Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt így a párjával?...

Más is volt így a párjával? Meg tudtátok oldani vagy szétmentetek? Én egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés

Párom az utóbbi időben egyre többet nyaggat, hogy fogjunk bele a családalapításba. Amikor megismertem (6 éve) mindketten úgy gondoltuk, hogy nem akarunk gyereket, egyáltalán, soha. Nem is fért volna bele az életvitelünkbe. És lehet, hogy ronda dolog ilyet mondani, de ez az igazság: túl önző vagyok egy gyerekhez. Nekem fontosabb hogy magammal tudjak foglalkozni, hogy eljárjak a barátokkal, utazgassak, költekezzek stb. Semmi anyai érzés nincs bennem. Legutóbb egy napig nálunk volt a húgom 2éves kislánya és eleinte még szórakoztatott, de a nap felénél már nagyon fárasztott és azt kívántam, hogy vigyék már el én meg hagy csináljak valamit, ami szórakoztat.

Eddig nagyon jól megvoltunk a párommal, sosem vitatkoztunk, mostanában viszont mindig veszekedéssel zárul a gyerek téma. Múlt hónapban arra kért, hagyjam abba a gyógyszer szedését és meglátjuk mi lesz. Én ezt nem akarom. Ő nem tudja, de nekem már korábban volt 4 abortuszom. Az egyik baba még a kapcsolatunk elején tőle lett volna. Az elsőt kivéve egyiknél sem fordult meg a fejemben, hogy jó döntés lenne megtartani, egyszerűen nyűgnek, tehernek érzem.

Én sosem kaptam semmit a szüleimtől, szeretet a legkevésbé. Én nem akarom egy gyereknek azt, amin én átmentem. Pedig én sem lennék jobb, mint anyám.

Páromat viszont nem szeretném elveszíteni, ő az egyetlen ember a világon, akit szeretek, aki iránt bármilyen kötődést érzek.

(Én 31 éves nő, ő 38éves férfi)


2013. febr. 14. 18:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Amikor valaki gyereket akar a párjától, akkor teljesen elborul az agya, és olyan tulajdonságokkal ruházza fel a másikat, amiktől az jó jövendőbeli szülőnek fog tűnni. Ha ellenállásba ütköznek, a nők ilyenkor szó nélkül döntenek a teherbeesésről, a férfiak meg nyaggatni kezdik a partnerüket. Szívesen mondanám azt, hogy a szerelem teszi ezt velük, de sajnos nem így van. Egyszerűen csak reprodukálni akarják a génjeiket. Azt kell ilyenkor megértetni velük, hogy emberek, tehát gondolkodó lények, és van annyi eszük, hogy átgondolják, mi a valós, és mi a vágyott élet. Amelyikük ezt nem érti meg, az csak ösztönlény, ezért nem is érdemes rá időt szánni többé.
2013. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 frászkarikaborsó ***** válasza:

Én nem hiszem hogy ezen egy pszichológus segít. Én is pont így gondolkodtam, sose tetszettek a gyerekek, idegesítettek, és csak ideig-óráig szórakoztam jól mások gyerekeivel, utána ugyanezt éreztem, hogy vigyék már el és legyen egy kicsit nyugi :)

Viszont nálam amikor eljött az idő, magától megváltozott a dolog és már akartam saját gyereket. Kb 27 évesen, aztán úgy alakult hogy már 30 is elmúltam mire tényeg megszültem. Nem bántam meg, de ehhez az kellett hogy ÉN akarjam a saját gyerekemet, és ne egy kényszernek engedelmeskedjek csak. Ha a Kérdezőnél ez a vágy nincs meg, akkor nem érdemes erőltetni, mert vagy magától jön, vagy sehogy. De gyanítom hogy ha valakinek 31 éves koráig nem jön, akkor már nem is fog..

