Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anyukák! Hogyan...

Főállású anyukák! Hogyan bírjátok ezt elviselni?

Figyelt kérdés

3 gyerekes anyuka vagyok, lassan egy hónapja, hogy elrepedt a kulcscsontom egy lovasbalesetben, az orvos helyretette, elméletben beforrt, de 3 hónap táppénzre "ítélt" biztonsági okokból. A férjem napi 2 túlórát vállal, így anyagilag pont ugyan ott tartunk, mintha rendesen dolgoznék én is.


Az utóbbi egy hétben a nehéz dolgok emelgetésén kívül bármit meg tudok csinálni, 2 hete vezetni is tudok biztonságosan.


Abból áll a napom, hogy reggel felkelek, összepakolom a gyerekeket, kocsiba be, iskola, óvoda, bölcsőde, megyek haza, mosás, takarítás, ebédfőzés, elpakolás, bevásárlás, elmegyek a gyerekekért, akik egész délután szekálnak, miközben a nagytól kikérdeztem a leckét, a kicsi visít, a középső meg elkezdett látványosan befordulni, mert neki jutott a legkevesebb figyelem, aztán evés, fürdési procedúra, alvás, elpakolás utánuk, és ájulok be az ágyba, reggel minden kezdődik elölről... Még 2 hónapig!


Hogy lehet ezt kibírni??? Annyira céltalannak érzem a napjaimat, és annyira haszontalannak magamat, hogy valami elképesztő! Hogy lehet ezt éveken át csinálni??? Iszonyatosan el vagyok keseredve :(

A gyerekek 2, 5, és 9 évesek.



2013. ápr. 6. 15:55
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

Én is megertelek, kedves kérdező! Én is azon az oldalon állok, aki úgy gondolja, h egy nőnek nem csak az anyaság lehet a fő célja, hanem szeretheti a munkáját is, lehet hobbija, stb. Én két gyerekkel vagyok itthon, 2,5 es egy éves, es a háztartás tényleg egy sziszifuszi meló, ez van! Amúgy én a hazicsicskat is megértem, anyám az volt, a sogornom szintúgy. Mindkét helyen 3 gyerek, senki nem pakolt el maga utan, apám egy szalmaszálat arrébb nem tett soha otthon, de a sogornom férje se.


Azt viszont gáznak tartom, h végülis ez most csak x ideig lesz így az életedben, ezért meg nem kell nekiállni panaszkodni, tudod, h két hónap múlva vége van, addig tartsal ki, menni fog!:) a kozepsore meg tessék odafigyelni, szegényke!:(

2013. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Én "házicsicska" meg "háziszolga" is voltam /vagyok, ugyanakkor fontosnak tartom amit írtok hogy saját magam különálló emberként mibe teljesedek ki, azt kötelességem megkeresni. Én most önkéntes munkát csinálok mert szükségem van rá (és ebből kiviláglik hogy nem anyagilag mert ez nem hoz a "konyhára"). De azért egyik oldalnak se kéne a másiknak "esnie".

Én megértem a kérdezőt valahol, de akárhogy is nem úgy érzi, degradálóan nyilatkozott az "otthon ülő" anyukákról, akiknek ez rosszul eshet/esett és nem azért mert otthon "ülve" már be vannak gőzölve ahogy a 2 vel ezelőtti hsz írta, hanem egyszerűen rosszul esik. Mint hogy egy császárosnak ha nem titulálják szülésnek a szülését vagy egy tápszerező anyukának aki szeretett volna szoptatni de mindent megtett és nem sikerült.

A "házi csicska" házi szolga sem egy szép kifejezés meg a "hogy lehet ezt kibírni" mintha minimum egy foghúzásról beszélnénk.

Mint ahogy a dolgozó és dolgozni vágyó anyukákat sem kell karrierista kegyetlen családját elhanyagoló vkinek beállítani mert gondolom az meg nektek nem esne jól:(

2013. ápr. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
62%

Gratulálni tudok az összes saját maga érveit másokra erőszakoló anyukának. Félelmetes. Miért nem lehet megérteni, hogy mások vagyunk.

Az egyik válaszoló vagyok, a válaszom annyi volt, hogy biztos nehéz neked, hisz más életet szoktál meg de majd csak átlendülsz ezen. PEDIG! Én épp az ellenkeződ vagyok amióta családom van. Előtte én is a karrieremnek éltem, de éreztem valami hiányzik.

