Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a nőkről akik csak családanyák akarnak lenni?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom nem tud mit kezdeni magával, csak van. 23 éves lány, nem talál munkát, de azt tervezi hogy hátha összejön valakivel, házasság, gyerekek, és majd ő otthon vezeti a háztartást, nem akar soha dolgozni. Mit gondoltok erről?
2012. ápr. 6. 17:33
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
68%
Régen ez volt a természetes. Ki tudja, ha megtehetném, én is a saját gyerekeimet nevelném, minthogy egy stresszes munkahelyem legyen.
2012. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
89%
kimaradt: és 8-12 órákat gürcöljek éhbérért!
2012. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ő inkább csak nem akar dolgozni. Persze, ha megteheti, nem hal éhen, akkor szíve joga. Én ezért biztos nem ítélném el. Meg aztán ki tudja, még nálam is eljöhet egyszer az a helyzet, hogy úgy döntök, otthon maradok, és csak a gyerekekkel, háztartással foglalkozom.
2012. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%
Ők ilyen fajták, engem azért kritizálnak, mert gyerek mellett is fontos a munkám. Valakinek ez lefoglalja az egész életét, ki ilyen, ki olyan, de egyik se rosszabb a másiknál.
2012. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolok semmit sem róla, miért is tenném, hogy elítélem ezért? Én például gyermektelen, karrierista nő vagyok, akinek a munkája a legfontosabb ergo soha nem akartam gyereket szülni, nem is fogok, nem köt le, nem érdekel, nem is szeretem őket. Testvérem ezzel szemben kb. 10 éves kora óta készül az anyaszerepre és végre összejött neki, pedig nincs is munkája, ergo gyedet sem fog kapni, hanem a gyest és ennyi. De mégis őt ez teszi boldoggá. Engem meg boldoggá tesz az, hogy ő boldog. Nem minden a pénz, a karrier. Kinek ez a legfontosabb, kinek az. Mondom ezt én, a karrierista nő, és mégis meg tudom érteni azt, aki munka helyett a családot választja.
2012. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon sajnálom őket. Nincsenek céljaik, soha nem fogják tudni irányítani a saját életüket. Nekem ez az életforma nem menne vagy ha úgy tetszik, túl gyáva vagyok ahhoz, hogy ilyen szinten kiszolgáltassam magam másoknak és a sorsnak. Ezek a nők gyakorlatilag orosz-rulettet játszanak. Ha bármi történik ugyanis a kapcsolattal vagy a párjukkal, akkor kártyavárként omlik majd össze az életük, ahonnan nem fognak tudni talpra állni, mivel fogalmuk sincsen arról, hogyan kell eltartani saját magukat. Egy bizonyos kor fölött már nem lesz visszaút, ha nem lesz végzettségük, munkatapasztalatuk, akkor nagy bajban lesznek. Persze lehet, hogy szerencséjük lesz és a kapcsolat a sírig tart majd és a párjuk életük végéig mellettük lesz, de ha ez nem így lesz, akkor muszáj lesz találniuk valakit, aki eltartja majd őket (esetleg több gyerekkel). Ez meg vagy sikerül vagy nem.
2012. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
17%
gyökér, gerinctelen, utálatos, stb
2012. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
35%
Igen, manapság kezd ez nagyon elterjedni. A ribancok nyugodtan vannak, mert majd úgyis találnak valami bohócot maguknak, aki beleszeret és majd eltartja.
2012. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
57%

nagyon felelőtlen és buta. én így gondolom.

azzal nincs baj, ha szeretne nagy családot, de előtte illene pár évet dolgozni, hogy egyrészt tudja milyen is az, másrészt ne csak gyest kapjon, és ne szoruljon rá a férjére.

ha netán úgy esik a dolog, akkor pedig vissza kell mennie dolgozni. mondjuk 30 évesen 0 tapasztalattal, 0 munkahellyel még takarítani sem veszik fel.


manapság ez már nem működőképes. 50 évvel ezelőtt még úgy-ahogy kivitelezhető volt.

2012. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Van neki egy szakmája, kb titkárnő szintű végzettsége van, csak nem veszik fel sehova...Na jó, meg nincs is kedve dolgozni, anyagilag megteheti mert a szülei eltartják, meg nem is nagyon bízik magában. Azt mondta hogy még egy 6-8 órás munkát elvállalna (árufeltöltő, pénztáros) de ezek ált. 8-10-12 órásak legalábbis ahová ő érdeklődött, meg ezek a műszakok sem tetszenek neki hogy 14-20 óráig pl
2012. ápr. 6. 17:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!