Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi mostanában ez az "éld ki...

Mi mostanában ez az "éld ki magad" divat?

Figyelt kérdés

Férjemmel babát várunk. Már a házasság miatt is megszóltak minket, most meg pláne.


Mind a ketten szeretünk kirándulni, vidámparkba, állatkertbe, aquaparkba menni. Nem szeretjük a discót, az ivós fesztiválokat.

Úgy gondoljuk, amit szeretünk, azt majd tudjuk gyerekkel is csinálni.


Miért kell elkönyvelni, hogy 2 év múlva válunk és buliból buliba megyünk, a gyerekkel meg nem törődünk?


2013. ápr. 9. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2013. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez lemaradt: én 23, ő 24
2013. ápr. 9. 16:47
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Mit foglalkozol azzal, hogy van ez a "divat"? Ha nekem nem tetszik a combig érő csizma, nem veszem fel. Akkor se, ha mindenkin az van. Te mit foglalkozol azzal, ha esetleg más bulizással, szórakozással tölti a fiatalságát?

Te másképp csinálod: esküvő, családozás. Nyilván nektek ez volt a vágyatok. De akkor nem értem, mit foglalkozol azokkal, akik másképp csinálják. Csak nem irigykedsz?

2013. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Aki válásról meg hasonló negatív dolgokról beszél nektek, az nyilván nem a barátotok, ergo miért számít a véleménye?


Éljetek úgy, ahogy nektek jólesik, csináljatok mindent, ami örömet okoz. Viszont ne hidd, hogy ugyanez lesz, ha gyermekeitek lesznek. Mert nem fogod magaddal vinni a babát vagy kisgyermeket, ha nem lesznek megfelelőek a körülmények pl. az etetéséhez (főleg ha véletlenül tápszeres lesz), vagy átalussza azt az időt, amit kintléttel töltöttetek volna, neked meg nem lesz szíved felébreszteni, vagy járványos időszak jön, és félted majd sok ember közé vinni, vagy beteg lesz, és akkor azért nem viszed, vagy x ideje nem tudsz aludni éjszakánként az etetés/hasfájás/fogzás miatt, és rohadtul nem lesz erőd meg kedved holmi aquaparkhoz, mert ha van egy fél órád, akkor inkább aludnál otthon, stb.


Még akkor sem fogtok ugyanilyen életet élni, ha rendszeresen másra hagyjátok a gyermekeiteket. De majd meglátod, hogy ez már nem fog érdekelni, minden átértékelődik. :)

2013. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen, pont az az általános vélekedés, amit a 3as ír: irigykedünk. De mire? Hogy valaki a saját hányásában ébred? Vagy hogy hetente új pasija/csaja van?
2013. ápr. 9. 16:52
 6/18 anonim ***** válasza:
Valakinek az a fiatalsága,hogy bulizik,csajozik,élvezi az életet,utazgat.És? Kinek mi.Én sem akartam 23 évesen babát,egyetemre jártam,szakmai gyakorlatokon voltam,a csop.társaimmal állandóan csináltunk valamit,emellett barátom volt.28 éves vagyok,első kisbabámat várom.Nekem ez így jó,neked másképp.De te se ítéld el azokat,akik nem úgy csinálnak mindent,ahogy ti.Ha valaki szeret bulizni az neked miért baj?Vagy miért akarsz másoknak megfelelni ezzel "mindenki elítél" dologgal.Ha 10 év múlva szülsz meg az lett volna a baj...Ez a te dolgod,élvezd a terhességet,majd a babázást,más meg a nagybetűs életet.Ennyi.
2013. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nálunk ugyanez a helyzet, pedig mi már 27 évesek vagyunk és azt tudom mondani, ez nem más, mint irigység! Kezdődött akkor, mikor lakást vettünk, folytatódott az esküvőnkkel, majd most, hogy úton van a baba, már szinte csak a rosszmájú beszólások jönnek. Sajnos egyes emberek nem bírják látni, hogy valakinek jó élete van, mert mindig szembesülnek a sajátjukkal, ami nem éppen fényes. Ha messzebbre mentünk nyaralni, akkor jött a péztárcában turkálás, hogy nekünk mégis honnan van erre, pedig nem verjük nagy dobra, nem pakolunk fel róla 50 fényképet közösségi oldalakra. Sajnos ilyen okok miatt nagyon sok "baráttól" meg kellett válnunk, sok emberben csalódtam, most jó, ha 1-2 van, akit barátnak hívhatok.
2013. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ezt értem, elfogadom hogy mások vagyunk. Csak ettől a "biztos irigykedtek" dumától mászok a falra.

Ennyi erőből meg aki bírál a korai gyerekvállalás miatt, az meg rám irigy? :-)

2013. ápr. 9. 17:17
 9/18 anonim ***** válasza:
Ha elégedett lennél az életeddel, a helyzeteddel és 100 %-ig biztos lennél abban, hogy neked tényleg ez a boldogság netovábbja, letojnád a hányásukban ébredőket és a mindig más pasival mutatkozókat.
2013. ápr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mondjuk ne foglalkozz mással, ilyeneken igazán kár magadat idegesíteni... Úgy csináljátok, ahogy nektek jó. Én 22 vagyok, párom 25, még nem akarunk gyereket, szeretek bulizni is és én is úgy gondolom, hogy jó még kicsit "élni". Ettől függetlenül azt is nagyon várom már, hogy babánk legyen. Viszont nem nézem le azt sem, akinek meg az a jó, hogy hetente másik csajjal/pasival vannak. Nem vagyunk egyformák.
2013. ápr. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!