Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Itt mindenki fiatalon (25 év...

Itt mindenki fiatalon (25 év alatt) lett anyuka? Ha 26-27 évesen szülöm az első babám az már "késő"?

Figyelt kérdés
Egyre többet olvasom itt, hogy 25 év alattiaknak már babájuk van, saját lakás, de legalábbis nagyon jó körülmények. 22 vagyok és komolyan az itteni válaszok alapján kezdem magam öregnek érezni, mert még dolgozni szeretnék 2-3 évet és a körülményeink sem olyan hú de jók, mivel most végzek még csak a főiskolán. Szóval leghamarabb 25 éves korom körül szeretnék gyereket. Illetve most is szeretnék, de remélhetőleg addigra lesznek olyanok a körülmények, hogy nyugodt szívvel merjük vállalni. Párom van, több éve. Szerintetek meddig nem késő a gyerekvállalás? Bocsánat ha butának tűnik a kérdésem, de egyre rosszabbul érzem magam, hogy mi ennyire nem állunk még "sehogy".
2013. ápr. 16. 21:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Senkit sem szeretnék ezzel megbántani, így próbálok szépen fogalmazni. Szerintem ez az ''én munkám- nem te munkád'' - dolog csak arra jó, hogy akinek kevesebb van, az ezzel vígasztalja magát. Link, elkényeztetett hülyegyerekek mindig lesznek, én is ismerek ilyet és el is ítélem. Minden évben új Audival rohangál a gyerek, egy elkényeztetett kis sz*r. Viszont nézzünk egy tehetős családot, ahol a gyerekek tanultak, dolgosak, tisztelettudóak. Miért ne segíthetne neki a szülő ha megteheti? És ha a gyereke valóban jó ember, miért nem érdemli meg és az ő munkája miért nem ér annyit, mint azé, aki nem kap segítséget? Én szegény családból származom, semmit sem kaptam soha, még az alapot sem sajnos. A párom megkapta a lehetőséget hogy tanuljon, valamint hogy dolgozzon és sok pénzt keressen. Mindezt a szüleitől. Viszont ő látástól vakulásig dolgozott és tanult, nem volt olyan nap hogy lustuljon, emellett pluszként önkénteskedik egy közösségben. Én úgy gondolom, az ő munkája ugyanannyit ér, mint az enyém. Annyi a különbség, hogy a megkeresett pénz másra megy (ok, egy együtt élő párnál ez a határ már elmosódik természetesen). A jobb módú talán a munkaeszközeit vagy a házát fejleszti, a másik pedig a megélhetésére költi. Utóbbiban éltem egész életemben, így mindkét oldalt tisztán látom. Sajnos nem élhet minden ember azonos körülmények között. Nagyon szomorú dolog, de a világ ilyen. Én nagyon nem szeretem, amikor valaki letámad, csak mert nekünk több van. És történt már ilyen, ezért mesélem el. Attól, hogy több van, mi még keményen dolgozunk és az a munka, amiből a milliók jönnek, minden, csak nem kényelmes. (És persze emellett bejárós munkahely is van). Sokszor alig látom a páromat és alig alszik, még este 22-kor is hívják a cégtől. Amikor a cégtől lenne ideje, akkor vagy az önkéntes csapatába kell mennie (mint pl. ma) vagy az itthoni gazdaság szólítja el. Nem hinném, hogy a becsületesen dolgozó jómódú kevésbé dolgozik meg azért, ami van neki vagy hogy kevesebbet ér a munkája. :-) Sőt, sajnos azt kell hogy mondjam, mi nagyon megszenvedünk érte. Ezért nem szeretem az általánosítást. És a legtöbben irigyek. Persze nem mindenki és nem is azokról beszélek, akiktől messze áll a rosszindulatú irigység...
2013. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 zabmester ***** válasza:

Dehogy szül itt mindenki 25 év alatt :D Amikor, már majdnem 6 éve idekeveredtem erre az oldalra, kb. én voltam itt a legfiatalabb a magam 20 évével. Ne tudd meg, hányan beszóltak, ha szóba került, hogy ki hány éves. És nem a nálam egy-két évvel idősebbek, mert ilyen is alig-alig akadt. Inkább arra tippelnék, hogy mostanában fiatalabb anyukák is idetalálnak, de nem hiszem, hogy ők lennének többségben.

És amúgy meg nem vagy lekésve semmiről, ha 25 évesen, vagy azután vállalsz babát :)

2013. ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

én 31 évesen szültem az elsőt,de nem lesz több

a kórházban csupa ilyen korú vagy idősebb anyuka volt első gyerekkel

sok olyan volt,aki 39-40 éves volt

nekem korai lett volna a 26-27,nem voltam még akkor érett rá,meg nem is volt komoly kapcsolatom

szerintem nem a kor számít,hanem az,amikor már érett vagy rá,és az anyagi körülmények is megfelelőek

én nem tudtam volna semmire szülni,aztán siránkozni hó közepén,hogy nincs pénz ennivalóra,pelenkára,rezsi elmaradások vannak

nyugodtan ráérsz még

2013. ápr. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok még! Én nem irigylem senkitől, ha már fiatalon van saját lakása, akár örökölte, akár nem, csak furcsa, hogy manapság, mikor elvileg nehéz helyzetben élnek, kevesebb a jó munkalehetőség, egymás után olvasom, hogy 19-21 éves fiatalok írják, hogy saját, hitelmentes lakás, havi több százezer forint bevétel. Nekem is van ígérve lakás, mert örökösként "járna". De én nem erre szeretnék alapozni, tehát nem bízom el magam, hogy majd úgyis kapok egy lakást. Nagyon szívesen vállalnék amúgy babát már most is, vagy legalábbis 1-2 éven belül, de szüleim, illetve párom szüleinek a nyakára semmi esetre sem szeretnék, csak ha már saját magunk teljesen önerőnkből tudjuk ellátni a babát. gy remélhetőleg diploma után sikerül elhelyezkedni és meglesznek a szükséges ledolgozott éveim, amikor már nyugodt szívvel vállalhatjuk a babát. Addig is van sok-sok kicsi a családomban, akikkel elég sok időt töltök, így babázásból sem szenvedek hiányt. :)
2013. ápr. 24. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!