Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Törődjek bele?

Mit tehetnék? Törődjek bele?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, nagyon szeretnék egy kisbabát de nagyon szegény vagyok. Ha véletlenul teherbeesnék el kellene vetetnem. Semmi kilátás, eddig mindíg pozitívan gondolkodtam de már nem megy.
2009. szept. 6. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mit jelent az, hogy nagyon szegény?
2009. szept. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát azt, hogy alapvető dolgokat magamnak sem tudok megvenni pl gyógyszerek. Januárban influenzás lettem és nem tudtam kiváltani a gyogyszereket és ráment az ízületeimre mint szövődmény. Nem vásárolok ruhákat, kozmetikumokat stb. csak élelmiszet de azt is utalványból tudok venni, soha semmi kézpénzem. Vagy úgy mondanám utalványból csak élelmiszert lehet venni. És hát vannak az élelmiszeren kívül is fontos dolgok. Hónap végefelé már minden tartalék elfogy és gondolkodnom kell mit eszek.

Hát ez a szegénység mikor nincs mit enni:) A szomszédom sokat segít kajával is meg mindennel amivel tud. Most sírok....... sajnos van az a szegénység amiből már nem lehet kilábalni hiába vagy tisztességes és hiába dolgozol.:-(

2009. szept. 6. 15:20
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
és honnan netezel?
2009. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A szomszédom is megengedi.De szoktam még a szomszéd munkahelyéről is mert netkávézóban üzletvezető és ott ingyenes. Nagyon szkeptikus vagy. Engem nem neveltek hazugságra és nem is értem mi értelme lenne ilyen helyen hazudozni. Egyszerűen jólesik kiírni magamból és érdekel mások véleménye is.
2009. szept. 6. 15:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit dolgozol?

Próbálj meg többhelyen dolgozni akár éjje-nappal úgy csak lesz valamennyi pénzed. És tanulni ha van lehetőséged rá. Család? szülők? senki nem tud segiteni?

eddig is igy éltél?

2009. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod amikor elkezdtem dolgozni,annyit kerestem,amennyi pontosan az albérletemet fedezte.Forintra annyi volt.Mivel nem akartam mástól kunyerálni,délutánonként korrepetálni jártam.Igaz,h így hetente 5 nap reggel nyolctól este nyolcig dolgoztam,de tisztességesen meg tudtam élni.Fárasztó volt?Az.De ha szükséges,lehet keresni plusz munkát.Például több barátnőmtől hallottam,h nem kapnak bejárónőt heti 1-2 alkalomra,nem azért mert úgy gondolják nem megbízható aki jelentkezik,hanem mert aki egyáltalán jelentkezik,egy hónap múlva megunja,és lelép.Van barátod/férjed/vőlegényed?Ha nincs,akkor nem túl bölcs dolog bevállalni egy gyereket,de ha van,akkor ketten sem tudnátok megélni?
2009. szept. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Ki lehet belőle lábalni! Ha igazán akarod!


Mondok egy példát: a legegyszerűbb munka, ami létezik, családoknál takarítás. Egy takarítónő minimum 5, de inkább 8-10 ezer forintot kap egy napra. Ha heti öt napot dolgozol, akkor minimum 25 ezret keresel, vagyis megvan a havi 100 ezer, de ez lehet akár 150 vagy 200 ezer is!


Ezen kívül létezik még sok más megoldás. Ne a kifogásokat keresd, hanem változtass az életeden, ha boldog akarsz lenni! Mert az akarsz lenni, ugye?

2009. szept. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Még egy ötlet: babysitterkedhetnél is, addig is babázol! :) Én is voltam babysitter egy évig, jól is kerestem vele, és nagyon élveztem!
2009. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
"Ahova az Isten ad báránykát, ad legelőt is."
2009. szept. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Hát tudod nem csak te vagy ennyire szegény,sokan vagyunk és nem értem,ha annyira szeretnél gyereket,akkor miért kellene utána meg elvetetned?Ráadásul,mint irod 31éves vagy!Mi se tudunk megvenni mindent,20.-a után már üresen virit a pénztárcám,de mégse kételkedek magunkba,hanem pozitivan állunk a dolgokhoz!Hidd el,nekünk 4 gyerekkel teli adóssággal,1 fizetésből élünk,de sose adjuk fel!És ha mégegyszer összejönne 1 baba,azt se vetetném el!Mindig van megoldás,csak meg kell találni!

Hát van olyan érzésem,hogy te nem is igazán szeretnél egy kisbabát!Nem megbántani akarlak,de nem értem a kérdésed lényegét!Vagy lehet egy kissé nehéz a felfogásom!:)))

2009. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!