Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti otthon hagynátok egy 4...

Ti otthon hagynátok egy 4 éves 5 hétre egy nyaralás kedvéért?

Figyelt kérdés

Ki hogy vélekedik erről? A szülők a másik két fiukkal (12 és 13 évesek) elmennek öt teljes hétre egy dél-amerikai útra.

Ti megtennétek?



2013. máj. 9. 10:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de nem tudom elképzelni hogy magára hagyjam 5 hétre, pláne négy évesen. Tanultam pszichológiát, ez hatalmas trauma lenne neki, pláne hogy az egész családja, szülőstül testvérestül eltűnne.

Te hozzátartozója vagy a családnak? Már el van döntve hogy elutaznak? Ha igen, akkor sajnálom csóri kicsikét, nagyon sokat fog sírdogálni.

2013. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

Ez relatív. Sok mindentől függ. Attól, hol hagyják, kire, és hogy ott hogyan érzi magát a gyerek egyedül, meg a gyerek személyisége is sokat számít.


Nem szabad általánosítani, mert minden család, szülő és gyerek más. Van akit otthon lehetne hagyni ennyi időre a nagyszülőkkel és van akit nem, de ezt én a család döntésére bíznám, és nem érdekelne ki mit mond, mert ezt náluk jobban senki nem tudhatja.

2013. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Nem vagyok családtag, csak ismerős.

Nagyszülőkkel lesz, egyébként végig a Balatonnál, szóval nem azt mondom, hogy rossz dolga lesz, csak tényleg az időt sokkalom. Mert oké, menjenek 1-1 hétre akár, de ne így egyhuzamban. Tök jó utazás, ahogy láttam a terveket, tényleg fantasztikus képeket mutatott. Az is oké, hogy ilyen helyekre nem lehet menni egy 4 évessel. De én a helyükben nem most mentem volna egy ilyen körútra, hanem 5-10 év múlva. Addig pedig menjenek máshova. Nincsenek bekorlátozva, mehetnének jó helyre a kicsivel is, vagy kettesben/négyesben ha nekik úgy jó, de rövidebb időre.

2013. máj. 9. 11:29
 14/28 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván ismerik a gyereküket, nem is mondom hogy rossz szülők. Nyitott kisfiú, nem most lenne először nagyszülőkre hagyva. De nem tudhatják, hogy ennyi idő hogyan érintené.
2013. máj. 9. 11:31
 15/28 Bence_ ***** válasza:

4 éves gyerek már tök értelmes. Mindent megtudsz vele beszélni, bárhova elmehetsz vele.

Család kompromisszumokkal is jár. Egyik ilyen, hogy együtt megyünk nyaralni.

Max akkor nem ha a gyerekek már külön szeretnének menni.

2013. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Ide tényleg nem nagyon tudnák elvinni, dzsungelek, folyók, sok menés stb. Szóval tényleg nem érné meg, mert ha már egyszer elmennek akkor tényleg ne csak azt csinálják amit egy ilyen kisgyerekkel lehet. Itt az lenne a kompromisszum, ha eltolnák, míg a gyerek odanő!
2013. máj. 9. 11:40
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

De lehet 5-10 év múlva nem tudnak majd menni, mert most adódott rá lehetőség (akció, nagyobb pénzösszeg, ismerős stb...), és nyilván a két nagyobbnak is most lesz akkor lehetősége eljutni oda, ami meg nekik nagy élmény lesz.


Biztos a kicsinek nem lesz olyan kellemes, mint nekik, de nem hiszem, hogy ettől bármi komolyabb baja lenne. Biztosan nem azért hagyják otthon, mert nem szeretik, vagy mert önzőek, bizonyára nyomós okuk van rá, miért most mennek. Ebből én nem csinálnék ügyet, semmi sem tökéletes. Most ezt ki fogja bírni, főleg, hogy nem lesz rossz helyen. Van aki külföldre kényszerül menni egyedülálló szülőként dolgozni fél-1 évre, és sokan kényszerülnek nagyszülőkre hagyni a gyereket. Nem azt mondom, hogy ez jó, de a gyerekek is tudnak azért alkalmazkodni. Egy gyerek sincs a világon, akit hibátlanul nevelnének a szülei, ilyen kvázi apróságtól még nem szabadna, hogy nagyobb baja legyen. Az ember nem úgy van kitalálva, hogy minden gyermekkori nemtetszésből mentális zavarai legyenek, ez csak a pszichiáterek kedvenc eszköze arra, hogy mindenkinek antidepresszánst adjanak. :-D

2013. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem ilyen idős koromban gond nélkül lepasszoltak egész nyárra a nagyszüleimhez, mert nem volt óvoda és a szüleim látástól vakulásig dolgoztak. Én nagyon szerettem a mamáéknál, persze néha volt 1-2 "anyááát akarooom" hiszti, de túléltem, mert tényleg sokat foglalkoztak velem. Ovis koromtól kezdve minden nyáron ez volt. (Nagyszüleim 2,5 órára laknak vonattal.) Szóval szerintem nem gáz. Persze ez gyerekfüggő, biztos van olyan gyerek is, akit megviselne a dolog. De, ha szereti azt, aki vigyáz rá, és tud mit kezdeni a hisztikkel az, akire rá lesz bízva, akkor nem gond. Nem mondom, hogy én egyből 5 hétre otthonhagynám a gyereket, de gondolom volt már anya nélkül 1-2 hétig és nem lesz neki új a dolog. Meg ilyenkor szokták azt mondani, hogy ha majd lesz gyereked, úgy neveled és hurcolászod, ahogy akarod. 26N
2013. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Alapvetően őgy tartom, hogy a szülőknek is van joguk a pihenésre, 1-2 hét még elmenne, de 5 hét az már tényleg túl sok. Főleg, hogy a két nagyobbat viszik. Ennyire nem tudott volna várni pár évet ez a rohadt túrázás? Szegény négyéves... főleg amikor majd nézi a családi fotókat, hogy na fiam, téged itthon hagytunk, mert zavartál volna, de mi olyan jól éreztük magunkat...
2013. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
49%

Én nem igazán értem, hogy hol itt a probléma. A kicsi a nagyszülőkkel nyaral. Gondolom rendszeres a kapcsolatuk, máskor is vigyáztak már rá hosszabb ideig, minden oké volt. Korábban is simán elküldték akár egész nyárra is a gyerekeket a nagyszülőkhöz, mégsem lett semmi bajuk.


neked meg kedbes kérdező nem hiszem, hogy túl sok közöd van ahhoz, hogy az ismerőseid hogyan élik az életüket. Azzal töltöd az idődet, hogy a háttérben kavarod a sz@rt? Hadd érezzék magukat rosszul? vagy egyszerűen csak irígykedsz, hogy ők mehetnek Dél-Amerikába te meg nem?

Komolyan, ez a nemzeti sport az unatkozó tizenévesek és kismamák körében, hogy mások magánéletében turkálnak?

2013. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!