Most itthon vagyok lassan 10 éve. Ősanya vagyok? Gyerekemen csüngök? Nem hinném. támogatom őket. két gyerekem alsós kora ellenére elég komoly sportoló, ezt támogatni kell, de emelett mást is szeretnek, azt is támogatom. Ellátom a családomat, de igenis elkell mindenkinek pakolnia maga után. Nem rabszolga vagyok, nekem ez a munkám. Hatalmas kertünk van, azt én gondozom. Állataink vannak azokat is én gondozom. Hajnal 5-este 10ig gyakorlatilag nem állok le. De ezt én szeretem nekem ez az életem. És a férjem vállalkozásának sziszifuszi munkáit is segítem ahogy tudom és időmből telik, támogatom őt hátulról.

Tehát ellentéte vagyok neked meg néhány más anyukának. Én már nem akarok visszamenni dolgozni, legalábbis nem mostanában. Nekem ez nagyon jó. Megjezgyzem fáradtabb vagyok, mint amikor törtettem éveken át felfele.

DE és e DE szón van a hangsúly,nem szólom le a másik fajta anyukát, sem téged sem mást, nem szólok rátok egy rossz szót sem, mert mindenkinek más ad értelmet az életének. Nekem ez neked az. Szóval kérlek te/ti se szóljátok le a másik "oldalt" mert baromira nem szép és nem felnőtthöz méltó!

2013. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
Nem akarok magyarázkodni, de senki nem szólta le a másik oldalt csak a kérdező!
2013. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

Kedves 20as.

Mitől????

Talán attól h cselédnek, háziszolgának hivjátok a htb-ket.... Szégyeljétek magatokat.....ti "szuper anyukák"!!!!!

2013. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

Sogórnőm is otthon volt 3 gyerekkel, ugye anyaságit kapott, vagy nem is tudom pontosan mi a neve, azt hiszem GYET.

Két gyereke már 21 és 20 éves, a kisebbik 8 éves. Már semmit se kap, csak az 1 gyerekre járó családit. De, nem hajlandó elmenni dolgoni, férje havi 120 körül keres, ő meg feketén kap hébe-hóba hetente 5 ezer forintot. Ez a másik véglet. Kérdem én, ha mi anyák nem dolgozunk, van aki írta, nem is akar már dolgozni, akkor milyen nyugdíjat fognak kapni?

Arra is gondolni kell, mi lesz később, mikor már nyugdíjba kell menni? Olyan jó, az a nyugdíjminimum? Mikor már egy gyerek után se fog járni semmilyen juttatás, és mondjuk már közel 45 évesek, ki fogja őket alkalmazni? Nyugdíjas korukban miből fognak élni?

2013. ápr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:

arra nem gondoltok hogy olyan valaki anyagi helyzete h nem érdekli a nyugdij??

Az meg akinek nem, az meg magára vessen ha később nem lesz mi

2013. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:

arra nem gondoltok hogy olyan valaki anyagi helyzete h nem érdekli a nyugdij??

Az meg akinek nem, az meg magára vessen ha később nem lesz mit ennie.

2013. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Babeli Zurzavar ***** válasza:

25! en nem hivtam senkit, sehol... by the way, en is gyereket nevelo, masodikat varo jelenleg htb vagyok, a gyerekeim es a parom az eletem JELENLEG. Korabban es remelem kesobb is penzugyes voltam/leszek. en es minden bizonnyal a kerdezo is olyan tipusok vagyunk, hogy akkor tudunk nokent es anyakent jol szuperalni,ha egyeni sikereket erunk el a csaladi eleten kivul is! ezert nem szabadna hogy eliteljen minket barki is!


felreertes ne essek! kerdezonek 3, nekem lassan 2 gyerekem van, nem vagyunk azok a tipusok akik kipottyantanak egyet(mert azt megkoveteli a kornyezet) es csupan karrier tudatbol (nem raszorultsagbol) 3 honaposan dadara hagyjuk a gyereket!


nagy kulonbsegek ezek, de a maga nemeben mindenki a legjobb tudasa szerint igyekszik anyava lenni... vagy nincs igazam?

2013. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

Azért az, hogy várandósan, vagy pici gyerekkel otthon vagy, nem egyenlő azzal, hogy a legkisebb gyerek 8 éves koráig otthon ülsz...

Az újszülöttet el kell látni, én is 2 évet otthon voltam az összessel.

2013. ápr. 7. 12:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!