Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlenség ilyen szinten...

Felelőtlenség ilyen szinten "felügyelet nélkül" hagyni egy két éves gyereket?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy a két éves kisfiam megvacsorázott és beült megnézni az esti meséjét, én meg szépen fogtam magam és elmentem megfürödni. Természetesen megbeszéltem vele, hogy anya most elmegy fürödni, te meg nézd a mesét, ha van valami, gyere utánam a fürdőszobába. Minden ajtót bezártam, semerre sem tudott volna menni, amerre neki nem kellene. Most mégis lelkiismeret-furdalásom van, hogy magára hagytam. Sosem csináltam még ilyet, de egyedül vagyok vele, elég nehéz összeegyeztetni mindent, és annyira fáradt voltam, hogy én is minél hamarabb el akartam készülni az esti dolgokkal. Tudom, ez nem mentség, csak zuhanyozás közben gondoltam bele, hogy mi lenne, ha valami történne vele és én nem vagyok ott...nyilván nem órákig álltam a víz alatt, csak gyorsan lecsapattam magam, de közben belémállt az ideg :(
2013. ápr. 4. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés első mondata alapján azt hittem, hogy a lakásból mentél el, már fogalmaztam magamban a letoló választ...

Szerintem simán egyedül lehet így hagyni. Én jobban is szerettem így elmenni zuhanyozni ha ébren volt, mert én is megbeszéltem vele, nyitva volt az ajtó hol bejött, hol csak játszott a nappaliban és soha egyik gyerekemmel nem történt semmi ez alatt. Amikor aludtak, akkor nem mentem el, mert bármikor felébredhettek volna és megijednek hogy nem vagyok a közelben, vagy ha megint rátenyerel a csengőre a hittérítő vagy a paplanárus az alvásidőben, akkor a zuhany alól nem tudok kiugorni, hogy leállítsam.


Szerintem egy percig se legyen lelkiismeret furdalásod, nem hagytad magára a gyereket felelőtlenül. Egyébként meg baleset bármikor történhet, nálunk a két gyerek 9 és 11 éve alatt három komolyabb baleset lett, amiből kettőnek a vége koponyaröntgen lett, egynél pedig a lábat röntgenezték, két esetben karnyújtásnyira voltam, egyszer pedig 3 méterre....

2013. ápr. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 6!

Maximálisan értelek, de hogy oldod meg,amikor mondjuk wc-re mész? Nálunk egyrészt egy pici egyszemélyes wc van, másrészt meg csak nem ültetem oda magam mellé, mikor nagydolog van vagy tamponcsere?

2013. ápr. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel akkora gond. Nekem is két évesem van. Mindig akkor zuhanyzok amikor ébren van, így alakult. Be szoktam vinni magammal a fürdőbe, de sajnos az ajtó nem csukódik rendesen és nem is zárható. Így bármikor kimehet. Szerencsére ez csak 20ból 1szer fordul elő. Mármint, hogy eszébe jut. De akkor sincs gond, mert én kb 5 perc alatt végzek, viszonylag nagy teret belátok a fürdőből és amúgy sincs olyan dolog elöl ami annyira nagyon veszélyes lenne.
2013. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Huh, hat en egesz kicsi kora ota hagyom ilyen szinten egyedul, ha lehet ilyet mondani. Eloszor is, amikor meg tenyleg kicsi volt, akkor nem tudott semerre menni, semmi rosszat csinalni, most meg mar eleg ertelmes ahhoz, hogy ne is csinaljon (juliusban lesz 2,5 eves). Azert mert van egy gyerekem, meg nem allhat meg itthon az elet, nekem is vannak szuksegleteim, es en is gyakoratilag csak napkozben tudom ezeket kielegitemi, pl furdes, hajmosas, meg ugye takaritani is kell, nem kotozhetem le addig e, meg fozni, szoval, en nem parazom tul ezt a dolgot. Ebben semmi felelotlenseg nincs, ez kicsit a bizalomrol is szol a gyereked fele, azt mar ilyenkor el kell kezdeni kiepiteni szerintem.

Annak aki azt irta, hogy o bevitte a furdobe a gyereket, annak csak annyit tennek hozza, hogy tenyleg sokkal biztonsagosabb a gyereknek a vegyszerekkel teli furdoben, ahol ott a wc esetleg, mint nalunk, eloszeretettel turkalna benne, meg folyton a domestosos wc kefel jatszana. Szoval nem hiszem, hogy ez kisebb felelotleneg lenne, mint leultetni egy mese ele, ahonnan jobb esetben el sem mozdul, mint pl az en gyerekem.

2013. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!