Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan anyukáról, aki a saját kényelme miatt nem vállalja a kis korkülönbséget?

Figyelt kérdés

Mert az nehéz, meg ő a kicsivel is élvezni akarja a babás kort, nem egy 1,5-2 éves után futkosni.

Így inkább 4-6 év lesz a korkülönbség, ami nem túl jó a gyerekeknek.


2013. ápr. 21. 18:15
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit gondolok?

Hát azt, hogy addig kis és nagy korkülönbséggel se szülj, amíg ilyen egyszínűen látod a világot!

2013. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
100%

Na kérdező, most kapaszkodj meg! Az én gyerekeim közt 8,5!!! év a korkülönbség!

A nagyobb fiú a kisebb lányi

Nincsen testvérféltékenység, rajongásig szeretik egymást. Ha a kislány (2 éves) felébred reggel egyből a bátyjának kiabál. Ha a nagy ébred először, akkor ha meghallja, hogy ébredezik húga, alig várja,hogy kihozza.

Az udvaron a nagyfiú barátai is szeretik es játszanak vele, amit a kislány nagyon élvez. Sosem mondták, hogy Jajj most nem érünk rá veled foglalkozni.


A gyerekekkel ki kell élvezni az első pár babázós évet.


Az miért jó, ha valaki a 2 éves hisztis gyerektől annyira kikészül, hogy a pár hónapost rángatja, ha sír?? , mert ilyet is ismerek.

2013. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
100%
Én egy végtelenül higgadt,csendben szemlélődő típus vagyok,de most az se érdekel,ha 0 százalékos leszek. KEdves kérdező,a kérdéses,a kommentjeid nálam olyan szinten verték ki a biztosítékot,hogy nem tudom nevessek-e vagy káromkodjak. Az anya,mint ember nem egy robot,nem szülésre van üzemeltetve. Ember,érzésekkel,anyagi helyzettel,türelemmel,idegrendszerrel. A testvérem és köztem 14 év a korkülönbség és mégsem vagyunk idegenek,sőt,olyan viszony van köztünk,amit sok testvér megirigyelhetne. Sok előnye és ugyanannyi hátránya is van a kis korkülönbségnek. Mellesleg ki vagy te,hogy megmondd bárkinek is,hogy mikor "jó" testvért gyártani. ÉS,hogy mit képzel valaki magáról,mert nem egy idegroncs akar lenni egy újszülött,meg egy rohangáló kisgyermek mellett. Az ember hadd döntse már el maga,mikor vállal gyereket. ÉS továbbra sem értem,hogy ki vagy te,hogy eldöntsd,hány év korkülönbség jó a gyereknek. 4-6 év különbséggel mégis,hogy lenne idegen egymásnak egy testvérpár? Na jó befejeztem,de nagyon kiakasztottál :D Ez nagy teljesítmény,de komolyan :D
2013. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
100%
még valami: köztem és a tesóm között 15 hónap a különbség. a legnagyobb szövetségesem volt kiskoromban, mindenben számíthattam rá, mindig tudtunk együtt játszani, mert sosem éreztük dedósnak a másikat. nagyon jól kijöttünk. egészen kamaszkorunkig. mert akkor (mivel az is egyidőben talált meg minket), úgy pereltünk egymással és úgy ütött-vágott az épphogy idősebb tesóm, h szép volt nézni. a barátnőmnél 4.5 év van a gyerekei között. a kisebb 3 éves koráig nem volt az a közösen játszunk dolog. a kicsi utánozta a nagyot, aki meg folyamatosan le akarta koptatni. de már túl vannak ezen az időszakon és a legjobb barátok, kinőttek belőle. többet nem volt köztük ellentét. kamaszkorban sem csépelték egymást. függetlenül attól, h mennyi köztük a korkülönbség, két testvér között lehetnek rázósabb korszakok. csak épp máskor üt be a krach :))
2013. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valaki nagyon jól leírta mi a probléma veled. Nagyon egyszerű l(á/é)ny vagy. Nem baj, kellenek ilyen emberek is, csak ne szólalnának meg..... :D

A tipikus esete annak milyen az, amikor a hülye okoskodik!

2013. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
100%
Ő tudja, hogy mik a határai. Vagy vágyai. Felnőtt, eldöntheti. Ki mondta, hogy kötelező a kis korkülönbség.
2013. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
100%
Jó ég, de hülyeségeket írsz, már bocs! :D És mivel magyarázod akkor, hogy sok helyen ahol 1-3 év a különbség a gyerekek mégis utálják egymást és felnőtt korukig rossz a kapcsolatuk? Mert nem egy ilyen példát tudok mondani a közvetlen környezetemből. Az tényleg a gyerek érdeke, hogy legyen egy idegroncs anyja. Neked mi közöd hozzá? Te szüljél kis korkülönbséggel, más meg hagy csinálja úgy, ahogy neki tetszik. Amúgy meg 14 év van köztem és a húgom közt, mégis szorosabb a kapcsolatunk, mint jó pár kis korkülönbséges testvérnek.
2013. ápr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyát kell nézni?De ha az anyuka testileg,lelkileg,szellemileg kikészül,elfárad az miért jó a gyerekeknek?Én például nem fogok még pár évig szülni.Kisfiam 11 hónapos és igy most teljesen jó.Ismerem magam,hogy 2 picivel nem birnám és az nekik sem lenne jó ha fáradtság miatt ingerültebb lennék,mert akkor nem tudnék úgy figyelni rájuk,játszani vagy bármi ahogy kellene.
2013. ápr. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, szerintem neked csak véleményed van, érveid nincsenek. Olyat még nem tudtál mondani, csak ismételheted magad.


Vekerdy Tamás neve ismerős? Ő azt mondja, hogy a szülő érezze jól magát, és akkor a gyereknek is jó lesz. Szerintem ennyi. Ha valaki két picivel érzi jól magát, akkor hajrá. Ha nem, akkor várjon. Ha csak egy gyereket akar, akkor csak egyet vállaljon. És akkor mi van? Neked van közöd hozzá? Nincs. Semennyi.


Tudod mi sokkal, de sokkal rosszabb annál, ha valaki nem csupán az anyaságnak szenteli magát? Az olyan ember, aki képtelen elfogadni, hogy mások vagyunk, és ami neki/szerinte jó, az nem biztos, hogy másnak is az. Az olyan ember, aki szerint ő tudja egyedül az Igazságot, és aki nem eszerint él, annak az ördög szurkálja a s.ggét tüzes vasvillával az idők végezetéig. A hideg ráz az ilyen okos, kinyilatkoztató, szenteskedő egyirányú emberektől.

2013. ápr. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy te minden gyerekről, minden családról tudod, hogy mi a jó nekik?

Egyszerűen nincs igazad, nem mindenhol jó a kis korkülönbség.

Én pl. a környezetemben több olyan családot is láttam, ahol mindenkinek rossz volt, hogy a gyerekek közt kis korkülönbség volt. Egyszerűen nem jutott elég idő, energia és szeretet egyenként a gyerekeknek, nem feltétlenül a szülők hibájából.

És nálunk is ez lenne, a 14 hónapos kisfiam elég nehéz eset, teljes embert kíván, ha mellette még egy kisbaba is lenne, biztos vagyok benne, hogy mind a két gyerek megsínylené, ezért pl. nálunk sem igaz, hogy az lenne a jó a gyerekeknek, ha kis korkülönbséggel születnének, így mi is várunk legalább 3-4 évet a kistesóval.

2013. ápr. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!