rendes anya lenni...De nem.

2013. jan. 29. 11:19
 13/14 A kérdező kommentje:
23 éves most... Elég idős ahhoz, hogy kezdjen felelősség teljesen gondolkodni...
2013. jan. 29. 11:21
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, rengeteg terhet rótt rátok a lányod. :(

Én örökbe adnám a kicsit, akár nyíltan is. Tudom, hogy sokan ellenzik, ebben a helyzetben szerintem mindenkinek így lenne a legjobb. Nektek is, a gyereknek is, hiszen olyan szülőkhöz kerülne, akik akár évek óta várnak babára.

A lányodnak meg villám gyorsan fel kéne nőnie, 23 évesen azért már lehetne annyi esze, hogy nem szüli halomra a gyerekeket a szülei nyakára!!! Ha nem tud felnőni, akkor drasztikusabb lépéshez folyamodnék, mert amíg ellátjátok az ő feladatait (egyrészt anyai, másrészt anyagi téren), addig bizony nem fog változni. Úgyhogy én elzavarnám dolgozni. Gondolom a gyerekek apja egy vasat sem fizet, nem lehet könnyű nektek. Sajnálom nagyon.

2013. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!