Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gratuláltak iwiw-en az ismerősök?

Gratuláltak iwiw-en az ismerősök?

Figyelt kérdés

Gondolom, amikor megszületett az első (vagy a második) babád, te is raktatál ki képeket Róla iwiw-en. Mennyire jellemző, hogy gratulálnak az emberek? Vagy a többség le se tojja? (már bocsánat)

számadatot is írhattok


2009. szept. 9. 14:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem sem sokan gratuláltak, még olyanok sem, akire számítottam, pedig szinte minden másnap teszek fel képeket. Kb. 10 ha gratuláltak


11 hetes kisfiú anyukája

2009. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
nekem pont azok nem gratuláltak, akiket vártam (régi jó barátnők, volt közeli osztálytársak) a legkomolyabb az volt, amikor 2 hónappal a szülés után találkoztam az egyikkel a buszon (pocakosan volt osztálytalink) és érdeklődve nézett rám, hogy "neked meg van már a babád?) nem akartam mondani h nézz már rám...viszont visszatérve az iwiwre, azok akikre nem is számítottam, nagyon is gratuláltak (kb 5-en) figyelmetlenek az emberek...majd ha nekik lesz babájuk, akkor fogják megérteni. ja, amúgy úgy vették észre nekem, hogy kiírtam üzifalra, hogy közkívánatra tettem fel a babóról képeket.:)
2009. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem miért várjátok, hogy az iwiw-en azt nézzék, van-e már gyereketek. Nem tudom felfogni... Az iwiw nem arra való. Miért nem küldtök egy képeslapot, hogy: "tudatjuk, megszületett az első/második stb babánk!" Vagy miért nem hívjátok fel telefonon? Nem értem... Akik iwiw-en az ismerőseid azok gondolom olyan közeliek, hogy nem az iwiw-en kell velük tartani a kapcsolatot... Ne mondd, hogy sosem beszélgetsz, találkozol velük? Hogy nem tudják, hogy terhes vagy és az iwiw-ről kell nekik kisilabizálni... Gyártasz magadnak egy elvárást hogy aztán rosszul eshessen. Az más ha kiírod üzenőfalra, de tényleg nem ott kéne ilyen dolgokat megtudni.l
2009. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
szia.Első vagyok,én elhiszem,hogy rosszul esett,nekem is rosszul esne,de ez azért segített neked meglátni,hogy kik az esetleges barátaid,vagy ki az aki valamennyire figyel rád.én sem nézegettem soha a képeket,amig ez az ujj funkcuó meg nem jelent,azóta viszont mindig megnézem mert 2 percem mindig van,és örülök is nekik.én nem vagyok az ismerősöd,de gratulálok a babádhoz.
2009. szept. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2009. szept. 10. 08:35
 16/29 A kérdező kommentje:
Mármint az előzőt az utolsó válaszolónak szántam. És köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat!
2009. szept. 10. 08:44
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én eleve küldtem körüzit az iwiw-en amikor megszületett a fiam, mert sok ismerősöm van, akik messze laknak szerte az országban, mindenkit felhívni, vagy mindenkinek sms-t írni elég drága mulatság lett volna, így inkább üzit küldtem. És mindenki válaszolt :)
2009. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és az ismerősök többségének nincs gyereke, mi inkább amolyan bulis társaság voltunk/vagyunk, az én babám kb. szenzáció számba ment nálunk, de mindenki olyan lelkes volt :)

Előző voltam.

2009. szept. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég sokan gratuláltak.Inkább olyanok,akik nem küldtek sms-t(azoktól persze nem vártam el,h még 1x gratuláljon,akik sms-t küldött)összesen kb.40-50 ember.Még olyan is volt,aki képeslapot küldött(4-en)na ezen még én is meglepődtem.Különben a 2.babám.
2009. szept. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Én két dolgot fűznék hozzá.

Személytelen jelzésre ne várj személyes visszajelzést. Mégha meg is nézi valaki a babád képeit, akivel nem vagy szorosabb kapcsoltban, nem küld autómatikusan gratulációt több okból sem. 1. Mivel nem olyan a kapcsolt, nem akar tolakodó lenn. 2. Nincs tisztában az eseményekkel, nem tudja mikor született a baba a te babád-e vagy a hugodé, csak nagyon örülsz neki stb... és nam akar bakot lőni egy gratulációval. 3.Nem gondolja, hogy az ő érzéseire vagy kiváncsi, azt hiheti, hogy a képeket másoknak szánod. Ha azt akarod, hogy célba találjon az üzenet, akkor írj levelet vagy legalább az üzenőfalra tedd ki többször is, hogy mindenki lássa. (Persze akkor sem biztos, hogy mindenki látja, de több az esély.)

Az irígységről meg annyit mondanék, hogy a legutóbbi osztálytalálkozónkon felmerült konkrétan, hogy ki tájékozódik az iwiwről a többiekkel kapcsolatban. Egy gyermektelen nő azt mondta, hogy ő is nézegeti a friss képek funkciót, de a babás képeket sose nézi meg, mert nem kiváncsi rá, hogy kinek mikor és mekkora babája született.

Mi amúgy az üzenőfalra szoktunk írni, és a legtöbb gratuláció az utolsó, harmadik baba érkezéséhez jött, nekem is és a páromnak is. Én általában gratulálok azoknak, akiknek babájuk született, de csak akkor, ha a terhességről is tudtam.

2009. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!