Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anyukák! Hogyan...

Főállású anyukák! Hogyan bírjátok ezt elviselni?

Figyelt kérdés

3 gyerekes anyuka vagyok, lassan egy hónapja, hogy elrepedt a kulcscsontom egy lovasbalesetben, az orvos helyretette, elméletben beforrt, de 3 hónap táppénzre "ítélt" biztonsági okokból. A férjem napi 2 túlórát vállal, így anyagilag pont ugyan ott tartunk, mintha rendesen dolgoznék én is.


Az utóbbi egy hétben a nehéz dolgok emelgetésén kívül bármit meg tudok csinálni, 2 hete vezetni is tudok biztonságosan.


Abból áll a napom, hogy reggel felkelek, összepakolom a gyerekeket, kocsiba be, iskola, óvoda, bölcsőde, megyek haza, mosás, takarítás, ebédfőzés, elpakolás, bevásárlás, elmegyek a gyerekekért, akik egész délután szekálnak, miközben a nagytól kikérdeztem a leckét, a kicsi visít, a középső meg elkezdett látványosan befordulni, mert neki jutott a legkevesebb figyelem, aztán evés, fürdési procedúra, alvás, elpakolás utánuk, és ájulok be az ágyba, reggel minden kezdődik elölről... Még 2 hónapig!


Hogy lehet ezt kibírni??? Annyira céltalannak érzem a napjaimat, és annyira haszontalannak magamat, hogy valami elképesztő! Hogy lehet ezt éveken át csinálni??? Iszonyatosan el vagyok keseredve :(

A gyerekek 2, 5, és 9 évesek.



2013. ápr. 6. 15:55
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

"otthon ülsz" a gyerek 8 éves koráig. Már válaszoltam kétszer, de nem bírom ki szó nélkül. Munkádból kifolyólag sok élethelyzettel találkozhatsz, mégis elég szűk a látóköröd. A saját példám, aki itthon ül (12 év munka és sok adóbefizetés után lassna 10 éve). Az én otthon ülésem amellett, hogy a férjem ki tudja pihenni magát munka után nem kell itthon még belegebednie a dologba, nem kell vennünk semmiféle zöldséget mert megtermelem, nem kell vennem tejet mert kitermelem, nem kell vennem húst mert mindent én nevelek. Tény, most nem adok a "közösbe" de sokkal többet adtam mint sokak egy életen át. Bár a férjem kipótolja az én részem. És még így is szerintem többet adózunk, mint sokcsalád (sajnos ugye mert élethelyzetek eltérőek). Az itthon ülés olyan dolgokat jelent, amiket te nem tudsz megcsinálni munka mellett. Hány négzetméteren van otthon friss bio zöldséged és gyümölcsöd? hány disznód , hány tyúkod, kacsád, tehened, nyulad van az udvarban ami biztosítja az egész éves húsellátást. Gondolom fértek tőlük...a körülmények miatt is és a munka miatt sem férne bele. Én ezt választottam. Nem kiáltom égbe, hogy te miért nem ezt csinálod és hogy milyen gáz, de akkor másokat se sérts meg kérlek ismét! Hisz minden élethelyzet más!

Nyugdíj??? amit most fizetsz abból egy fikarcnyi nyugdíjad se lesz, majd amit a gyerekeid fizetnek abból lesz nyugdíjat, és hidd el sajnos tök mindegy most mennyit fizetsz, mire mi odajutunk a nyugdíj mint intézmény, hát ne is mondjam nagy valószínűséggel hol lesz.

2013. ápr. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
57%

Majd erről a nyugdíjról beszélgessünk akkor, mikor nyugdíjasok leszünk, én kapok mondjuk havi 120 ezret, te meg havi 45 ezret :)

Egyébként ez a saját gazdálkodás nagyon jó dolog. Rengeteg idő és munka, gondolom adtok is el állatokat, terményt. Ezt egy ismerősömék is csinálták, nagyon jól ment nekik, a pasi felmondott a munkahelyén, a végkielégítésből vett tehenet, disznót, bikát, borjút. Sok pénz visszafolyt nekik belőle, van mikor havi millió is. De, aztán egyik napról a másikra, hirtelen nem vettek tőlük semmit. Minden nagyon nehezen ment. Pedig piacoztak is, dinnyét árultak, krumplit, paradicsomot üzemnek is adtak el. Végül már nem vettek szinte semmit az emberek. A nőnek se volt munkája, a férfiank se, de a számlák jöttek, az állatok ellátása miatt pl. rengeteg volt a vízszámlájuk, mert nem volt fúrt kútjuk. Most úgy állnak, hogy válnak két gyerek mellett, a pasi teljesen belebetegedett pszichikailag az egészbe.

Mindennek van jó és rossz dolga. Mindenki úgy él, ahogy neki jó, ahogy szeretne. Szerintem teljesen mindegy, hogy most egy nő dolgozik, vagy nem. Ha a családnak mindene megvan, nem nélkülöznek, a gyerekeknek van mit ennie, cipője, ruhája, akkor addig semmi gond, teljesen mindegy, ki hogy teremit elő a pénzt ehhez!

