Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anyukák! Hogyan...

Főállású anyukák! Hogyan bírjátok ezt elviselni?

Figyelt kérdés

3 gyerekes anyuka vagyok, lassan egy hónapja, hogy elrepedt a kulcscsontom egy lovasbalesetben, az orvos helyretette, elméletben beforrt, de 3 hónap táppénzre "ítélt" biztonsági okokból. A férjem napi 2 túlórát vállal, így anyagilag pont ugyan ott tartunk, mintha rendesen dolgoznék én is.


Az utóbbi egy hétben a nehéz dolgok emelgetésén kívül bármit meg tudok csinálni, 2 hete vezetni is tudok biztonságosan.


Abból áll a napom, hogy reggel felkelek, összepakolom a gyerekeket, kocsiba be, iskola, óvoda, bölcsőde, megyek haza, mosás, takarítás, ebédfőzés, elpakolás, bevásárlás, elmegyek a gyerekekért, akik egész délután szekálnak, miközben a nagytól kikérdeztem a leckét, a kicsi visít, a középső meg elkezdett látványosan befordulni, mert neki jutott a legkevesebb figyelem, aztán evés, fürdési procedúra, alvás, elpakolás utánuk, és ájulok be az ágyba, reggel minden kezdődik elölről... Még 2 hónapig!


Hogy lehet ezt kibírni??? Annyira céltalannak érzem a napjaimat, és annyira haszontalannak magamat, hogy valami elképesztő! Hogy lehet ezt éveken át csinálni??? Iszonyatosan el vagyok keseredve :(

A gyerekek 2, 5, és 9 évesek.



2013. ápr. 6. 15:55
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező! Elnézést, hogy érdemi választ nem tudok adni mert még csak 1 kisfiam van. De! Azt fejtsd már ki légyszives, hogy hogy érted, hogy céltalanok a napjaid és haszontalannak érzed magad?? A családod ellátása az értéktelen, haszontalan dolog számodra?

Ja és azt pedig, hogy a kicsi látványosan befordult valahogy meg kellene oldani hiszen neki van a legnagyobb szüksége rád!

2013. ápr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
60%
Inkább örülj neki, hogy a családodra tudod minden időd fordítani. Nem is tudom mit adnék azért, ha csak a háztartással kellene foglalkozni. Nekem egy 3 éves fiam van és egy 22 hónapos lányom. Az én párom meg úgy van vele, hogy dolgozzak ilyen kicsi gyerekek mellett, folyamatos műszakban vagyok napi 8-10 órában. Ez mellett háztartás, gyerekekkel foglalkozni. A felmosórongy hozzám képest semmi.
2013. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy amíg csak kicsit voltunk együtt esténként, megbecsültük az együtt töltött időt, most meg tök evidens, hogy mindent én csinálok...


És igen, a család ellátása, és a lakás karbantartására egy egész nap baromi felesleges, és pazarolt időnek érzem, mert eddig a munka után töltött idő is elég volt rá. Nem akarok házi cseléd lenni! Már csak 2 hónap...


Szerintem az anyaság nem feladat, vagy cél, hanem hivatás, én ugyan úgy szeretem a munkámat tőle, szeretek dolgozni, és szeretem nyilván a családomat is, de egész nap őket kiszolgálni és ellátni sok!

2013. ápr. 6. 18:45
 14/51 anonim ***** válasza:
69%

Ásd el magad h cselédnek nevezed a htb-ket....szégyen.....

És azért is mert azt irod h egy egész nap sok a családodból........

2013. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
95%
Hát, kedves kérdező, ezt a nyavalygást borzasztó volt végigolvasni. Csak azért olvastam végig, mert azt hittem, hogy kisül belőle valami. De, egyrészt teljesen leszóltad a főállású anyákat, másrészt meg leértékelted a családot, meg a család fontosságát.
2013. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
77%

"És igen, a család ellátása, és a lakás karbantartására egy egész nap baromi felesleges, és pazarolt időnek érzem"


:(... Pedig ezek hasznos dolgok....

2013. ápr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
92%
Ha két hónapig nem láthatnád őket, megtanulnád becsülni, amit az élettől kaptál. Sajnálom, hogy nem látod benne az értéket. Én elgondolkodnék azon, hogy mi is a fontossági sorrend az életemben, mert valami nagyon rossz irányba halad, nem csak a kicsi gyereknél, de a fejedben is.
2013. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Értem, hogy fontos dolog a háztartás, meg a család rendben tartása, de korábban ugyan ezeket a feladatokat elláttam munka mellett is, most meg, hogy itthon vagyok, mindenki azt gondolja, most mindenre van időm, pedig nincs....


Aki azt írta, "bezzeg ha 2 hónapig nem látnám őket..." eszem ágában sincs ilyesmit tenni, szeretem őket, de nem arról szól az életem, hogy kiszolgálom őket!


Tudjátok, én pénzüggyel foglalkozom, nekem eddig az volt a siker a napjaimban, ha valakinek megmentettük a lakását az árverezéstől, vagy egy céget a csődtől, vagy hitelt intéztünk vállalatoknak, hogy bővülhessenek. És most? Most az a "nagy szám" ha üres a mosogató, rend van a lakásban, és készen van az ebéd? Elég éles váltás...

2013. ápr. 6. 23:52
 19/51 A kérdező kommentje:

"Hát ha szted haszontalan hogy 0-24 ben a gyerekeidnek élj 100%osan akkor csak sajnálni tudlak..."


Akkor sajnálj, nekem a családom a hátvédem, az én kis békeszigetem, ahová a napi "csaták" után hazatérhetek megpihenni, feltöltődni, nekem szükségem van a kihívásra, és azt otthon bizony nem kapom meg!

Én meg ennyi erővel azokat a nőket sajnálom, akik 100%-san csak a gyereknek élnek, többnyire majomszeretettel csüngenek rajta, nem engedik őket közösségbe, mert "a gyereknek az anyja mellett a helye" és annyira a gyerek tölti ki minden percét, hogy teljesen erre áll át az egész élete...


Tudod, én elsősorban EMBER VAGYOK, célokkal, vágyakkal, tervekkel, melyeket van egy életem elérni. Ezen belül vagyok feleség, anyuka, művész, sportoló, és még ki tudja, micsoda. Az anyaság nem egy cél, és nem egy feladat, hanem egy hivatás!


Másrészt milyen példát mutatnék a gyerekeimnek, ha egész nap csak őket szolgálnám ki, és utánuk takarítanék? Ha ezek után majd a továbbtanulásnál, minek tanuljon, minek keressen állást, ha egyszer én sem dolgozom, mit felelnék?


Ez baromira nem az a téma! És cseppet sem érzem, hogy "fel kéne magam áldozzam" a gyerekeimért, 2 évesen mindegyik bölcsis volt, én pedig mentem vissza dolgozni, mert el akartam érni valamit, és sikerült is, mára már középvezető vagyok, és célom a felső vezetésbe bekerülni, nem pedig otthon főzni mosni takarítani....

2013. ápr. 7. 00:02
 20/51 Babeli Zurzavar ***** válasza:
10%

a pont az utolso (19.)hozzaszolasod minden egyes leutott betujee!!!! nagyon egyetertek!

osanyuk es htb-k! ezzel nem tamadni akart Titeket senki, de azon elgondolkodhatnatok,hogy mitol lettetek ilyen borzalmasan kritikusak es tamadok?! talan a bezartsag teszi?...

2013. ápr. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!