Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babás tapasztalatlan...

Első babás tapasztalatlan kismama vagyok! Egy pár jó tanácsot kaphatnék?

Figyelt kérdés

Hétfőn leszek 32hetes. Mostmár kéthetente kell mennem a dokimhoz. Megvizsgálja a méhszájat teljessen zárt vagyok. De ti honnan tudjátok az értéket? Mert nekem ezen felűl nem mond semmit. Még egy szó sem esett a szülésről vagy nemis fog ha nem kérdezek? Semmiféleképpen nemszeretnék epidurális érzéstelenítést ezt mikor kell közöljem? Vagy ha már bekerültem a kórházba akkor ott majd minden történik magától? első baba lesz tapasztalatlan vagyok még.

Köszi ha válaszoltok


2010. szept. 9. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ha ezt a dokit akarod felkérni a szüléslevezetésre is, sőt ha magándoki, akkor bátran "zaklasd" a kérdéseiddel, épp elég pénzt tesznek adómentesen zsebre ahhoz, hogy kérdezni lehessen tőlük...

azt felejtsd el, hogy minden magától fog történni, ha előre nem készülsz fel te sem, akkor senki sem fog veled foglalkozni. Elvileg készíthetsz szüléstervet is, amit a kórházba szüléskor beviszel magaddal. De jobb ha előre tisztázol mindent. A kórházban van szülőszobai látogatás ahol szülni fogsz?

2010. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az epidurált kórháza és orvosa válogatja. Hol fogsz szülni? Egyébként sok doki a kis könyvbe írja az értéket, de pl az enyém sem írta be soha, csak annyit mondott ,mint Neked, hogy minden rendben ,zárt méhszáj.
2010. szept. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
bocs, hogy belekérdezek, de mi az a szülésterv? most hallok ilyet először.
2010. szept. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az edát nem fogják rád erőltetni. van olyan kóürház, ahol nem is tudják beadni akkor se, ha kéred, mert épp nincs bent hozzá anesztes, vagy nem tartozik a protokollba.


A születésterv fogalma Magyarországon gyakorlatilag nem létezik, és még ha lenne is, a baba és a mama pillanatnyi egészségügyi érdekei bármikor felülírhatják. Bemégy a kórházba, és teszed, amit mondanak neked. Jó esetben nem kell ágyban fekve vajúdnod, de a legtöbb orvos még mindig fekve, kengyelbe kötözött, égnek meredő lábakkal "szüleszt", mert neki így kényelmes. :-( Ha szeretnéd tudni, mire számíthatsz, kérdezd az orvosodat, mert kórházanként eltérőek a szokások.


Könnyű szülést!

2010. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az I.sz női klinikán fogok szülni. Igen van szülésfelkészítés minden csütörtökön de nemtudok sajnos menni minden 7en. A doki meg nemtudott arra válaszolni hogy mikor milyen előadás van. Vagyis azt mondta hogy mindíg van minden. Én ezt nehezen tudom elképzelni, hogy minden héten elmondanak mindent. Vagy így van?
2010. szept. 9. 17:33
 6/17 anonim ***** válasza:

általában van egy tematika a szülésfelkészítőkön amit követnek, tehát minden héten valami más a téma. de nem tudom a sote I-en ez hogy van. esetleg nézd meg a honlapjukat.

fogadott orvosod van? van szülésznőd?

2010. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


a szülésterv elve létezik, az más kérdés hogy általában tojnak nagyívben rá...

2010. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most szültem 6.-án a SOTE I.-en, úgyhogy csak a tapasztalataimat tudom leírni:

Nekem volt dokim, már mindent elöre elterveztem, mit hogyan szeretnék a szülés alatt. Hát mondanom sem kell, minden teljesen másképp történt, mint ahogy gondoltam. Nem az orvosok miatt, hanem a sors hozta.

Elötte való nap, azaz 5.-én minden a nagykönyv szerint történt, nyákdugó elment, fájások, utána magzatvíz szivárgás. Fél éjfélkor bementünk a kórházba, ahol megvizsgáltak, stb. A dokimmal úgy állapodtunk meg, hogy ha már eléggé nyitva vagyok, a kórház értesíti, és ö bejön. Megpróbálták értesíteni, de nem vette fel. Ígyhát ügyeletes orvos...aki megvizsgált, ö vezette le nekem a szülést. Pedig nagyon nem akartam ügyeleteshez kerülni, de kellemeset csalódtam, mert irtó jól dolgozott, és mellette nagyon rendes volt, a szülésznövel együtt. 4 órát vajúdtam, szinte könyörögtem epidurálért, de olyan gyorsan lement a szülésem, hogy nem adtak. Ne aggódj, még látod könyörgés árán sem mindig kap az ember...

Nem így terveztem, ez csak így alakult magától mikor bementem.

Ja ha megindult a szülés, akkor a szülöszobára kell becsengetni, ahol megvizsgálnak és felveszik az adataidat. Utána ha már eléggé kitágultál, értesítik a dokidat ha van, ha nincs, akkor az éppen akkor ügyeletben levö orvos vezeti le neked.

Könnyü szülést kívánok!:))

22/L egy 4 napos kislány anyukája

2010. szept. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Lenne hozzád pár kérdésem. Írtam neked privit de szerintem nem kaptad meg. Szóval mi az amit nekem vinni kell a korházba és mi az amit adnak? Szülőszobára külön csomag kell? Babának mit vigyek én és mi az amit majd ráér apuka is behozni? Velem lehet a baba végig vagy éjszakára elviszik? Köszönöm

2010. szept. 11. 14:34
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom válaszolt-e a kedves utolsó, ezért én leírom amit tudok. Igaz, én a II. nőin szültem, de egy ismerősöjm az I-en. Úgy volt, h én is ott fogokk szülni, így nekem ezeket mondta: Ruha a babának, pelenka, popsitörlő, egy cumisüveg, a biztonság kedvéért. Neked hálóing, bugyi(az eldobhatós praktikus) betét, tusi, meg amit alapból vinnél!
2010. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!