Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti egy örökmozgó, akaratos...

Ti egy örökmozgó, akaratos gyerek mellé mikor mertetek kistestvért vállalni?

Figyelt kérdés
A fiam másfél éves múlt, csak attól félek, hogy nem tudnék majd utána rohangászni nagy pocakkal. Minden csínytevésben benne van, séta közben sem fogja a kezemet, hanem elszalad. Jó, mire megszületne a testvére, már 2 éves múlna, de akkor sem tudom elképzelni, milyen lehet 2 gyermekkel, ahol az egyik igazi rosszcsont,és kitölti az egész napodat, a másik meg újszülött. Félek, hogy a picihez valamit bedob, vagy ad neki valamit, már minden hü...ségen jár az agyam.

2013. máj. 10. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Az én fiam 16 hónapos, és igazi "többemberes" gyerek. Hogy mikor lesz testvére? Nem lesz! Ő egyedül is olyan, mintha 3 gyerekem lenne!
2013. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azért nem mersz kistestvért vállalni, mert ennyire örökmozgó kis rosszcsont? Na igen, többemberes, ez jó szó. Ettől félek én is, hogy nem lesz annyi energiám :-(
2013. máj. 10. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy fiam egy angyal. 2 éves koráig csak evett és aludt. Mindig szót fogad már 6,5 éve.

A kicsi 11 hónapos, és egy kisördög. Nem eszik, nem alszik, ellenben állandóan a nyomában kell lenni, mert ha csendben van, lapít, ha meg zajos, akkor épp magára borít valamit.

15 hetes kismami vagyok és eléggé aggaszt a jövő, főleg az eleje, kb 17 hónap lesz köztük. Remélem túlélem az első évet, utána meg már jól ellesznek együtt.

Szerintem ha szeretnétek tesót, ez ne riasszon vissza. Addigra megnő, ráadásul hetente változnak. :)

2013. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva és soha nem akartam több gyereket, de a fiam mellett még jobban megerősödött bennem ez. Őt nagyon szeretem, de az összes energiámat felemészti. A férjemre sem marad sok, egy újszülött már tényleg sok lenne mellette. Ja, és nekem nincs segítségem sem, a rokonainktól távol lakunk. 1-es vagyok.
2013. máj. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as: boldog babavárást!!! :-) ugyan az a helyzet nálatok, mint nálunk..az éjszakákat is csak most kezdi átaludni rendesen, ébredések nélkül, eddig csak úgy aludt vissza, ha ott voltam mellette. Iszonyú válogatós ő is, és ha csendben van, már tudom, hogy valamiben sántikál.. imádom, mert a mindenem, de félek. Pedig minden vágyam, hogy legyen kistestvére. Férjemnek is, nekem is vannak testvéreink, kicsi korkülönbséggel, meg a fiunk is ha meglát egy gyereket, legyen kisebb-nagyobb, ölelgeti, puszilgatja, de a következő pillanatban már a haját húzza. Segítségem nekem sem volt, nem is lehet rá számítani.
2013. máj. 10. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Örökmozgó, akaratos ikerfiaink és a kistestvér között 2 év 8 hónap lesz a különbség. A második szülinapjuk után teszteltem pozitívat.


Én bírom az utánuk való rohangászást, mert amúgy is hajnaltól késő estig talpon vagyok. Szóval már megszoktam. Amúgy meg szigorú vagyok, megtanulták már, hogy ha végső esetben anyu elordítja magát, akkor igenis oda kell jönni. Ha mégsem fogadnak szót, arra az esetre már megvannak a bevált, csalogató módszereim.


A kézen fogva sétálást kb. egy éve gyakoroljuk itt az utcánkban. Játszótérre ritkán megyünk, akkor is csak zártra.

Inkább az udvarra viszem őket, itt biztonságosabb, szebb, jobb. :)

Vagy olyan játszóházba, ahol önkéntesek is figyelnek rájuk.


