Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főállású anyukák! Hogyan...

Főállású anyukák! Hogyan bírjátok ezt elviselni?

Figyelt kérdés

3 gyerekes anyuka vagyok, lassan egy hónapja, hogy elrepedt a kulcscsontom egy lovasbalesetben, az orvos helyretette, elméletben beforrt, de 3 hónap táppénzre "ítélt" biztonsági okokból. A férjem napi 2 túlórát vállal, így anyagilag pont ugyan ott tartunk, mintha rendesen dolgoznék én is.


Az utóbbi egy hétben a nehéz dolgok emelgetésén kívül bármit meg tudok csinálni, 2 hete vezetni is tudok biztonságosan.


Abból áll a napom, hogy reggel felkelek, összepakolom a gyerekeket, kocsiba be, iskola, óvoda, bölcsőde, megyek haza, mosás, takarítás, ebédfőzés, elpakolás, bevásárlás, elmegyek a gyerekekért, akik egész délután szekálnak, miközben a nagytól kikérdeztem a leckét, a kicsi visít, a középső meg elkezdett látványosan befordulni, mert neki jutott a legkevesebb figyelem, aztán evés, fürdési procedúra, alvás, elpakolás utánuk, és ájulok be az ágyba, reggel minden kezdődik elölről... Még 2 hónapig!


Hogy lehet ezt kibírni??? Annyira céltalannak érzem a napjaimat, és annyira haszontalannak magamat, hogy valami elképesztő! Hogy lehet ezt éveken át csinálni??? Iszonyatosan el vagyok keseredve :(

A gyerekek 2, 5, és 9 évesek.



2013. ápr. 6. 15:55
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Hát nekem a 3 gyerek, meg a ház körüli teendők mellett untig elég 6 óra munka, nem keresek rosszul, a férjem sem, tehát nincs is igényem többre, viszont az a 6 óra hiányzik.
2013. ápr. 7. 14:31
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt értem, de nekem és a legtöbbünknek nincs lehetőségünk 6 órás munkára, mert az elég ritka. Nekem is az lenne a legjobb, de az én szakmámban olyan nem létezik. Emiatt, ha anyagilag megtehetném inkább lennék háztartásbeli, mint napi 10 órát dolgozó anyuka.
2013. ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Ahelyett hogy itt irogatsz és cselédnek nevezel minket, inkább foglalkozz a legkisebbel. Az nem elég cél hogy mind3 gyerekednek ugyanannyi figyelmet tudj szentelni???
2013. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:

Kedves. hogy figyelmet fordítasz a családomra, de minden vasárnap délután lovagolni vannak az apjukkal :)

Egyébként azt találtam ki, holnap suli után nem hazajövünk, hanem elmegyünk egy játszóházba, biztosan tetszeni fog nekik!

2013. ápr. 7. 15:07
 45/51 Babeli Zurzavar ***** válasza:
mire azt hinne az ember,hogy vegre ezen topicon belul sikerul a nezeteket kozelebb hozni egymashoz, intelligencia formajaban bebofog a 43-as... jajj na kileptem:-)
2013. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Köszi, jól is esett :D
2013. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Látom, már megint itt vagy.
2013. ápr. 7. 20:43
 48/51 anonim ***** válasza:
94%

Az a te bajod, hogy túl jó dolgod van. Iszonyatosan el vagy keseredve? Te jó ég... Majd ha kapsz néhány pofont az élettől, akkor jót fogsz röhögni azon, hogy itt rinyáltál azon, hogy arra kényszerültél, hogy egy kis időt a családoddal tölts...

Őszintén irigylem a problémáidat. A gyerekeidet kevésbé.

2013. ápr. 9. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
Látom, te sem fogtad fel a kérdést, azért köszönöm a válaszodat.
2013. ápr. 9. 11:07
 50/51 anonim ***** válasza:

Látom, már lecsengett a vita, bocsánat a kései csatlakozásért. Az a gond, hogy nem önszántadból vagy ebben a helyzetben, hanem egy baleset miatt, így nyilván feszült vagy.


Kizökkentél a megszokott ritmusodból.


Próbáld átprogramozni magad: ez most egy ajándék az élettől, töltsd örömmel, kreatívan...a játszóházas bejegyzésed alapján úgy tűnik, hogy talán át is fordult már benned az egész. Pörgesd egy kicsit az időt a gyerekeiddel, mert úgy tűnik, Te egy pörgős típus vagy.


Egy anyuka itthon egy 2 és egy 4évessel, önszántából, egész nap körülöttük sürögve, fáradtan, de boldogan.

2013. ápr. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!