2013. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
A pszichológust azért írtam, hogy a gyerekkori traumát kibeszélje, hátha attól megváltozna a véleménye. De ha nem akar gyereket, akkor nem szabad vállalni a férj kedvéért sem.
2013. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ennek így nincs semmi értelme.Te attól fogsz szenvedni,hogy nem teszed meg neki,hogy apa lehessen,ő attól,hogy nem lehet apa,őrlődni fogtok mindketten.Ülj le beszélgetni vele,és szögezd le színtisztán,érthetően,hogy nem akarsz gyereket.És itt eldől a kapcsolatotok.De hozzáteszem,hogy meg kell értsed őt is.38 éves,szeret téged,és szeretne egy gyereket.Jogosan,itt lenne az ideje.


OFF:hasonlóan voltam,mint te annyi különbséggel,hogy én 30 éves voltam,férjem 31.Nem szerettem a gyerekeket soha,ha pl színházban sírt egy kivágtam volna.A nővérem kisfiára nem akartam vigyázni,még a családi vendégségbe is számat húzva mentem el,mert tudtam,hogy ott lesznek gyerekek.Utazásnak,sportnak,és a munkának éltem.Lényeg,hogy 2011.október 27-én pozitívat teszteltem.Azt a rossz érzést én leírni nem tudom neked,ha a férjem nem csitít én esküszöm abban a pillanatban abortuszra rohanok.Teltek a napok,nem akartam elvetetni,de nemhogy boldog lettem volna nyűgnek,kínnak éreztem ezt az egész terhesség dolgot.Beletörődtem,de nem örültem,és sem az ultrahang,semmi nem hatott meg.A 26.héten arra ébredtem,hogy iszonyatosan görcsölök.Azonnal mentünk a kórházba,a méhszájam kezdett el nyílni.Ott akkor először éreztem azt,hogy mindent meg fogok a tenni a kislányunkért,és sírtam,talán akkor fogtam fel,hogy igen,terhes vagyok.10 hetet hang és szó nélkül végig feküdtem a kórházban.Annyira vártam,hogy megszülessen,hogy nem ismertem magamra.És amikor megszületett...Ezt leírni nem tudom neked milyen JÓ érzés volt...Abban a pillanatban éreztem,hogy ő a mindenem,és ölni tudnék érte...7 hónapos a szerelmem,és elmondani nem tudom milyen ez.Fellapoztam a szinonimaszótárat,de nincs rá kifejezés.:) Egyet bánok,hogy csúnyán viselkedtem mikor kiderült,hogy babánk lesz,és hogy nem előbb történt velünk ez a csoda.Nem létezik,hogy ne szeresd majd meg,hiszen a gyereked!

2013. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó válaszoló nagyon kedves és szerintem sok sok nővel lenne ez, aki így gondolkodzik, mint TE, kedves kérdező...

Én akartam a babát és imádom, de amikor hazahoztuk a kórházból, majdnem sírtam, hogy hol az életünk, mikor leszünk újra kettesben, mikor adhatom oda egy kis időre anyumnak és egyáltalán hogy fogunk élni úgy, hogy azt lessük a lányunknak mikor mi kell (enni, inni, peluscsere, stb...) Kivoltam, de ez csak pár napig tartott! Világ életemben családot akartam és SOHA nem értettem meg azokat, akik nem vágynak erre.... Ok, most éled az életed, DE mi lesz 10-20-40 év múlva?? A szomszéd néni házából jön a süti illata, mert várja az unokáit, akik repülnek a nyakába, és a gyerekei is jönnek mennek tőle, és Te meg utazol? Olvasol? Vagy elvagy a magadra szánt időddel, mert abból aztán akkorra már sok lesz ám... KI tudja a szerelmetek is meddig tart, már bocsi, de egy baba és egy anya közti szerelem örök!!!!!!!! :)


Nagyon nem szép dolog, hogy ennyi abortuszod volt, ennyi életet fosztottál meg attól, hogy boldog legyen. És az meg főleg borzalmas, hogy azzal sem vagy őszinte, akit állítólag szeretsz... Meg is halnék a bűntudattól, hogy megöltem a szerelmemmel közös babánkat, akit Ő akart volna, de én egyedül döntöttem és már úgy mentem az abortuszra, mint egy kávézóba... Talán már törzsvásárlói kedvezményed is volt... Na ez morbid lehetett, bocsi, de tényleg kicsit szívtelennek érezlek a kicsi halott babáid és a Párod miatt is. Ne élj önzően, mert később visszaüt.