Arra nagyon korán el kell kezdeni nevelni őket, hogy a babákat nem szabad bántani. Nálunk ez úgy működik, hogy a pocakom felé nem szabad rugdosni, vigyázni kell rá, mert benne van a kistesó. A gyerekek értik ám ezt, jobban felfogják, mint hisszük. Tudják, miért nem emelgetem már őket, csak végszükség esetén (max. kádba, kocsiba). Rokon babákat is láttak, akkor is szüntelenül ment a magyarázás, hogy mit szabad és mit nem csinálni a baba közelében. Végül, ami talán viccesen hangzik, de a háziállatok kapcsán is megtanulják a picik, mi a felelősség, mi az, hogy náluk kisebb élőlény. Nekünk cicánk van az udvaron, és a gyerekek már tudják, hogy kell vele bánni és hogy nem.


Kérdező, ha még félsz a kistesó vállalástól, és fiatalok vagytok, szerintem nyugodtan várjatok pár évet.

2013. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
22 hónap a különbség a rosszcsont nagylányom és a kisangyal fiam között. Az éjszakát egyik sem alussza át, de legalább nappal nincs gond a kicsivel. A nagynál meg már amúgyis megszoktam a majdnem 2 év alatt, hogy nem egyszerű az élet mellette. Egy dolog zavar csak nagyon, ha szoptatás közben rosszalkodik. Ilyenkor hiába szólok rá, nem hagyja abba. De amúgy nem olyan vészes eddig.
2013. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy nyűgös, hisztis gyerek mellett a 4 év a jó korkülönbség, mert így a nagy már elég értelmes lesz mire megszületik a kicsi, + már oviba jár, így nap közben csak a kicsivel kell otthon lenned.
2013. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Teljesen egyetértek a 8-as hozzászólóval! Magam is így csinálnám már utólag.. Az én szintén terminátor:) kisfiam sem volt még kétéves, amikor elsőre összejött a kistesó. Az előző terhességem nehezen sikerült, ezért meg is lepett, és azért is mertünk belevágni a próbálkozásba. Már a terhességem sem volt egyszerű az egyre csintalanabb kisfickóm mellett (bár hogy szeptemberben szültem, még mindig jobban élveztem a nyári terhességet, mint anno a téli utolsó hónapokat..) Viszont nem akarlak elkeseríteni, de másfél évesen akkor most még könnyű vele... Az én nagy fiam 2,5 éves volt, mikor megszületett az öccse, a dackorszakának közepébe, plusz megbirkózni a testvérféltékenységgel addigi egyedüli gyerekként. Alig várom a szeptembert, mert nagy valószínűséggel végre felveszik oviba, és az maga lesz a megváltás, mindannyiunk számára. Addigra éppen 1 éves lesz a Pici, és bevallom, ez az első év kettőjükkel itthon nagyon-nagyon nehéz! Erre mondják, hogy egyik kicsi, másik pici... és mindkettő csak téged igényelne, és sokszor úgy érzed, egyiküknek sem vagy "elég". Most már, hogy így alakult, abban bízom, hogy az ovi is segíteni fog, illetve hogy később ez a kis korkülönbség még meghálálja magát. Összességében én addig várnék a helyedben, amíg a nagy közösségbe kerül, igen, kb. 3,5-4 év még megfelelő korkülönbség. Hogy legyen-e tesója, az nem is kérdés!:)

2013. máj. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Döntöttetek már kistesó ügyben?

Nekem is többemberes volt a lányom, az eszik-alszik helyett eszik-sír felállás volt, ha leraktam egyből nekiállt sírni! A kistesó nálunk véletlen jött össze, így 16 hónap lett a korkülönbség, akkor bántott a dolog, kicsit rossz is volt a helyzet, de a kisfiam egy angyal, végre megtudtam milyen az eszik-alszik baba, már elmúlt 2 éves, és örülök, hogy akkor jött, mert ha véletlen nem csúszik be, akkor lehet még most sem lenne kistestvére. A nagyobb ősszel lesz 4 éves! Kicsit lehiggadt, a pici meg rosszabb lett, szóval egymáshoz igazodtak. De "szépen" játszanak egymással, mi meg tervezgetjük, hogy milyen lenne az élet 3 gyerekkel! :)

2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!