Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen nincs. Nincs TB-m? 5...

Ilyen nincs. Nincs TB-m? 5 hetes kismama, tanácsot kér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A napokban kiderült, h babát várok ma elmentem a házi orvosomhoz- aki a család barátja- és közöltem vele a fantasztikus hírt. Ő megvizsgált beszélgettünk, és egyszer csak megszólalt, hogy nincs tb-m. 14 éves korom óta dolgozom, még iskola mellett is volt bejeletett munkám, de mivel vendéglátós vagyok, kinézem a főnökeimből, hogy ezen is spóroltak. Nem tudom mennyi időről van szó és azt sem, hogy most mit tegyek?? Kétségbe vagyok esve. Ha valaki tudja a megoldást írjon.

2013. márc. 4. 13:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%
Onnantól kezdve hogy nincs munkaviszonyod magad után kell fizetnek a TB-t (havi 6600 Ft)Bemész a NAV-ba, adnak egy nyomtatványt, bejelented mikortól fizeted Te és adnak csekket. Ha megszülsz utána nem kell fizetni. Amíg GYES-en vagy biztosított vagy. Ha nem rendezed a TB-t akkor sem kell az eü. ellátásért fizetni, hanem ezt a 6600 Ft-ot hajtják be rajtad adó módjára.
2013. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%
Jelentkezz be munkaügyibe és kérd, hogy az önkormányzat egy évig fizesse a TB-det.
2013. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a segítséget,visszamenőleg is ki kell fizetnem azonnal vagy csak mostantól?? És lehet részletet kérni??
2013. márc. 4. 16:52
 24/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem amíg nem tudod mióta nincs a addig ne aggódj, lehet csak azóta nincs amióta felmondtál.
2013. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
86%

Onnantól kell fizetned, hogy megszűnt a munkaviszonyod. Menj be a NAV-ba, biztos segít egy ügyintéző akár a kitöltésben is, bár nem bonyolult nyomtatvány.

Egyébként jelenleg nem azért nincs TB-d, mert esetleg a volt munkáltatód nem fizetett, hanem azért, mert Te nem fizeted, amióta nincs munkaviszonyod. Még az is lehet, hogy fizették (bár kétlem).

2013. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket, nos a tegnapi napon kiderült, hogy 2 munkáltatóm nem fizette utánam a TB.-t, de a megfelelő lépéseket megtettem, így már újra biztosítottak vagyunk. :)
2013. márc. 21. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!