Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Saul névről?...

Mit gondoltok a Saul névről? Tényleg annyira gáz? Nekem most meggyőződésem hogy csak Saul lehet, de férj hallani sem akar róla, és sokan nem is hallották még. Szóval, mi a benyomás erről a névről első hallásra?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 17:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

Én, ha nem lenne "ciki" és kiszúrás ebben az országban a gyerekkel szemben, akkor a Mózes nevet választottam volna.

Dániel lett a fiam, ez a másik nagy kedvencem.

Különben szerintem jó név a Saul, semmivel nem rosszabb történelmi szempontból, mint a most kedvelt Koppány. A Saulnál ötször meredekebb nevek is "futnak" most.

2013. febr. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Emgem marhára nem érdekel milyen eredetű a név, és miért is keverném bele egy ilyen tényleg szent dolgot ebbe a mocsokba amit politikának hívnak? A férjemnek volt hasonló megjegyzése a név eredetével kapcsolatban. Mondjuk akármennyire tetszene Adolf nem lenne a gyerekem, régebben tetszett a Kolos, de mikor azt hiszem tavaly, egy Kolos nevezetű valaki lemészárolta a családját lemondtam róla. Ezek miatt lemondanék nevekről, de nehogy már a politika befolyásolja a gyerekem nevét!
2013. febr. 28. 20:10
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

"nehogy már a politika befolyásolja a gyerekem nevét!"


Gondolj arra, h később a neve miatt talán nem kaphat meg egy áhított állást, mert hogy biztos zsidó. Ahogy a Jónás Andzselika nevű jelentkező önéletrajzát is kukázzák egyből. Ez van, ez ma a helyzet.

Tudom, hogy pl. a Dávid is zsidó név, csak az ma már mégsem olyan kirívó, nem azonosítják a zsidókkal. De egy Hadassa, Ráhel nevű kislányt vagy egy Saul nevű fiút beskatulyáznának.

szóval ennek tudatábanén nem szúrnék ki így a gyerekemmel, gondolni kell a jövőre is. Nem tudjuk kiszámítani, de amit elkerülhetünk, azt kerüljük el!

2013. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

22:40-nek

Tényleg ennyire számít? Mondjuk idealista vagyok nagyon, de ennyi az előítélet? 20-30 év múlva is ilyen világ lesz? Ez számítani fog? Egyébként katolikusok vagyunk, de ez mellékes sok szempontból nekünk.

2013. febr. 28. 22:50
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek a 13-mas válaszolóval. Nem tudjuk sajnos megjósolni, hogy milyen lesz a világ 20-30 év múlva, de a mostani nagyon előítéletes, nagyon rasszista. Ezzel nem tudunk mit csinálni. Vagy elfogadjuk és meghunyászkodunk, vagy nem, de akkor lehet rá számítani, hogy adott esetben a gyerekünk issza meg a levét. Nekem is vannak olyan neveim, amik nagyon tetszenek, de a világ nem tolerálja. Beletörődtem és választottam másikat, ami szintén tetszik. Reméljük még megérjük azt a világot, ahol az emberek jobban elfogadják az újításokat és kicsit visszavesznek az előítéleteikből...
2013. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én 8 hós kisfiam neve Sámuel.
2013. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

22:53


Olyan szomorú ez, mert lassan tényleg élhetetlen lesz itt, és azt is meghatározzák hogy milyen névvel lehet csak egyetemre menni, milyen vallással, és származással.

Nem értem egyébként, dicső Vezérünk lánya is Ráhel nem? Vagy a nagyon gyakori Hanna név, ha Balambérnek hívnám akkor nem lenne kirekesztve hiába furcsa név, de magyar alapon?

Na , mindegy a lényeg egészsége legyen!:-)

2013. márc. 1. 09:42
 18/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak, szép a Sámuel is, de férjnél kilőve, már a kisebbik lányunknál is tetszett. Sámson és Illés még ebből az eredetű kategóriából.
2013. márc. 1. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!