Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti otthon hagynátok egy 4...

Ti otthon hagynátok egy 4 éves 5 hétre egy nyaralás kedvéért?

Figyelt kérdés

Ki hogy vélekedik erről? A szülők a másik két fiukkal (12 és 13 évesek) elmennek öt teljes hétre egy dél-amerikai útra.

Ti megtennétek?



2013. máj. 9. 10:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Először csak azt akartam írni, hogy én is, tesóim is, unokatesóim is, sőt minden unoka a környéken 1-2 hónapot lent voltunk minden nyáron nagyszülőknél. Úgy hogy a szülőkkel néha találkoztunk. A szomszéd srácék kint éltek Németországban, egész nyári szünete alatt ott volt. Semmi baja nem lett neki sem!!

A másik. Volt szerencsém nekem is egy ilyen útra. Ha lehetőség lenne még egyszer holnap indulnék :)

2013. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

En otthonhagynam ha nagyszuloknel lehet .Egy korut nem gyereknek valo neki jobb a homokozo es a kismedence.

Mi rendszeressen elmegyunk a gyerekek nelkul nalunk ez megszokott dolog.

2013. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
31%
Egyébként meg úgy kell nevelni azt a "szegény négy évest" hogy irigykedjen a másikra, hanem annak örüljön ami van! Nekem úgy tűnik a Kérdező leírásából, hogy azért jóval több helyre eljut/el fog jutni mint az átlag magyar gyerekek. Egyébként sem emlékezne rá. Teljesen mindegy lesz képnézegetés közben, hogy ott volt e vagy sem, mert emléke nem lesz róla. A másik két gyerek viszont, ha úgy van nevelve, hogy nem sz.rnak be ha két lépést gyalog kell menni, sportolnak, van kondijuk, nem húzzák a szájukat mindenre akkor csodás élmény marad. Bár én még őket sem vittem volna, de mindenki maga ismeri a gyerekeit.
2013. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%
Én 2,5 évesen voltam a Balatonon és elég sok mindenre emlékszem, mert nagyon nagy élmény volt. Szóval ez nem érv, de én se vinném magammal. Gondolom ez a gyerek hozzá van szokva a nagyiékhoz és anyáék nyugodt szívvel hagyják itthon, mert tudják, hogy jó kezekben lesz. Nem kell minden gyereknek anya szoknyája mellett felnőni. Sokkal önállóbb lesz így, mint a korabeli gyerekek.
2013. máj. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nincsenek emlékeim 4-5 éves koromból, magamból indultam ki. De teljesen mindegy, nem neki való az út. És mint írtam én is felnőttem, mások is felnőttek, nincsenek kötődési zavaraim, fantasztikus a kapcsolatom a szüleimmel úgy is, hogy 3 éves koromtól minden nyarat lent töltöttem nagyszüleimnél. Így tudták megoldani a szüleim. Arra emlékszem- nem tudom hány éves lehettem, de még ovis - hogy jöttek értünk, odarohantunk, megöleltük őket, majd felszöktünk a padlásra elbújni ne kelljen hazamenni:D
2013. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
32%
egyelőre nincs gyerekem, és nem is vagyok ellene a gyerek nélküli kikapcsolódásnak, de azért 5 hét szerintem baromi sok. Ha még nyaralna a gyerek, de nem, otthon poshad, miközben a többiek nyaralnak? nem szép dolog. 1 hétre maximum.
2013. máj. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Utolsó, hogy te is megnyugodj, bemásolom a Kérdező egy mondatát:


"Nagyszülőkkel lesz, egyébként végig a Balatonnál"

2013. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Akik azt írják, hogy 1 hétre mennének maximum... Azok belegondoltak, hogy Dél-Amerikába és átállni arra az időzónára kell csak egy hét? Gondolom a két nagyobb gyereknek szeretnének ezzel élményeket szerezni, a kicsinek viszont csak nyűg lenne, és ő is a többieknek. De szerintem a többieknek nem lesz idejük a dzsungelről mesélni, ha hazaértek, mert a 4 éves megállás nélkül a balatoni élményeit fogja mesélni. Én ebben biztos vagyok. Én is mindig imádtam a nagyszülőknél lenni és soha egyszer sem kérdeztem meg, hogy mikor mehetek már haza, mikor jönnek a szüleim, stb. Pedig én is voltam 3-4 heteket folyamatosan náluk nyáron. Én itthon hagynám, igen, és egyetértek azzal a válaszolóval is, aki azt írta, hogy nem biztos, hogy 5-10 év múlva, mikor már a kicsi is beleérne abba a korba, hogy mehetne egy ilyen útra, akkor is megengedhetik majd maguknak. Viszont akkor nem csak a kicsi marad ki belőle, hanem már 5 ember. Szóval nekem semmi ellenvetésem nem lenne, ha valamelyik ismerősöm ezzel állna elém. Nagyon jó lesz nekik, a kicsit is beleértve!
2013. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!