Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt így a párjával?...

Más is volt így a párjával? Meg tudtátok oldani vagy szétmentetek? Én egyre kilátástalanabbnak érzem a helyzetet.

Figyelt kérdés

Párom az utóbbi időben egyre többet nyaggat, hogy fogjunk bele a családalapításba. Amikor megismertem (6 éve) mindketten úgy gondoltuk, hogy nem akarunk gyereket, egyáltalán, soha. Nem is fért volna bele az életvitelünkbe. És lehet, hogy ronda dolog ilyet mondani, de ez az igazság: túl önző vagyok egy gyerekhez. Nekem fontosabb hogy magammal tudjak foglalkozni, hogy eljárjak a barátokkal, utazgassak, költekezzek stb. Semmi anyai érzés nincs bennem. Legutóbb egy napig nálunk volt a húgom 2éves kislánya és eleinte még szórakoztatott, de a nap felénél már nagyon fárasztott és azt kívántam, hogy vigyék már el én meg hagy csináljak valamit, ami szórakoztat.

Eddig nagyon jól megvoltunk a párommal, sosem vitatkoztunk, mostanában viszont mindig veszekedéssel zárul a gyerek téma. Múlt hónapban arra kért, hagyjam abba a gyógyszer szedését és meglátjuk mi lesz. Én ezt nem akarom. Ő nem tudja, de nekem már korábban volt 4 abortuszom. Az egyik baba még a kapcsolatunk elején tőle lett volna. Az elsőt kivéve egyiknél sem fordult meg a fejemben, hogy jó döntés lenne megtartani, egyszerűen nyűgnek, tehernek érzem.

Én sosem kaptam semmit a szüleimtől, szeretet a legkevésbé. Én nem akarom egy gyereknek azt, amin én átmentem. Pedig én sem lennék jobb, mint anyám.

Páromat viszont nem szeretném elveszíteni, ő az egyetlen ember a világon, akit szeretek, aki iránt bármilyen kötődést érzek.

(Én 31 éves nő, ő 38éves férfi)


2013. febr. 14. 18:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem az élet dobta ezt, hanem te. 4 emberi élet volt! Neked ne dobjon többet az élet!
2013. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ő ennyire szeretne gyereket és te szereted őt, akkor a legjobb, ha hagyod, hogy boldog legyen - valaki mással, aki megadja neki ezt az örömöt. Az ember nagyon sok mindenre képes azért, akit szívből szeret, de ekkora áldozatot nem várhatsz tőle, hogy lemondjon a saját gyerekről miattad.

Mellékesen megjegyzem: az egy dolog, hogy milyenek a szülők és hogy utána az ő gyerekük milyen szülő lesz. Én szüleim is elég érdekesek, talán épp ezért gondoltam, hogy nekem soha nem kell gyerek. Aztán másképp gondoltam és tudod mit? A boldog családi élet gyerekként nem adatott meg. Felnőtt fejjel viszont létrehoztam magamnak egy olyan családot, amilyet mindig is szerettem volna. Pedig nem láttam rá példát hogy kell.

2013. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nekem is az a véleményem,mint az utolsónak,nem várhatsz el tőle ekkora dolgot,hogy te nem akarsz gyereket és ezért ő mondjon le róla.Ez túl nagy áldozat lenne.
2013. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem vagy olyan önző, mint hiszed. És nem lennél rossz anya, már csak azért sem, mert megfordul a fejedben, hogy mi lesz ha az leszel. Az igazán rossz szülők nem kérdőjelezik meg, nem vacilálnak ezen, annyira önzőek, hogy észre sem veszik. Ha születne egy babád, biztosan nagyon szeretnéd és mindent megtennél érte. Azonban én is azt mondom, ha nagyon nem akarsz, ne erőltesd. Amit a pároddal teszel, az viszont aljas dolog. Magadhoz láncolod, pedig ő gyereket szeretne. Szakíts vele te, ezzel tennéd neki a legnagyobb szívességet. És egyébként én nem vagyok elvakult abortusz ellenes, de azért négy abortusz tényleg sok. Ha nem akartál soha egyáltalán gyereket, akkor a minimum, hogy nagyon odafigyelsz a védekezésre. Amúgy én sem akartam gyereket sokáig, nagyon nem szerettem őket. Mindig azt mondtam, hogy egy kiskutya vagy kiscica sokkal helyesebb egy babánál. A párom három éve mondogatja, hogy csináljunk kisbabát. Szóval átérzem milyen az, mikor ezzel nyaggatnak. Aztán egyszer csak hip-hop magam se gondoltam volna, de én is akarni kezdtem. Ma már alig várom, hogy belevágjunk (még kicsit várat magára a dolog egyéb körülmények miatt)...de nagyon izgalmas lesz és biztosan nagyon jó is. 27 vagyok egyébként. Az a baj, hogy sosem tudhatod mikor jön el az érzés, és lehet hogy egy nap majd arra ébredsz, hogy még is aranyosak a babák, majd nézed őket az utcán, meg a boltban és elolvadsz mikor látod őket, megnézed az áruházban a kisruhákat, meg olvasgatsz a neten mindenféle kismamás dolgokat....csak nehogy túl késő legyen már. Gondold át alaposan!
2013. febr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!