Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apává válni 40 évesen vagy...

Apává válni 40 évesen vagy afölött? Vélemények? Érvek? Ellenérvek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ellenérv: az érettségiző gyermeknek 6 éves apukája lesz...


De egyébként pedig, ha úgy jön össze, miért ne? :)

2009. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Mármint 60 :))))
2009. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Az én férjem 54, most született babánk. Elmondása szerint sokkal több türelme van babázni, mint a nagyobb gyerekeivel (20 és 18 évesek) anno.
2009. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. az én párom 39 éves, és most várunk babát! Ha szereti, teljesen mindegy, hogy mennyi idős az ember. szerintem nyugodtan vállald be!
2009. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

A párom 44 éves, én pedig 30. Januárban született meg a kisfiúnk.

Nem így terveztem, de így jött össze, ilyen a SZERELEM!

2009. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok olyan férfi van, akinek 40 évesen nő be a feje lágya, így nekik pl. mindenképpen előnyösebb, mint fiatalabban. Általában egzisztenciális gondok is ritkábban jelentkeznek (tudom manapság ez egyre több korosztályt érint, de azért ilyen szempontból a negyveneseknél jobb az arány). Már kissé higgadtabbak, nem annyira van bennük a mehetnék, bölcsebbek is talán.

Ha azt nézzük, hogy sok huszonéves apuka válik gyermeke anyjától, mert kiderül, hogy elhamarkodták a dolgokat, a fiatalság sem garancia arra, hogy jó apuka is lesz a fiatal felnőttből.

Ha az adott férfi, akiről szó van mindezidáig önállóan élt egy nyugis legénylakásban, ahová hetente kétszer bejárónőt hívott, nos, ebben az esetben nem biztos, hogy zökkenőmentes lesz a dolog, különösen az elején, amikor a férfiak egy része csak annyit lát egy babából, hogy sokat sírnak, folyton esznek és alszanak és büdös a pelenkájuk. Bár náluk sem reménytelen a helyzet, ám megszokott nyugalmat feladni nem könnyű.

2009. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen hátránya, azaz, hogy egyszerre 2 gyerek lesz a családban ;-))) Mellé fiatalodsz, sok türelmed lesz hozz, több mint a húszon éveseknek (tisztelet a kivételnek)
2009. szept. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Az én apukám 39 éves volt, amikor megszülettem és nagyon jó apuka a mai napig is. :) Igaz, én 3, gyerek vagyok, már volt gyakorlata ebben.

A párom 34 volt, amikor a gyerekünk született, nála ez pont időben volt, már nagyon várta és biztosan tudta már előre, hogy jó apuka lesz. Így is lett :)

2009. szept. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

A szomszédunk 50 felett alapított új családot. Lett nekik 3 pici manójuk. Sokkal többet foglalkozik velük mint az előző családjával (a nagyobb lányaival vagyok egyidős 30 évesek), sokat játszanak a kertben, nagyon jó apunak tűnik. Egyébként befutott üzletember, a vállalkozásának vezetését is alkalmazottra bízta, így van sok pénze, és elég ideje a kicsikre. Ebből a szempontból jó nekik.

Ami nem annyira szimpi, hogy inkább a nagypapájuknak néz ki már most is, mi lesz 10-20 év múlva! Nagy szerencséjük lesz a kicsiknek, ha még 30 évesen is lesz apjuk. A felesége viszont ugyancsak 30 éves (lánya korabeli), hát ez is elég röhelyes. Persze senkinek semmi köze hozzá....

Én azért maradok a 30-as dögös pasimnál:)

2009. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Manapság már nem meglepő szerintem 40 fölött gyereket vállalni. :) Érv, hogy végre lehiggad az ember, szerintem valószinűleg az a kapcsolat is megéri, amiben bevállalja az ember, szóval kiegyensúlyozottabb a helyzet remélhetőleg, igy a babának és a szülőknek is jobb. Ellenérv, hogy túl idős lesz az apa a gyerekhez képest később, de nem muszáj korán meghalni vagy agyilag megöregedni, valamit lehet tenni ellene, meghalni meg a fiatalabbak is meg szoktak, főleg a stresszesebb férfiak. Azaz, ha van gyerek, kiegyensúlyozottabb lesz az illető, és megint egy érv, hogy tovább fog élni... :) De még csak 30 múltam, nem tudom, én hogy gondolnám 40 fölött.
2009. szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!