Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen nőkről?

Mit gondoltok az ilyen nőkről?

Figyelt kérdés

Akik a gyerekvállalást arra használják ki hogy otthon maradhassanak.


Van egy ismerősöm, aki annak ellenére teherbe ejtette magát a párjával, hogy az mondta neki, hogy legalább 2-3 évig még biztosan nem szeretne gyereket. Abbahagyta titokban a fogamzásgátlót.



2013. máj. 13. 11:05
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 A kérdező kommentje:
Ja és az iskolát sem fejezte be. Érettségije van. Közben folyamatosan arra panaszkodik, hogy sehová sem kell. Mondtam neki, hogy miért nem csinál szakmát. Erre az volt a válasz, hogy arra nincs pénze. Hát kérdezem én, ha tanfolyamra nincs pénz, akkor gyerek nevelésre lesz? Vagy mit gondol, a gyereknek nem lesz szüksége ruhára, kajára, egyebekre? A párját fejőstehénként fogja kezelni, aki mindent fizet majd és dolgozik mint az állat, azért hogy Ő otthon vakarja a seggét?
2013. máj. 13. 11:47
 22/66 anonim ***** válasza:
84%

"Az az "ilyen nő" és párja örül a babának- akárhogy is történt - és ez a lényeg."



Kivéve ahol nem és az apa lelép mert nem készült fel rá mint az anya, és ezután ő van kikiáltatva szemétnek mikor őt verték át. Aki közös életet, közös gyereket tervezek a legalapvetőbb, hogy nem verem át és őszinte vagyok.

2013. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
77%

hát ha nincs munka, se lakás, akkor mire szül? Így már más a helyzet. Lehet, kétségbeesésében csináltatta fel magát?

Aki szerint nem tudja, mire vállalkozott, hát SENKI sem tudja, mire vállalkozik, míg nincs saját gyerek. Sőt, 2., 3. babánál is jöhetnek meglepetések.

Ebben a helyzetben ez rossz döntés volt, anyagilag is.

2013. máj. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 A kérdező kommentje:
20-as: Erre hogy lennék irigy?
2013. máj. 13. 11:51
 25/66 anonim ***** válasza:
77%

Van egy ismerős nő, aki pontosan kiszámolta társaságban, hogy mennyi időnként kell majd szülnie, hogy vagy tíz évig otthon maradhasson.

Természetesen a férje nem tud a tervről.

Az első "véletlen baba" már meg is született egy éve.

A szerencsétlen férj, meg másodállásban is gürizik, míg az asszony csak babázik, tovább hízik és nézi a tv sorozatokat

2013. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 A kérdező kommentje:
25. Épp ezt látom én is ebben az esetben. Semmi motivációja nincs az illető lánynak. Kérdeztem tőle, mit fog csinálni, ha a gyerek már nem igényel állandó felügyeletet és oviba megy. Erre csak nézett bután és azt mondta azt majd akkor ráér kitalálni. Messze van még.
2013. máj. 13. 12:00
 27/66 anonim ***** válasza:
75%

Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy valaki gyereket szeretne.

Az viszont gáz, ha:

- nem beszéli meg a párjával, hogy figyelj drágám, én babát szeretnék, nem fogom szedni a gyógyszert

- azért akar szülni, mert unja a munkahelyét/nincs munkahelye

- társadalmi norma, mindenki ezt csinálja, itt az ideje

- a rossz kapcsolatát akarja megmenteni/a pasit akarja megfogni.


Az az ideális, ha két egymást szerető ember őszintén vágyik a babára, és együtt tervezik felnevelni.

Persze előfordul, hogy becsúszik, de az megint más.

A kérdésben leírt eset nem vall őszinte kapcsolatra.

De ez az én véleményem...

2013. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:
28-29. Ismét felesleges komment. Hanyagoljátok már a válaszaitokat. Köszi!
2013. máj. 13. 12:20
 29/66 anonim ***** válasza:
62%

"babázgatni":Dd na ezen jot nevettem!!:D

Van olyan kemény munka, mint ha elmenne dolgozni!!

Az ilyen 2 élettel szórakozik a saját kényelme érdekében, nem normális! Egy gyereket nem elég csak megszulni és "babázgatni" vele, nevelni, ruhàzni, iskolázni kell, felkészíteni az êletre, es sorolhatnám!

Az ilyet fogja elhagyni az ura, veszi fel az ilyen-olyan segélyt, dolgozni luxus, nem adózik...fu, rosszul lettem...

2013. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
43%
Ja, szóval te félinformációk, pletykák alapján megítélhetsz másokat, sárral dobálsz olyanokat, akiknek az életéről sokat nem tudsz, csak azért, hogy különbnek érezd magadat? Ez elég szánalmas dolog.
2013. máj. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!