Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt mindenki fiatalon (25 év...

Itt mindenki fiatalon (25 év alatt) lett anyuka? Ha 26-27 évesen szülöm az első babám az már "késő"?

Figyelt kérdés
Egyre többet olvasom itt, hogy 25 év alattiaknak már babájuk van, saját lakás, de legalábbis nagyon jó körülmények. 22 vagyok és komolyan az itteni válaszok alapján kezdem magam öregnek érezni, mert még dolgozni szeretnék 2-3 évet és a körülményeink sem olyan hú de jók, mivel most végzek még csak a főiskolán. Szóval leghamarabb 25 éves korom körül szeretnék gyereket. Illetve most is szeretnék, de remélhetőleg addigra lesznek olyanok a körülmények, hogy nyugodt szívvel merjük vállalni. Párom van, több éve. Szerintetek meddig nem késő a gyerekvállalás? Bocsánat ha butának tűnik a kérdésem, de egyre rosszabbul érzem magam, hogy mi ennyire nem állunk még "sehogy".
2013. ápr. 16. 21:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
29 évesen szültem a fiam.25 évesen minden leszel csak öreg nem:)
2013. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%
Majdnem 31 éves voltam, mikor megszületett a fiam. Eszembe sem jutott előbb szülni. Egyetemre jártam, buliztam, kiéltem magam és persze dolgoztam. Nekem így jó. Nem vagy elkésve 22 évesen semmiről.
2013. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
66%
30 évesen szültem. Egyáltalán nem érzem későnek. Nem is akartam előbb szülni.
2013. ápr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz. Alapból én sem érzem magam 22 évesen öregnek, meg szerintem teljesen ideális kor a 25-27 év a gyerekvállalásra. Csak mondom itt annyit olvasom, hogy 25 év alattiaknak már kisbabájuk van és ezért kezdtem elbizonytalanodni, hogy talán velem van a baj. Egyébként környezetemre ez nem jellemző, 1-2 velem egykorú távolabbi ismerősömnek van még csak babája. Csak nekem az a fura, hogy sok húszas évei elején járó anyuka itt az oldalon már saját lakással és nagyon jó anyagi körülményekkel rendelkezik.
2013. ápr. 17. 08:26
 15/24 anonim ***** válasza:
A mi esetünk elég érdekesen indult. Még jegyesek voltunk, mikor mindketten tanultunk. Aztán a párom végzett és munkát keresett. Szüksége volt egy lakásra. Éppen kapóra jött egy kétszobás panellakás, ami a nagybátyámé volt - a nagyszüleim vették neki használtan, mikor elvált. Elég lelakott volt, de így is megfelelt a célnak. Aztán én is odaköltöztem hozzá, mert már nem bírtam a szüleim reggeli veszekedéseit. Nagyon jól megvoltunk. A párom dolgozott, én suliba jártam. Aztán az egyetem vége felé várandós lettem, 23 évesen. A babát megtartottuk. A lakást felújítottuk - sikerült olcsón kijönnünk. Most hárman élünk benne, de még egy gyereket nem szeretnék ide szülni, ha örökké ittmaradunk.
2013. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem sem vagy elkésve. Én mondjuk 21 évesen szültem az elsőt, de akkor már volt 2 éves munkaviszonyom. Ha akkor még tanulok nem biztos, hogy bevállalom. Mindenképpen úgy akartam gyereket, hogy ne gyesre hanem gyedre szüljek. Saját lakásunk nincs, albérletbe lakunk.

Ja és hogy meddig nem késő?Hát én a terhesgondozáson (várjuk a kistesót) velem egykorút nem igazán látok. Eddig talán 1 kismama volt aki fiatalabb volt nálam, a többiek 30-45 évesig terjedőek.

2013. ápr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
58%

Én fiatalon lettem Anyuka 22 évesen, de a terveim közt 30+ szerepelt. Ez az mikor az élet jobban tudja, mint az ember. Most 25 vagyok megint babát várunk ezt se bánom!


Van aki 30 évesen se érik még meg rá van aki meg született anya típus 18 évesen is...


Viccet félre téve. Nem gazdag de jó anyagi helyzetből származunk és szerencsére mind a kettönknek jó munkánk volt (én 21 éves fodrász Ő 24 éves autóelektronikus) Jól kerestünk havi 400as jövedelmünk volt miért ne jöhetne ha készek voltunk rá?

Én kiestem a keresőképesek közül már is csak fele lett a pénzünk heti 7ből 6napot fixen melózik párom és túlórázik sokat. Szülői házban élünk nem volt akkor lehetőségünk még elköltözni (közben azért ha összehúzzuk a nadrágszíjjat 1 ház árát röhögve elraktuk volna) így most jutottunk el addig tavaly, hogy házat vegyünk (nem örökség és hasonlók hanem fogtechnika...). Sajnos van benne hitel is de az átlaghoz képest azt mondom az én 5 milliós hitelem nem egy hatalmas összeg, és fizethető is a maga 49 ezerével havonta. Ha meg lesz a pici és visszamegyek dolgozni 10 éven belül kivakarjuk magunkat belőle...


