Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan anyukáról, aki a saját kényelme miatt nem vállalja a kis korkülönbséget?

Figyelt kérdés

Mert az nehéz, meg ő a kicsivel is élvezni akarja a babás kort, nem egy 1,5-2 éves után futkosni.

Így inkább 4-6 év lesz a korkülönbség, ami nem túl jó a gyerekeknek.


2013. ápr. 21. 18:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%
De mi az hogy megmondod a véleményed! Ne mondd már azt, hogy bármi közöd is van ahhot ki hány éven belül vállal tesót! Ne legyen véleményed sem , mert semmi de semmi közöd ehhez. Kivéve ha a férjeddel vitázol ezen!
2013. ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
100%
Miből állapítod te azt meg, hogy mi a legjobb a másik gyerekének? Kapjon enni, inni, legyen tiszta és foglalkozzanak vele, szeressék. Ez a legjobb egy gyereknek. Hihetetlen, hogy egyesek min csámcsognak.
2013. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%
Totálisan le vagyok döbbenve Kérdező, hogy ennyire szemellenzősen látod a világot. Te nem tudhatod, hogy más gyerekének, illetve egy másik családnak mi a jó. Nincs semmi jogod mást elítélni.
2013. ápr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 zabmester ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy tök jól csinálja. Jól csinálja, azért, mert felméri, hogy mihez van ereje, képességei, türelme, igénye. Tisztában van a határaival. Nem akar idegroncs lenni, tudja magáról, hogy nem bírna el egyszerre két kisgyerekkel.

Vagy szerinted ki kéne tennie annak két gyereket, hogy az anyjuk egy lestrapált, idegbeteg nővé változik, aki érdemben már egyik gyerekkel sem tud foglalkozni?

És mi az, hogy 4-6 év korkülönbség nem túl jó a gyerekeknek? Ezt ki állapította meg? Készült erről felmérés? Szeretném látni, ha igen.

Én speciel elég sok olyan testvérpárt ismerek, ahol a két gyerek között nem is 4-6 év, hanem akár 8-10, vagy még több van, és mégis nagyon jó testvérek, azt egyáltalán nem lehetne mondani, hogy idegenek egymásnak.

2013. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

jaj, nem tudtam, h a WHO szerint a kis korkülönbség az az ajánlatos, mi több: az egyedüli jó megoláds :-)


azt gondolom, h a szóban forgó anya kellő önismerettel rendelkezik, átgondolt, megfontolt és felelősségteljes. egy nő akkor vállaljon gyereket, ha készen áll rá. ha ő most nem áll készen, mert túl megterhelőnek érezné a kis korkülönbséget, akkor a lehető legjobb dolog, h vár még vele

2013. ápr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
89%

Ez az egész kis korkülönbség mánia egy nagy baromság.Hagy döntse már el a szülő,hogy mit szeretne,teljesen mindegy mennyi a korkülönbség lehetnek remek testvérek,miért kéne mindenkinek beleszakadnia a gyereknevelésbe? csak nem a WHO tanácsolta ezt is??

Szerintem nagyon körültekintő,megfontolt és felelősségteljes döntés,én sem szeretnék kis korkülönbséggel gyereket,nekem nem szimpatikus,nincs se türelmem se kedvem egy dackorszakos gyerekkel meg egy újszülöttel túl élni a napokat,mert élvezni biztosan nem élvezném,lehet szerinted ez önzőség,de szerintem a férjem és az én döntésem,nincs joga senkinek ebbe beleszólni.3-4-5-6 év korkülönbséggel is lehet programot szervezni,összenőhetnek, nagyon jól eltudnak majd játszani remek tesók lehetnek,és legalább az első 3-4 év nem a túl élésről szól.Nem anonimként is bevállalom,hogy a legjobb a 3-4-5 év korkülönbség,és ha csak nem csúszik be biztosan nem szülnék sorozatban 1-2 év korkülönbséggel.

2013. ápr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyen nagy korkülönbség, mint kicsi, ahol mama 2-3 hónap után teljesen kibukik, és vagy lesz@r mindent, vagy csak ordít. Egy anyának tudnia kell, nagyjából mi az amit bír...
2013. ápr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

De miért készülne ki? Lehet, hogy nehéz lenne, de mások is megoldják.


Továbbra is úgy gondolom, hogy a gyerek érdekeit kéne szem előtt tartani, nem anyuka lelki világát.

2013. ápr. 21. 20:32
 29/63 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek az az érdeke,hogy kiegyensúlyozott,boldog anyukája legyen,és nem az,hogy mert sok nagyokos kijelenti,hogy kis korkülönbség kell ezért anyuka kényszerből szül másodikat nagyon hamar,aztán kikészül.Képzeld ki lehet készülni benne.Komolyan elég primitív vagy ha azt hiszed mindenki egyforma.
2013. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig az összes választ, úgyhogy biztos írta ár valaki azt, amit én.

De kérdező, egyszerűen szétesek, amikor egy ilyen ostoba kérdést látok! Mi a fene az, hogy csak a kis korkülönbség a jó? Mi az, hogy 4-6 év már nem jó? Hol és ki írta ezt meg? S mennyi a bizonyíték erre?

S mi van azokkal, akik így nőttek fel, és mégis jó testvérek és szeretik egymást a nagy korkülönbség ellenére?


Én pl. soha, de soha nem akartam kis korkülönbséget. De soha nem is szidta senkit amiatt, mert ő meg kis korkülönbség-párti volt. Most komolyan, mi múlik ezen?

Mit kell a másik anyuka másféle véleményén rágódni? Miért kell azt hinni, hogy csak egyféle korkülönbség (a kicsi) a jó?

Láss már tovább az orrodnál!


Amúgy nem mellesleg testvérem és köztem 9 év van. Most biztos dobtál egy hátast, de be kell valljam, hogy nem idegen számomra a tesóm, sőt a világ legjobb tesókája. Mindig is jóban voltunk, és soha nem volt köztünk feszkó szimplán a korunk miatt. Ja, és még játszani is tudtunk együtt. Nahát. Hogy milyen furcsa is az élet, hogy képes mást produkálni a te nagyon-nagyon egyszerű és abszolút beszűkült látásmódodon kívül...


Én speciel amúgy a gyerek érdekeit nézem, és ebbe igenis beleszámít a család lehetősége, az anya idegállapota, akarata.

Ha te kizárólagosan csak azért szülsz kis korkülönbséggel, mert azt gondolod, hogy csak így lehet a gyerekeknek jó, akkor nagyon el vagy maradva a gondolkodásoddal. Úgyhogy ez alapból nem lesz megfelelő a testvérek értelmi neveléséhez, akárhány évre is jönnek...

2013. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!