Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nő életében a legnagyobb...

Egy nő életében a legnagyobb önmegvalósítás csakis a gyermek lehet?

Figyelt kérdés

Sok-sok-sok helyen olvastam már, hogy rengeteg nő nyilatkozik úgy, hogy az életében elért legnagyobb dolog az, hogy megszülte a gyermekét. Sokszor elgondolkodtam már azon, hogy ezek a nők mit csináltak, mielőtt szültek? Voltak-e céljaik, akár szakmailag? Anyukák/kismamák/nem anyukák, ti hogy látjátok ezt? Vagy ez is egyfajta társadalmi nyomás szerint bevett felfogás lenne?

Mielőtt jönne a kérdés-cunami, nekem még nincs gyermekem, egyelőre egyetemista vagyok, húszas éveim közepéhez közelítek, hosszú évek óta tartó párkapcsolattal a hátam mögött. Mégsem érzem úgy, hogy csak a gyerekben tudnék kiteljesedni. Vágyom szakmai sikerekre, elismerésre, amihez a tudásom révén jutok hozzá, amiért tenni kell. Ha ilyen szögből tekintem a dolgot, ezzel szemben a gyermek a komoly párkapcsolat/házasság egyik természetes döntése lehet, ami bármely termékeny párnak megadathat.


2013. máj. 13. 18:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem gondolom, hogy csak a gyermek lehet. Attól függ kinek mi a célja. Nekem mindig a nagy család volt a célom és mindig ezt helyezem előtérbe. De van akinek a szakmai elismerés, a tudomány segítése a célja. Ha valaki boldognak érzi az életét akkor az a tökéletes önmegvalósítás! Függetlenül attól, hogy mitől boldog.
2013. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
Szépen néznénk ki, ha csak a gyerek lehetne a legfőbb cél, a kiteljesedés egy nő életében! Biztos vannak olyanok, akiknek ez elég, akik szültek egy gyereket és meg vannak győződve róla, h létrehozták életük fő művét, de szerencsére vagyunk még páran, akik a szaporodáson túl egyéb dolgot is véghezvittek már, amire büszkék lehetnek.
2013. máj. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

Igenis meg nem is.

Nem maga a szülés nyilván, de a gyereknevelés talán. Boldog voltam szingliként is, szerelmes nőként is, dolgozóként is. Megvoltak a korszakok az életemben: első nagy szerelem, tanulás, első munkahely, előléptetés, önálló élet elkezdése, bulizás a haverokkal, túlórázás számolatlanul, párkeresés, utazások stb. Ezek akkor kitöltötték az életemet.


Most a lányom tölti ki, boldog vagyok itthon. De mondjuk elég sokat járok el vele itthonról, tanulok is mellette, szóval nem vagyok bezárkózva a lakásba.


Tudom, hogy hosszú távon nem lennék boldog itthon a háztartást vezetve, gyereket nevelve. De most nagyon élvezem, boldoggá tesz. Nem hiszem, hogy ez szégyen lenne.


1,5 éves kislány anyukája

2013. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%
Sikeres voltam abban amit csináltam, jól csináltam, és szerettem is, azért hagytam abba, mert muszáj volt, gyakorlatilag munkából mentem szülni. Tudom, hogy a gyermekvállaláson a nők nagy része túlesik, de szerintem nagyon nagy dolog, talán a legnagyobb az életben. Talán mert ezt lehet a legnagyobb szeretettel, és önzetlen odaadással csinálni. Ettől függetlenül hiányzik, hogy másban nem tudok most kiteljesedni. Pedig ezt sem csinálom olyan nagyon rosszul, bár nem vagyok mintaanyuka.
2013. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

3-as vagyok: még egyvalami eszembe jutott. Ha elveszteném a munkám, a lakást, a megtakarítást, akkor onnan fel tudnék állni, újra tudnám kezdeni.

De ha a lányom veszíteném el, azt nem biztos, hogy fel tudnám dolgozni.

2013. máj. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, talán nyomot hagyna az életedben, de fel tudnád dolgozni. Más is veszített már el gyereket, mégis él. Valahogy. Azért, ha elvesztenéd a munkád, a lakásod, ha az utcára kerülnél fillér nélkül, és koldulnod kellene, nagyobb sz@rban lennél.
2013. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

5-ös vagyok: sajnos tudom, milyen munkanélküliként hajléktalanszállón élni. Onnan fel lehet állni.

Biztos abból is, ha elveszítem a gyerekem, de jelenleg nem tudom elképzelni.

2013. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
utolsó nagyon egyetértek veled...sikeres voltam a munkámban,de mióta a gyermekeim megszülettek érzem igazán teljesnek magam...
2013. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én például imádom a munkámat, és dolgozó anyaként érzem magam teljesnek.

De az 100%, hogy a gyerekem a mindenem, és egyértelmű, hogy a legszebb, legértékesebb "dolog" az életemben.

De mellette fontos a munkám is, és az is, hogy ne csak anyaként, hanem a mint nő, mint munkaerő, mint barát stb. is megálljam a helyem.

Amúgy a csúcspont nem a szülés, hanem a gyereknevelés, és az, hogy közben mindenhol helyt állj. Nekem ez most megadatott, és tök jól érzem magam.

2013. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem, nem feltétlenül az jelenti az önmegvalósítást, hogy valaki gyereket vállal. Itt jön a kérdés: kinek mi a célja? Aki azért él, hogy családot alapítson, annak nyilván, de szerintem, inkább többen vannak, akik mást nem tudnak felmutatni önmegvalósítás terén, mint hogy gyereket szültek. És jobb híján, ezzel nyugtatják magukat, hogy ők tettek valamit. Mielőtt bárki megkövezne, igen, van gyerekem, tudom miről beszélek. Nekem például sok célom van, egyik és elsődleges, hogy boldog családi életünk legyen, és a kislányunkat szeretetben és biztonságban tudjuk nevelni. A karrier fontos, de másodlagos cél, viszont teljesen elfogadható, ha te ezt (vagy mást) tekintesz fontosabbnak. Talán változik majd, talán nem. Te attól nem vagy rossz ember, hogy másban látod a kiteljesedést.

Szerintem, ez egyéni kérdés, ami függ az önismerettől és persze az élet adta lehetőségektől.


23 éves anyuka

2013. máj. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!