Egy baba az élet egyik legcsodásabb dolga, még ha néha felrobban is az ember a méregtől, ha épp nem alszik, eszik, vagy nyakig kakilja magát, de attól még imádod, és ilyen butaságot is csak az írhat, akinek nincs babája, hogy a tesója gyerekét unta.. Hát én az enyémen kívül majdnem mindtől kiütést kapok... Össze sem lehet hasonlítani mit érez az ember a sajátja és más babája iránt.... Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az ételek nem finomak, de még csak kiflit ettél.... :)


Beszélj egy nnnnnnagyon nagyot a Pároddal, és egy pszichológussal is, de olyannal, akiben bízol és nem hagyod ott!!


Sok sikert és legyél boldog!!! :)

2013. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
30%
4 abortusz? Jézusom! Rakass fel spirált!!!
2013. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom az abortuszokat, de ezt dobta az élet.

Az elsőnél sokat gondolkodtam, még bűntudatom is volt, de 17 éves voltam, anyám közölte, hogy kidob a gyerekkel együtt, az akkori barátom pedig szintén 17 évesen nem vállalta volna. Az nagy hiba volt, nem védekeztünk.

A második és a negyedik védekezés mellett fogant. A harmadik szintén elővigyázatlanságból eredt. Párom biztos nem akarta volna a kicsit akkor. Alig ismertük egymást és nagyon más volt ő is. Ezért nem is beszéltem meg vele, tudtam hogy ő is így döntene és csak feszültséget szült volna kettőnk között. Mindkettőnk pályája akkor kezdett felfelé ívelni, neki kicsit már jobban is ment a szekér, nagy kanállal ette az életet. Akkoriban sokat bulizott, rengeteget ivott, gyakran még füvezett is. A mi kapcsolatunk is inkább még csak románc volt, nem akart igazán kötöttséget. Mi egymás mellett nőttünk fel, higgadtunk le.

2013. febr. 14. 20:50
 18/24 anonim ***** válasza:
75%

NE vállalj babát! Ha 4 babát el tudtál vetetni, pedig egészségesek lettek volna, akkor igen, mondjuk ki, tényleg nem vagy anyának való nő!


A párod meg vagy beletörődik ebbe, vagy elhagy. De akkor sem teszed tönkre egy ártatlan gyerek életét azzal,hogy te leszel az anyja!

2013. febr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy abban, hogy nem leszel alkamas anyának és semmiképp se akarsz gyereket, javaslom köttesd el magad, mert azért 4 abortusz...Ez a párodnak is bizonyíték lesz, hogy te ezt komolyan gondolod, és látni fogja, hogy nem tud meggyőzni. Sajnállak a gyerekkori sérelmek miatt, de azért ennyi babát elvetetni, csoda hogy ezt ép ésszel fel lehet dolgozni, én a helyedben ilyen hozzáállással, hogy tudod évek óta, hogy nem akarsz anya lenni, már rég a végső megoldást választottam volna.
2013. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

" Én is sajnálom az abortuszokat, de ezt dobta az élet. "

Szánalmas vagy tudod?

Ha nem akartad a piciket akkor sem lehet ilyen kijelentést tenni,hogy " ezt dobta az élet" .

Míg más hosszú hónapokat,éveket vár egy babára,szinte belehal a hónapról hónapra való csalódásba addig az ilyen embereknek megadatik...

2013. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!