Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkahelyemen szinte mindenk...

A munkahelyemen szinte mindenki a hátam mögött susmutol, mert 24éves koromra édesanya leszek. Szerintük ma már 30 éves kor alatt szinte butaság a gyermekvállalás. Rosszul esik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor pár hónapja a 36éves kolléganőm bejelentette, hogy jön a baba, neki mindenki felhőtlenül örült. Pedig a párja külföldön dolgozik, 6hetente jár haza, a szülőkkel élnek és a nő is kb. havi 30-40el kevesebbet, mint én. Nem azt gondolom,hogy ez baj,hanem az bosszant, hogy ezek tudatában mégis Ő felelősségteljesebbnek mutatkozik, mint én?


Tudom, nem kéne, hogy érdekeljen, de akkor is rossz.


2013. máj. 13. 17:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Szia, nagyon gratulálok!

Biztos nehéz, de ne foglalkozz az irigy kollégáiddal. Teljesen ideális korban vagy az anyasághoz :)

Én pl. 26 évesen szültem az 1.-t, 29 évesen a 2.-at és most 36 évesen várom a 3.-at.

És nagyon örülök neki, hogy nem most várom az 1.-t!!!

2013. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

Kislányom a 24. szülinapomon született:-)

És előtte már két évvel házasok voltunk.Én örülök hogy fiatal anyuka vok!!El sem tudtam volna soha képzelni hogy 30 fölött szüljem az első gyereket.Persze ha csak akkor jött volna össze az más dolog!

2013. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Minek kell lepontozni???????????!!!!!!!! Most akkor èn is pontozgassak le mindenkit aki azt mondta hogy a kor az pont jo,vagy hasonlo dolgok!!!!
2013. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontoz, nem én!!!! Kérlek, ne pontozzatok le senkit.

Én inkább köszönöm a válaszokat, nagyon jól esnek!

2013. máj. 16. 16:19
 15/16 anonim ***** válasza:

Neked legalább ha érettségizel, még 43-44 éves leszel, lesz esélyed a leendő - mert ugye nem feltétlenül garancia - unokádat látni. Ha esetleg addigra tönkremenne a házasságod, még lenne esélyed új kapcsolatra.


Én úgy gondolom hogy 45 év felett már nem jó gyereket vállalni. Egy 60 éves embernek egy kamasz gyerek az teher, ráadásul ennyi idősen már minden nyavalyája van átlagosan egy embernek. Nem véletlen, hogy kamaszgyerek szülőjének 40-50 év között jó lenni. Ugyan ez a változó kornak nevezett valami, de ekkor még több a türelem, megértés, mert nincs annyi nyavalya.

2021. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Czeizel azt mondta, hogy a gyerekszülésre a legideálisabbak a 20-as életévek, és az első gyerek még az anya 25 éves kora előtt szülessen meg!

Épp hogy majdnem kifutottál az ideális korból.


Nekem 23, 26 és 27 éves koromban születtek gyerekeim, majd szültem egyet 35 évesen is. És bizony akkor már éreztem a különbséget. Azt, hogy öreg vagyok. Nem vagyok olyan mozgékony, nehezebben bírom a strapát, akármennyire is örültem ennek a kis késeinek.

2022. jan. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!