Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Május 6. -n lesz 9hónapos a...

Május 6. -n lesz 9hónapos a kislányom. Még eddig egyszer sem ült fel magától. Szerintetek ez nagy gond?

Figyelt kérdés
A dr.nő azt mondta nincs elmaradva a fejlődése. Felül majd ha érett lesz rá. Keressek másik orvost, vagy mi legyen? Amúgy ha leültetem, akkor elücsőrg. Most kezd kúszni is.

2013. ápr. 18. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem ül fel magától, akkor nem szabad ültetni.

De igen, kérj másodvéleményt is, harmad-, sőt negyedvéleményt. A neten is van erre lehetőség bőséggel.

2013. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindneképpen kérd ki másik orvos véleményét. Védőnővel nem tudsz beszélni?
2013. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ültetni tilos a gyereket, ilyet ne cisnálj többet.
2013. ápr. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Hát, ez nekem fura... a leglustább gyerekem is már állt ebben a korban, pedig járni csak 15 hónaposan kezdett. A kicsi pedig 9 hónaposan már szaladt.


Én tuti vinném, ahova csak lehet, mert ez azért nem jellemző, hogy ebben a korban nem ült még fel. Lehet, hogy nincs semmi gond, de jobb félni, mint megijedni. Az orvos is tévedhet!

2013. ápr. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Átlagban 8-10 hónapos kor között ülnek a babák. A tiéd még csak 8 és fél hónapos. Akkor mi a probléma? Az enyém 10-én volt 8 hónapos és ő sem ül még. Az orvos és a védőnő is látja minden hónapban. Semmi baja nincs.

(Azt a babát inkább megnézetném, aki szalad 9 hónaposan.)

2013. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Hagyad nyugodtan majd fel fog ülni a én öcsém 1.5 éves koráig nem mászkált és ült fel most 2 éves és már rohangál meg pusztít a házban csak egy kisit későn jön rá a dologra ez nem baj
2013. ápr. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Jégtánc ***** válasza:
Lányom is 9 hónapos kora után ült fel magától.Feleslegesen aggódsz most még szerintem.Nem csodagyerekek ők.Van aki hamarabb ül fel,van aki később.Majd ha később sem ül,majd akkor vidd másik orvoshoz.A fiaim is 9 hónapos koruk után ültek maguktól.
2013. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves ötös, tessék:

[link] itt pár nappal múlt 9 hónapos.


Itt fél éves volt, aznap volt a doki nálunk, nem hitt a szemének:

[link]

2013. ápr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

Nagyon aranyos a babád, gratulálok. Én nem azt írtam, hogy nem hiszem el, nem azt írtam, hogy megnézném, hanem, hogy megnézetném. Én arra gondoltam, hogy a feszes izomzatú babák szoktak az átlagosnál jóval hamarabb forogni, állni, járni. Persze a tiéd biztos csak ügyes.

2013. ápr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát, már 6 éves, most megy iskolába, semmi gond nincs vele. (félreolvastalak, bocsi)
2013. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!