Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anyukák! Hogyan...

Főállású anyukák! Hogyan bírjátok ezt elviselni?

Figyelt kérdés

3 gyerekes anyuka vagyok, lassan egy hónapja, hogy elrepedt a kulcscsontom egy lovasbalesetben, az orvos helyretette, elméletben beforrt, de 3 hónap táppénzre "ítélt" biztonsági okokból. A férjem napi 2 túlórát vállal, így anyagilag pont ugyan ott tartunk, mintha rendesen dolgoznék én is.


Az utóbbi egy hétben a nehéz dolgok emelgetésén kívül bármit meg tudok csinálni, 2 hete vezetni is tudok biztonságosan.


Abból áll a napom, hogy reggel felkelek, összepakolom a gyerekeket, kocsiba be, iskola, óvoda, bölcsőde, megyek haza, mosás, takarítás, ebédfőzés, elpakolás, bevásárlás, elmegyek a gyerekekért, akik egész délután szekálnak, miközben a nagytól kikérdeztem a leckét, a kicsi visít, a középső meg elkezdett látványosan befordulni, mert neki jutott a legkevesebb figyelem, aztán evés, fürdési procedúra, alvás, elpakolás utánuk, és ájulok be az ágyba, reggel minden kezdődik elölről... Még 2 hónapig!


Hogy lehet ezt kibírni??? Annyira céltalannak érzem a napjaimat, és annyira haszontalannak magamat, hogy valami elképesztő! Hogy lehet ezt éveken át csinálni??? Iszonyatosan el vagyok keseredve :(

A gyerekek 2, 5, és 9 évesek.



2013. ápr. 6. 15:55
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
33%
Hirtelen csöppentél bele a változásba és azért nem tudod elfogadni.
2013. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
70%
Hogy fért bele korábban a napodba a munkaidő?
2013. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

6 órát dolgoztam, 9-15 óráig, én vittem, meg hoztam a gyerekeket, a férjem meg üzemben dolgozik, 6-14-ig, tehát mindig ő volt otthon hamarabb, sokat segített, így viszont túlórázik, meg hazahozza a munkát, nem segít be, baromi nehéz!


Egyszerűen nem bírom megérteni, hányan akarnak éneken át otthon maradni a gyerekekkel, én megőrülnék! Minden tiszteletem!!!

2013. ápr. 6. 16:08
 4/51 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodj meg, már csak 2 hónapot kell kibírnod... Próbálj meg a jó dolgokra koncentrálni, hátha kicsit elviselhetőbb lesz. Mondjuk az nem tiszta számomra, hogy hogyha visszamész dolgozni akkor ezek a dolgok ugyanúgy megmaradnak, csak pluszba még ott van a meló, így még hajszoltabb, még fáradtabb leszel, nem? Én nem tudom, azért kérdezem.
2013. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
46%

Mert segít neki a férje, hisz nem kell túlóráznia!

Hamar túlleszel már csak 2 hónap.


látod én meg ezt élvezem hogy nem kell a férjemnek segíteni és irányítok itthon mindent reggeltől estig. Mások vagyunk, máshogy másra vagyunk beállítva. Én régimódibb fajta vagyok, aki élvezi ha mindennap 3 fogást tehet az asztalra a családjának. Mint mamáink:)

2013. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
83%
4es vagyok! Így értem. Nem tudsz valakitől segítséget kérni esetleg? Próbálj meg relaxálni, mikor nincsenek a gyerekek, nem kell mindennek állandóan csillogni villogni, pláne nem egy ilyen átmeneti időszakban. Egyébként beállítottság kérdése, én pl azt nem tudnám elképzelni, hogy 3 kissebb gyerek mellett dolgozzak. Mondjuk én nagyon szeretem ezeket a "monoton" hétköznapokat, imádok velük lenni!! Kitartást addigis :)!
2013. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
48%
Hát ha szted haszontalan hogy 0-24 ben a gyerekeidnek élj 100%osan akkor csak sajnálni tudlak...
2013. ápr. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
56%
Soha ilyen könnyű és jó dolgom nem lesz életemben, mint most, főállású anyaként:))
2013. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
40%
Ha jól értem akkor ebéd után viszed őket haza. miért nem hagyod őket délutánig?l
2013. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
51%

Kitartás, számodra tényleg szenvedés lehet. Már csak 2 hónap!!! :) Gondolj erre vágd a centit:))

Egyébként nekem 3 kicsim van, most várom a negyediket, én meg rohadtul nem vágyom vissza a 8-10 órás melómba (nincs részmunkaidő) nagyon kimerítő lelkileg 100%-ig ott kell lenni pszichésen, mentálisan ( segítő foglalkozás) és engem bőven lemerít-kimerít a 3 gyerek ellátása foglalkoztatása úgy hogy mindegyiknek szükségleteiknek megfelelőt nyújtsam. (2, 4 és 6 évesek) Nekem nem férne most bele míg ilyen kicsik hogy dolgozok is, mert nagyon fontos nekem (és a férjemnek is) hogy legyen energiám mindhármukra külön külön és együtt is és intézzem a mindennapi ügyes bajos dolgokat. A férjem is sokat dolgozik viszonylag.

De mindenki másképp éli meg másképp szervezi az életét mást érez jónak. Az semmiképp nem kedvező ha egy anya "otthon ül" miközben szenved céltalannak és haszontalannak érzi a napjait és boldogtalan.

Akkor célt kell találni és boldogságot megkeresni.

2013. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!