Az, hogy most nem álltok sehogy nem azt jelenti, hogy 3 év múlva is csak vesztegelni fogtok... :) Van időtök mindenre, nem vagy lemaradva senkitől mindenki máshogy alakítja az életét és ez pont így jó.

Meddig nem késő gyereket vállalni? Szerintem 35 éves korig még belefér.


Az hogy a gyerek kérdésen elgondolkozol meg jelzi, hogy Te bizony hamarosan felkészült leszel és akarni is fogod azt a babát! Lehet még 25 éves korod elött ki tudja...

2013. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%
Az lehet hogy ezt olvasod itt, de menj el egy szülészetre alig van 40 év alatti kismama. A 27 évemmel egy könnyűvérű kis libának éreztem magam.
2013. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Mindenki akkor vállal babát, amikor elérkezettnek érzi az időt minden szempontból.


Azzal nem értek egyet, hogy akinek fiatalon háza van, az kölcsönből csinálja vagy örökölt- magyarán csak a segge alá kapta vagy épp a banké. Mi is fiatalok vagyunk és a párom saját maga szedett össze rengeteg pénzt gazdálkodással. Igen, fiatal létére... Mi találkoztunk már irigy emberekkel. Irigy, mert mi nem elszórtuk a milliókat, hanem minden évben félreraktuk (pedig mehettünk volna nyaralni BÁRHOVÁ és élhettünk volna kiskirály módra) és így lesz nagyon fiatalon egy nagyon szép házunk. Ellenben ők rengetegen vannak egy házban és nem kezdenek magukkal semmit. Erről én tehetek? Helyettük nem dolgozhatok. Hihetetlen az emberi rosszindulat egyébként... De minket nem érdekel. Az sem elítélendő, akinek a szülei vesznek házat. Miért lenne? Ha az az illető ettől függetlenül egy szorgalmas, dolgos, értelmes ember, akkor nem hinném hogy jogos a leszólás. Ezt irigységnek hívják. Ilyen egyszerű a képlet. ''Ha nekem nincs, neked miért van több és jobb?'' Undorító gondolkodás.


Senki ne érezze magát rosszul, csak mert 20 vagy épp 38 évesen lesz anya! Nem egyformák a körülmények, az életcélok, a lehetőségek. Nem a kor dönti el, hogy ki lesz jó anya és ki nem. Az emberek irigyek és rosszindulatúak. Jobban szeretnek más dolgával törődni, mint a saját házuk táján söprögetni. Ha neked több van, rossz vagy (ezt tapasztaltam!!!). Ha neked kevesebb van, rossz vagy. Ha fiatal vagy, rossz vagy. Ha idős vagy, rossz vagy. Én azt teszem, amit a páromtól tanultam: Lesz*rom őket. A leszólásuktól az én életem nem lesz rosszabb, sőt (valamit nagyon jól csinálunk)! De az övé sem lesz jobb...

2013. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Off!


Szia!


szerintem az utolsó kommentben rám gondoltál...

Én nem szidtam senkit, hogy kinek milye van..

Ez egy megjegyzés.. Míg másnak az ölébe hullik (mert ajándékba kapja) addig sokan kökeményen kidolgozzák a belüket érte...

Kicsit más az értéke a szememben. Ha valaki két kezével teszi össze, jobban becsülöm mint, hogy 0 forintból megkapja.


Mi is kapjuk a leszólásokat mert, hogy mindig jó helyen vagyunk jó időben... Nem ember! Mi felhajtjuk a lehetőséget és a belünket kitesszük, hogy önerőből akár most helyből 1-2 milliót is felmutassunk amit idén a házba tehetünk bele.

Féltékenyből nekem is jutott sajnos a saját bátyám. Mindenben többet akar mint mi. Tavaly mi bulgáriába mentünk de úgy hogy jauártól augusztusigh gyűjtöttem ő meg hitelt vett fel , hogy egyiptomba menjen... Házat vettünk Neki is az kellett kamu papírokkal, össze-vissza hamisítással és uzsorával jelenleg 180 ezer törlesztővel ami pont a havi bevételük..

Van különbség aközött ha az ölbe hullik és ha kidolgozod a lelkedet is érte.

Nekem az se számít ha valaki pl ismerősöm azt mondja a háza. Sose. Az nem az ő háza, ő azt kapta. Nem az ő érdeme csak a szüleié.

Megbecsülni nem becsülik, rohad az egész olyan mint a putri pedig amíg a szülőké volt a legszebb ház volt a városban. A szülők meg elköltöztek egy sokkal kisebbe.


Lehet féltékenység is akár, nem tudom de nekem sose lesz ugyanaz a kategória, ha mi önerőből szerezzük meg vagy más megörökli vagy csak úgy megkapja.

2013. ápr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!