Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek nincs társasá...

Anyukák, akiknek nincs társaságuk, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Pár napja azt veszem észre magamon, hogy semmihez sincs kedvem. Persze teszem a dolgom, megyek sétálni a gyerkőccel, erőltetem magam, hogy ő ne vegye észre rajtam, hogy olyan depisféle hangulatom van. Nem vagyok egy depis típus, de egész nap nincs kihez szólnom a kicsin kívül, vágynék csajos beszélgetésekre, vagy csak felnőtt beszélgetésre. A gyerkőc mostanában eljátszik egyedül, néha van rám szüksége, én meg alig tudok mit kezdeni magammal. Teendőimet elvégzem, de nagyon fásultan.
2013. febr. 14. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Fórumozok hasonló korú babák anyukáival. Igaz itt is a babák a fő témák, de így egész jól lehet bírni:)
2013. febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Alapból keresnék a környéken babás klubot, vagy a helyi bölcsiben nincs játszószoba?

Aztán meg ha van akire rábíznám(nekem nem volt, és meg is borultam tőle én is...), akkor azonnal megkérném, hogy mostantól mondjuk heti fix 1-2 3-4 órát vegye le rólad.

Amúgy ez a február ilyen...:-((


Én a babaklubban szert tettem egy babás bnőre, és utána már nem is kellett oda menni, mert felváltva feljártunk egymáshoz...:-)) persze akkor is voltak rossz napok, pl. mikor beteg volt, vagy ilyesmi..:-/

2013. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Még időben észrevetted, hogy baj van, így hajrá irány a babaklub, a babatorna, babaúszás, babaangol stb.

És hetente egyszer igenis vigyázzon rá apa, vagy a nagyszülők!

2013. febr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
51%
én is fórumozással, de még csak 3 hós, szerintem még nem tudnám vinni sehova. Ráadásul vidéken vagyunk, itt biztos nincs babaúszás meg babaangol :)
2013. febr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem nincs társaságom, de anyuka sem vagyok. Csak első blikkre tűnik nehezebbnek a te helyzeted. RENGETEG hozzád hasonló magányos anyuka van és rendre meg is találják egymást különböző fórumokon. Hajrá!
2013. febr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Valami babaklubba muszáj lesz elzarándokolnunk, az biztos. Fórumokat nem is szoktam olvasgatni, azt sem tudom, hogy kezdjek neki, de majd keresgetek.

Tudom, hogy nem vagyok egyedül, sőt, így a téli időszakban biztos érez így más is. Alig várom a jó időt, hogy játszóterezzünk, meg szabadtéri programokon vegyünk részt, mert amúgy menőkés vagyok. De most leginkább a beszélgetés hiányzik, nem futó párperces párbeszéd. Segítségünk, nagyszülők nincs a közelben, így párommal is alig jut időnk egymásra. De ez már más téma.

2013. febr. 14. 18:33
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

ajánlom az anyatanya nevű kifejezetten anyukás csapatolós oldat...

zárt csapatok vannak, és amelyik neked tetszene, be kell kéretőzni, és ha szimpi vagy nekik, akkor beengednek...

Vagy nyithatsz Te is egy saját csapatot regisztráció után..

Én egész terhességem elején találtam rá ott egy csoportra, és most 2,5 éves a lányom, és még mindig ugyanaz a gárda van együtt...:-)) Már taliztunk is, de alapvetően ez olyan netes dolog...


második voltam

2013. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is. Borzalmasan be tudok néha fordulni :/. mi is vidéken lakunk semmi olyan lehetőség nincs hogy baba úszás vagy ilyesmi még bölcsi sincs...Apuka reggeltől estig melózik, mi meg vagyunk csak a gyerkőccel a 4 fal között most még a séta is ki volt zárva ebbe a 2 napba a hó miatt...
2013. febr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nagy szerencsém van, Pesten lakunk és anyummal is aki a szomszédban lakik és a barátnőmmel is, akivel együtt babázunk napi kapcsolatom van. Rengetegszer gondolok "Rátok", akik senkivel nem tudtok beszélni szinte egész nap és már a gondolattól is kivagyok...

Nem is tudom mit csinálnák, de a napokban eszembejutott valami..

Mi lenne, ha csinálnátok egy "órarendet" magatoknak?

Pl mint a suliban, hogy óránként van 10-15 perc szünetetek?

Amikor igenis járókába van a kicsi, vagy amikor alszik és akkor tusoltok, hajat mostok, körmöt lakkoztok, neteztek, szemöldököt szedtek, takarítotok, olvastok, vagy alszotok, ha a baba is alszik? Szóval ha nem csak úgy telik a napotok, hanem pl összeírjátok, hogy reggel takarítás, lakás összeszedése, stb és utána 9 után regglizel valami finomat, majd 10 után elugrassz a fürdőbe egy kicsit, 12-kor ebédelsz közben netezel, 14-kor leülsz és pihensz kicsit, míg a baba is pihen.

Nem megoldható, vagy anyukákkal összeismerkedni, egymás babájára vigyázni? :)


Mondjuk én úgy csinálom, hogy reggel, míg a járókában jobban elvan, addig ágyazok, takarítok, öltözöm, sminkelek, hajamat csinálom, reggelit készítek, mosást teszek be, szellőztetek, stb. Ez kb egy óra, vagy kicsit több. UTána az egész napom szabad, max összeütök valamit ebédre és így már is elégedett vagyok hogy ennyi mindent csináltam. :)


8 hónapos Tündérke anyukája. :)

2013. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2013. febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!