2013. ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:

Az utolsó szavaiddal egyetértek, erre akartam kilyukadni. Én se szólok le senkit, de engem , mint "itthon ülőt" se szóljon le senki. Ki így ki úgy. Mi magunknak termelünk, azért egy kicsit más , mint a te példád. Viszont munka és gyerekek mellett nem lehet.

Az első mondatodat meg jól jegyezd meg. Aztán majd amikor megérkezik az első nyugdíjad térjünk rá vissza :) Nem fogsz te 120-at kapni, feltéve ha épp most vagy kb 56 és már nyugdíj előtt állsz. Akkor még van pici esélyed. De valljuk be 20 év múlva kevesebb tb fizető ember lesz, mint most van tehát a 120 ezred eléggé imbolygó talajon lesz. De ne aggódj az én 45 ezrem is. FELTÉVE ha van egy biztos magánnyugdíjunk, amit meg nem munkafüggő :)

2013. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:

"A saját példám, aki itthon ül (12 év munka és sok adóbefizetés után lassna 10 éve). Az én otthon ülésem amellett, hogy a férjem ki tudja pihenni magát munka után nem kell itthon még belegebednie a dologba, nem kell vennünk semmiféle zöldséget mert megtermelem, nem kell vennem tejet mert kitermelem, nem kell vennem húst mert mindent én nevelek."


Te akkor mégsem otthon ülsz, hanem a családodnak termelsz javakat, ez kicsit más, mint aki "csak a gyerekeinek él".

2013. ápr. 7. 13:49
 35/51 anonim ***** válasza:

Figyelj! Én sosem részletezem senkinek, hogy itthon ülök, de mit csinálok. Gondolom ezzel sokan vannak így. Tehát mások csak azt látják, nem dolgozok évek óta. Ennyi. Ezért is kell vigyázni a bántó kijelentésekkel. Mert nem tudod mi van mögötte!

Másrészt a családomnak élek, mert ezt miattuk csinálom. Nem lenne muszáj. Visszamehetnék dolgozni és munka után megvehetem ezeket a dolgokat amiket itthon megtermelek. De én mégis azt választottam, hogy ellátom a családomat itthonról. Nem könnyű munka, sőt, írtam is fárasztó, de én ezt választottam, vagyis mi. Mert ugye ezt meg kell beszélni, ehhez kell egy férj aki támogat és számára okés,hogy nem teszek le fizetést az asztalra és kellek én aki viszont cserébe a férj életét jelentősen megkönnyítse! Ezért is írtam, hogy az én életem igazi régimódi, "nagymamás". De élvezem. És mindenkinek jó.

2013. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a kommenteket, bocs ha ismétlek. Szerintem csak azért gondolod így, mert csak 6 órában dolgozol. Aki napi 9-10 órát dolgozik, mint nagyon sokan közülünk az igenycsak örülne 3 hónap "szabadságnak". Persze tudom nem szabadág a betegség, csak úgy értem, hogy én is szeretem a munkámat, de nem őrülnék meg, ha 2-3 hónapig nem kellene mennem.
2013. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 Babeli Zurzavar ***** válasza:

pontosan! Te aki a bio zoldsegekkel es allatokkal foglalkpzol, termelo tevekenyseget folytatsz, dolgozol. Neked ez a munkad, ahogy mondtad is, ugyanugy javakat szerzel a csaladnak mint az, aki gyed utan visszamegy dolgozni! a gyereked abban no fel, hogy anya nem "kiszolgal" es apa "fenntart" hanem abban, hpgy anya es apa is dolgoznal csak anyanak a haz mogott van a munkahelye, de akkor sem zaklathatom egesz nap, meg kell tanulnom elfoglalni magam, akar azzal hogy megtanulom etetni az allatokat, locsolni a novenyeket, hiszen nekunk nem a boltbol hanem innen lesz vacsink.

Na ez a nem mindegy! szemely szerint egy hasonlo csaladi gazdasagra vagy vallakozasra becserelnem az egyebkent nagyon szeretett munkamat... szoval kerlek ne keverd ossze magad senkivel!

2013. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

Igen, az utolsónak valahol igaza van. Nem mindegy, hogy egy nő 4-6 vagy 8-10 órát dolgozik gyerekek mellett.

Ha én 9-re megyek, akkor leghamarabb fél hatkor végzek, 1 óra még mire hazajutok, ha boltba is be kell menni, akkor még több, akkor buszra kell várni, mert épp elment, vagy még 15 perc mire ideér, így nem könnyű. Én 2 hét pihinek is örülnék:)

2013. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
Nem-nem..nem akarom összekeverni magunkat senkivel. Épp az, hogy lehet nagyon sokan vagyunk így. Viszont elég bántó az általánosítás. Ezt akartam ebből kihozni, hogy minden élet más. És senkiét nem szabad kifogásolni,véleményezni, amíg nem tudjuk mi van mögötte. Ez azért sem ahgyott nyugodni és azért kezdtem el válaszolgatni mert pár hónapja lányom osztálytársának az anyja megkérdezte,hogy bírok még mindig otthon unatkozni? Elég rosszul esett, de nem részleteztem neki mi az az unatkozás. :)
2013. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
38-as vagyok, a 36. válaszra gondoltam
2013. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!