Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Május 6. -n lesz 9hónapos a...

Május 6. -n lesz 9hónapos a kislányom. Még eddig egyszer sem ült fel magától. Szerintetek ez nagy gond?

Figyelt kérdés
A dr.nő azt mondta nincs elmaradva a fejlődése. Felül majd ha érett lesz rá. Keressek másik orvost, vagy mi legyen? Amúgy ha leültetem, akkor elücsőrg. Most kezd kúszni is.

2013. ápr. 18. 23:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ülés miatt nem aggódnék, 10 hónapos koráig ráér felülni.

ami miatt viszont aggódnék, hogy most kezd kúszni. kúsznia 8 hónapos korig "kéne". én megmutatnám egy gyógytornásznak, hogy minden rendben van-e az izomzatával, de azért nagyobb gondra nem gondolnék, hisz csak pár hetet váratott az is magára. de egy kis torna lehet jót tenne a mozgásának :)

2013. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Örülök. Nemrég egy ortopéd orvost hallgattam. Azt mondta, hogy a lazább izomzatú babák kicsit később, a feszesebb izomzatú babák kicsit hamarabb csinálják a mozgásokat, mint az átlag. Nyilván itt nem a kóros lazaságra és feszességre gondolt. Azt mondta hogy az oviban senki nem fogja már megmondani a szaladgáló gyerekekről, hogy ki milyen gyorsan fejlődött babakorában. Persze ha a normális időintervallum végére sem kezdi el a mozgásokat a baba akkor meg kell nézetni. Csak a személyes véleményem az, hogy sokkal több babát tornáztatnak és fejlesztenek, mint amennyinek valóban szüksége lenne rá. A gyógytornász meg nem fog elküédeni senkit, mert neki ebből van pénze. Persze én is elvinném bárhova, ha valóban kell, de feleslegesen semmilyen kezelésnek nem teszem ki a gyerekem, mert azért ezek elég kellemetlen, sőt néha fájdalmas kezelések.
2013. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel gond. A lányom 9.5 hónaposan ült fel egyedül. Ezzel együtt felállt és mászni is elkezdett, majd 1 hét múlva lépegetett. Mi neurológushoz jártunk más miatt és ő is azt mondta, hogy nincs lemaradva. Viszont ültetni nem szabad!
2013. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!