Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen nincs. Nincs TB-m? 5...

Ilyen nincs. Nincs TB-m? 5 hetes kismama, tanácsot kér. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A napokban kiderült, h babát várok ma elmentem a házi orvosomhoz- aki a család barátja- és közöltem vele a fantasztikus hírt. Ő megvizsgált beszélgettünk, és egyszer csak megszólalt, hogy nincs tb-m. 14 éves korom óta dolgozom, még iskola mellett is volt bejeletett munkám, de mivel vendéglátós vagyok, kinézem a főnökeimből, hogy ezen is spóroltak. Nem tudom mennyi időről van szó és azt sem, hogy most mit tegyek?? Kétségbe vagyok esve. Ha valaki tudja a megoldást írjon.

2013. márc. 4. 13:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
71%

Ha van munkaszerződés az nem a Te felelősséged, hogy a járulékokat a cég befizeti-e. Az az Ő tartozásuk, nem a tiéd.

Javaslom, hogy először a NAV-ba menj be. Ott meg tudják neked mondani, hogy jelenleg, illetve korábban milyen időszakban van rendezve a TB-d, esetleg mikor nincs.

2013. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A bérpapírjaim és a szerződések szerintem meg vannak valahol, épp most költözködtünk majd megkeresem őket. Az elmúlt évben 2 munkahelyem volt, volt, hogy párhuzamosan is. Mindenképpen elmegyek és bejelentem dolgot.
2013. márc. 4. 14:18
 13/26 Golan Trevize ***** válasza:
86%
Na, ha van papírod róla, hogy ott dolgoztál, akkor már nyert ügyed van.
2013. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Jaj igen és kérdezted, most nincs munka viszonyom kb 3 hete kérte a párom, hogy mondjak fel mert fééltet.
2013. márc. 4. 14:26
 15/26 anonim ***** válasza:
89%

Te komolyan felmondtál?!

Hát ennél nagyobb butaságot csinálni .. inkább mentél volna el TP-re, ha annyira féltett volna!


Akkor is kiderült volna, hogy csalt a munkáltatód, de akkor még mindig lenne MUNKAVISZONYOD, ami igen csak kell ahhoz, hogy TGYÁS-t és GYED-et kapjál.


Most már szinte teljesen mindegy .. GYES+CSP, ami majd megillett.


Ezen kívül pedig irány elintézni a munkaviszonyod alatt tb-d ügyét..

2013. márc. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Golan Trevize ***** válasza:
79%

"kb 3 hete kérte a párom, hogy mondjak fel mert fééltet"


Ennél nagyobb butaságot egyikőtök sem tehetett volna.

Nem, egyszerűen nem tudom leírni szalonképesen, ami most kavarog bennem.


Ezt azonnal álljatok neki elolvasni a pároddal:

[link]

2013. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Akkor még nem tudtunk a babáról egy éjszakai szórakozóhelyen dolgoztam ahol késsel támadtak rám, ezért féltett, anyagi gondjaink nem lesznek mert párom külföldön dolgozik.
2013. márc. 4. 14:44
 18/26 Golan Trevize ***** válasza:
67%
Ja, úgy más, akkor visszavonom.
2013. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%
a baj nem az h most ellátnak-e,hanem h minden pénzbe fog kerülni neked,a szülés is! azonnal intézkedj a tb-nél,fizetheted magadnak is nem nagy összeg!!! de muszáj mert egy császár pl 2-300e ft,de a sima szülés is megvan 100!
2013. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
86%
Ellátást nem számláznak ki nálunk! Szülő nőt, szülés megindulása után kötelesek ellátni (előtte lehet probléma), szólnak, hogy nincs tb-d és majd a NAV fog értesíteni,hogy x összeget fizess be y időn belül, mert nem fizetted a tb járulékot.
2013. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!