Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kellene a gyerekeknek házimunk...

Kellene a gyerekeknek házimunkát végezniük otthon?

Figyelt kérdés

Konkrétan arról lenne szó, hogy 'miért igen, vagy miért nem'. Kérlek benneteket, hogy mindkétoldalról érveljetek!

Ha IGEN, akkor miért?

Ha NEM, akkor miért?


Ti mit gondoltok? Miért?

Bárki írhat! Csak gyorsan! :)



2013. máj. 27. 14:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


én is az IGEN mellett érvelnék- és azzal egészíteném ki, hogy a lehető leghamarabb el kell kezdeni efelé terelgetni már egy picit is. Szokja meg, váljon természetessé számára, hogy ez a közös élet, a tiszta, igényes otthon része.

Az én kisfiam még nincs 3 éves, de a levetett ruháit a saját kis szennyes kosárkájába teszi. Ha mosok, akkor szívesen odahozza nekem a kicsi kosarat, segít bepakolni a gépbe (mosószereket csak én adagolok!), szívesen megnyomja a gombot és amikor végzünk, segít kiszedegetni a dobból. teregetéskor jön és örömmel adogatja a csipeszeket (már rá is tudja tenni), amikor be kell szedni, akkor én adogatom, ő epdig teszi bele a vasalós kosárba.

ha együtt vásárolunk, akkor szívesen rábízom, hogy "cipelje" a papírtörlőt (nem 20 db-osat persze :)), amit nagy büszkeséggel tesz. Az apróságok kipakolásánál szívesen segédkezik (pl. a konyhában állva adogatja nekem a joghurtot, amit a hűtőben a megfelelő polcra teszek).

Étkezéskor megteríti a kis asztalkáját és evés után elhozza a kistányérját a mosogatóba.

A játékait, könyveit mindig összepakolja önállóan és tudja, hogy hol van a helyük.

Ha porszívózok, ő is jöj segíteni (húz utánam egy fa krokodilt, az az ő porszívója, de szereti megnyomni a kábelfeltekerő gombot, hozni a felmosófejet stb.)

Nem mindig könnyű együtt csinálni ezeket a dolgokat, de az ő érdekében nagyon hasznos és ez a cél. Később az óvodában, iskolában is sokkal könnyebb dolga lesz, illetve a jól nevelt, igényes ember igényes a környezetére is- ebbe a takarítás, rendrakás is beletartozik.

Az viszont egy fontos elvem: ha segített és együtt befejeztünk valamit, akkor utána együtt olyan tevékenységet is végzünk, ami neki fontos (pl. elolvasunk egy mesét teregetés után, mielőtt nekiállnék főzni- mgé akkor is, ha egyébként jó lenne sietni) és mindig megköszönöm a segítséget.

Mostanában azzal is lehet hatni rá, hogy alternatzívákat ajánlok fel neki. Pl: ha segítesz leszedni az asztalt és elpakolod gyorsan a kisvonatokat a helyére, akkor fürdés előtt még el tudunk olvasni egy hosszabb Thomas mesét, ha előkeresed a könyvet a polcon vagy hasonló.

Amit semmiképp nem bíznék rá egyelőre még pár évig az a főzés és a vasalás és a vegyszerezős dolgok. A többiből életkorának megfelelően.

Szép napot:

2013. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!